Mario Majdić Natrlin • subota, 02.06.2012.

Boston Celticsi stigli su u trećoj utakmici finala Istoka do svoje prve pobjede svladavši Miami Heat na svom parketu 101:91 i smanjivši vodstvo Miamija na 2-1...

Boston Celticsi pred svojom su publikom željeli dokazati da se znaju i mogu nositi s Miami Heatom.

U trećoj utakmici finala Istoka izbjegli su odlazak na onaj začarani omjer 0-3 i pobjedom 101:91 smanjili zaostatak za Miamijem na 1-2.

Celticsi su nakon mnogo uvjerljivije igre u drugoj i trećoj četvrtini u zadnju dionicu ušli s velikom prednošću 85:63, a prednost domaćina rasla je i do 24 poena razlike. Miami je uz pomoć trica Mike Millera zaprijetio i zaostatak smanjio na 95:87, ali u završnici Boston nije dopustio gostima da im se približi i pokvari slavlje.

Celticse je s 24 poena predvodio raspoloženi Kevin Garnett koji je imao i 11 skokova. 23 koša ubacio je Paul Pierce, a 21 uz deset asistencija, šest skokova te nekoliko vrlo lijepih poteza Rajon Rondo. Na deset poena zaustavio se Ray Allen.

"Imali smo osjećaj da nam je druga utakmica skliznula kroz prste. Željeli smo poboljšati neke stvari. Željeli smo njihove epizodne igrače držati pod kontrolom i mislim da smo večeras s njima napravili dobar posao", izjavio je Paul Pierce.

Miami je vodstvo preuzeo u prvoj četvrtini kada se odvaja na 28:22, ali zatim Boston u prijelazu iz prve u drugu dionicu radi seriju 15:0 kojom preuzima vodstvo. Drugu četvrtinu odnijeli su s 25:14 i na odmor otišli s vodstvom 55:42.

Domaćini su kontrolirali i prvih 12 minuta drugog dijela u kojem je njihova prednost samo rasla. Koševima Garnetta i Piercea stvorili su dodatni razmak, a zatim je Marquis Daniels položio i za vodstvo od 20 poena razlike. Trica Paula Piercea četiri sekunde prije kraja podigla je prednost na visokih 85:63 uoči odlučujuće četvrtine.

Kod Miamija je 34 poena, uz osam skokova i pet asistencija imao LeBron James koji je u prvoj četvrtini zabio 16 poena, 18 je dodao Dwyane Wade koji se mučio sa šutom (na kraju 9/20) te pridodao i po četiri skokova i dodavanja. 14 koševa zabio je Mario Chalmers podijelivši i šest asistencija, a 11 uz šest skokova upisao je Mike Miller.

Garnett je bio fantastičan pod koševima i Boston je zabio 58 poena iz reketa što im je najviše ove sezone. Nadskakali su Miami 44-32. Odličnom obranom prelomili su ovaj susret.

Boston je sinoć tako obranio domaći parket, a četvrta utakmica igra se također u Bostonu u večeri s nedjelje na ponedjeljak.

• Obrisan korisnik02.06.2012. u 19:55
    J bi ovaj put pohvalio Marqiuse Danielsa i Doolinga. Izvanredna rola sa klupe, i u trenutcima kada su oni bili u igri, Boston se odlijepio. U prve dvije utakmice, klupa Bostona je zabila ukupno 21 poen, a samo u ovoj 19, i to je ključ pobjede. Daniels je igrao više minuta ovu utakmicu nego... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik02.06.2012. u 15:39