Mario Majdić Natrlin • ponedjeljak, 04.06.2012.

Zakompliciralo se finale Istoka. Sinoć su u Bostonu Celticsi uspjeli nakon produžetka izboriti pobjedu 93:91 kojom su izjednačili seriju na 2-2 uoči povratka u Miami. Boston je pitanje pobjednika mogao riješiti i puno jednostavnije, ali Miami se vratio, izborio produžetak, ali i propustio dvije šanse da uzme pobjedu...

Unatoč velikom zaostatku iz prvog poluvremena, Miami Heat imao je u Bostonu napad za pobjedu i u regularnom dijelu i u produžetku. Nije im prošlo.

Razlog?

"Znate da Red (Auerbach) to nije mogao dozvoliti u svom Boston Gardenu", odgovorio je trener Celticsa, Doc Rivers. na pitanje o čemu je razmišljao dok je šut za pobjedu Dwyanea Wadea letio prema košu.

Auerbach ex machina ili ne, gosti svoje prilike nisu iskoristili i Celticsi su pobjedom 93:91 seriju izjednačili na 2-2 uoči pete utakmice koja se u večeri s utorka na srijedu igra u Miamiju.

Heat je uhvatio zaostatak od čak 18 poena razlike i u neizvjesnoj završnici četvrte dionice propustio uzeti pobjedu. LeBron James zabio je važnu tricu za 89:89, 37 sekundi prije kraja. Nakon prekršaja Kevina Garnetta u napadu, Heat je imao posljednju priliku za pobjedu. James je, okružen igračima Bostona, loptu dodao Udonisu Haslemu koji ne pogađa i odlazi se u produžetak.

James u produžetku radi svoj šesti prekršaj i zbog isključenja se seli na klupu. Propustio je tako završnicu u kojoj je Heat ponovno propustio uzeti pobjedu. Rajon Rondo zabio je za 92:91, a kasnije pogodio i jedno slobodno bacanje za 93:91. Miami se u zadnjem napadu odlučio za tricu, Dwyane Wade je lažnjakom prevario Marquisa Danielsa, ostao mu je otvoren šut prema košu koji promašuje i slavlje u TD Gardenu je moglo započeti.

"Imao sam dobar pogled na koš. Otvorenu liniju, ali lopta nije željela ući. Ispalio sam šut kakav sam i htio i više od toga ne možete ni tražiti", izjavio je Wade.

23 poena i šest skokova imao je Paul Pierce koji je i sam isključen na početku produžetka zbog šest osobnih, 17 uz 14 skokova dodao je Garnett, 16 Ray Allen, a 15 uz isto toliko asistencija Rajon Rondo koji je odlično razigravao suigrače.

James je isključen po prvi puta otkada je u dresu Miami Heata. Predvodio ih je s 29 poena uz šest skokova, ali i sedam izgubljenih lopti. Wade je u utakmici šutirao tek 7/22 za 20 poena uz sedam skokova i pet asistencija. Po 12 poena dodali su Mario Chalmers i Udonis Haslem koji je imao čak 17 skokova.

"Napadački smo bili iznimno efikasni, imali smo malo i sreće, a u završnici smo ih uspjeli zaustaviti", naglašava Rondo koji je zabio pobjedničke koševe.

Boston fantastično otvara utakmicu. Tricama Piercea i Allena bježi na 14:4, a nešto kasnije se tricom Piercea odvaja i na 21:6. Nakon prvih 12 minuta vodili su 34:23. Pripala im je i druga četvrtina u kojom im se vodstvo penjalo i na 18 poena razlike. Trice Allena i Keyona Doolinga dovele su Boston na 42:26, a koš Piercea uz prekršaj Celticsima je pred kraj prvog dijela donio vodstvo od 58:40.

Na odmor su domaćini otišli pri rezultatu 61:47. Miami drugo poluvrijeme otvara puno skoncentriranije, polako hvata priključak u trećoj četvrtini koja im je pripala s 21:12, a na prijelazu iz treće u četvrtu dionicu odličnom obranom i serijom 13:1 u potpunosti hvataju priključak s domaćinom. James polaže za 74:74 devet minuta prije kraja i ulazi se u neizvjesnu završnicu.

Nakon drugog produžetka u ovogodišnjoj seriji, finale Istoka je izjednačeno, sada se igra na dvije pobjede, a garantirati se može samo kvalitetna i neizvjesna košarka.

• nikola121205.06.2012. u 16:56
    a gle,klupa bostona je realno tanka! ne vjerujem da bi daniels,dooling,stiemsma i hoolins opce dobili koju minutu da su ostali zdravi o´neal,green(nadam se da ce taj slijedece sezone napokon pokazati da ainge nije totalna budala kaj ga je mijenjal za perkinsa) i pogotovo bradley! taj me lik... [više na forumu]
    nikola1212
  • Obrisan korisnik04.06.2012. u 23:38
    Pa i nije baš tanka... Pietrus, Dooley, Marquise Daniels, Stiemsma (doduše on je balvan).... Pietrus i Daniels izvanredni obrambeni igrači, što se vidilo sinoć kada su Pierce i Rondo morali sjesti zbog osobnih, Dooley 3 trice iz ćoška, Pietrus je jednom donio 3 napada za... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik04.06.2012. u 22:30
    Šuti čovječe, izopčiće nas Jamesovi zaštitnici :) Power to the people!!!!! Živjela Hrvatska!! Naprijed Luka!!! Ajmo Dudu!!! Jelavić,Mandžukić,Srna i Vukojević - balvani van iz ekipe!!! James na instrukcije kod Wadea!!! Duranta za predsjednika!!!! Beyonce pokaži sise!!!
  • Obrisan korisnik04.06.2012. u 22:05
    hehehe, minuse si vjerojatno dobio uglavnom jer ljudi nisu gledali ili nisu mislili da se odnosiš na onaj treći video u članku. :D šta reći, slažem se polovično s tobom! Da je LBJ seljačina to stoji, ne samo po ovom razgovoru sa novinarima u ovom videu nego po još mnogočemu... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik04.06.2012. u 20:35
    Ja sam aludirao na tu "frajersku " pozu na početku rasprave pa sam skupio oko 80 minusa što smatram da je rekord foruma i tražim honorar od uprave sada već legendarnog sportneta. I rekao bih još nešto : "Svi koji su mi dali te minuse su neznalice a ja sam vrhunaravni poznavalac... [više na forumu]