Bojan Meštrović • četvrtak, 29.12.2011.

U četvrtoj NBA noći odigrano je deset utakmica u kojima su važne gostujuće pobjede ubilježili Miami i Oklahoma te tako zadržali stopostotan omjer. Spursi su imali fenomenalnu šutersku večer i lagano svladali Clipperse.

Charlotte je noćas protiv Miamija odigrao sjajnu utakmicu, ali nije uspio doći do pobjede. U prvom poluvremenu domaćini su zabili čak 60 poena i otišli na predah s +15. U trećoj četvrtini LeBron zabija 12 poena, a isto toliko puta Bobcatsi gube loptu i Miami se potpuno vraća u utakmicu.

Cijelu zadnju četvrtinu igralo se koš za koš, a pola minute prije kraja utakmice Miami je imao prednost 94:90. Gerald Henderson tada prvo polaže, a nakon što Wade gubi loptu, postiže i tricu i 12 sekundi prije kraja dovodi svoju ekipu na rub pobjede. Ipak, Wade uzima loptu u svoje ruke i pogađa za pobjedu. D. J. Augustin je imao zadnji šut, ali nije uspio pogoditi tricu.

LeBron je opet imao sjajnu statistiku (35 p, 7 a, 6 s), a najviše mu je pomogao Chris Bosh s 25 poena. Borisa Diawa su samo dvije asistencije dijelile od triple-doublea (16 p, 16 s, 8 a).

Odličnu utakmicu pružile su ekipe Memphisa i Oklahome, a do slavlja su došli gosti. Iako je Russell Westbrook imao katastrofalnu utakmicu (šut 0/13), stvar je ponovo spasio dvostruki najbolji strijelac lige Kevin Durant koji je imao 32 koša i osam skokova.

PETORKA VEČERI

1. Jarrett Jack – 21 p, 9 a
2. Manu Ginobili – 24 p, 6 a
3. Boris Diaw – 16 p, 16 s, 8 a
4. LeBron James – 35 p, 7 a, 6 s
5. Nene – 25 p, 7 s

Na ulazu u posljednju minutu Memphis je imao zaostatak od samo dva poena (92:90), ali gosti su pogodili sva bacanja i odnijeli pobjedu. Zach Randolph imao je sekundu za zadnji šut, ali nije preko cijelog terena nije uspio pogoditi za produžetak. Randolph (24 p, 12 s) i Rudy Gay (19 p, 12 s) bili su najbolji kod poraženih, dok je Durantu najveću pomoć pružio James Harden (20 p, 7 s).

San Antonio je sjajnim šutom (56%) uništio Clipperse. Domaća momčad je posebno dobro odigrala treću četvrtinu koju je pobijedila s 38:17. Manu Ginobili postigao je 24 poena, a za to je potrošio samo deset lopti. Odlično su odigrali i DeJuan Blair (20 p) i Richard Jefferson (19 p). Kod popularnih Clippersa, izvrsno je odigrao Blake Griffin (28 p, 9 s), ali nije imao dovoljnu pomoć suigrača te je semafor na kraju pokazivao 115:90.

Boston je još jednom igrao bez Paula Piercea, a sam rezultat govori koliko kapetan fali momčadi. New Orleans odigrao je odličnu utakmicu i pobijedio ih s +19 (97:78). Jarrett Jack imao je 21 koš i devet asistencija, a uz njega najbolji je bio Carl Landry (20 p, 11 s). Najviše za Celticse zabio je Ray Allen (15 p). Boston je sada na omjeru 0-3.

Sličnu sudbinu doživjeli su i Knicksi koji su poraženi od Golden Statea iako za domaćine nije nastupio ponajbolji igrač Stephen Curry koji je noć ranije ponovo uganuo gležanj. Anthony i Stoudemire postigli su zajedno samo 29 poena što nikako ne može biti dovoljno protiv raspoloženih ekipa. Warriorse je do pobjede predvodio Monta Ellis koji je zabio 22, a s klupe mu se pridružio Brandon Rush s 19 poena.

Od ostalih utakmica valja izdvojiti sjajnu predstavu Denvera čija je momčad imala čak 29 asistencija u pobjedi protiv Utah Jazza, a najviše je zabio brazilski centar Nene (25 p). Phoenix je još jednom poražen na domaćem terenu, ovoga puta uvjerljivo od strane Philadelphije (103:83), a čak trojica u pobjedničkoj momčadi imala su po 15 koševa, Igoudala, Holiday i Young.