Mario Majdić Natrlin • nedjelja, 01.01.2012.

NBA je u novu godinu ušla sa sedam utakmica. Andrew Bynum vratio se nakon odrađene suspenzije i bio ključna figura u pobjedi Lakersa nad Denverom, Knicksi su slavili bez Stoudemirea, Thunder je ostao neporažen, dok je Atlanta prvi poraz doživjela protiv Rocketsa...

Centar Andrew Bynum priključio se Lakersima nakon odrađene kazne od četiri utakmice suspenzije i upisao 29 poena uz 13 skokova u pobjedi Lakersa nad Denver Nuggetsima 92:89.

"Cijelo su vrijeme tražili kako da mi dodaju loptu i na početku susreta na meni je bio naglasak u napadu, tako da sam znao da je najbolje da se što brže krećem s jednog kraja terena na drugi. Bio sam iznimno uzbuđen. Prvih šest minuta nisam mogao ni disati. Obrana od mene zahtijeva da budem u još boljoj formi, tako da će mi za to trebati još vremena."

Andrew Bynum

Bynum je s dvije minute do kraja blokirao pokušaj Nenea i s druge strane odmah zabio polaganje za 91:89. Par sekundi prije kraja utakmice, Danilo Gallinari imao je otvoreno polaganje za izjednačenje, ali ga je promašio i Nuggetsi su poraženi drugi puta ove sezone.

Kobe Bryant bio je veoma blizu triple-doubleu sa 17 poena (šut 6/18), deset skokova i devet asistencija. 17 poena dodao je i Pau Gasol dok je Derek Fisher u svojoj 500. uzastopnoj utakmici regularne sezone završio sa šest poena i pet asistencija. Kod Nuggetsa je 21 poen zabio Al Harrington dok su po 13 imali Nene, Afflalo i Miller.

Oklahoma City Thunder slavili su 107:97 protiv Phoenix Sunsa i po prvi puta od dolaska u Oklahoma City sezonu otvorili s omjerom 5-0. Prvi strijelac bio je Russell Westbrook s 18 poena, 12 je dodao Kevin Durant, a toliko je zabio i Daequan Cook koji nije ni igrao u drugom poluvremenu (simptomi gripe), ali je bio ključan u seriji Thundera 22:6 u drugoj četvrtini kada je u pet minuta zabio četiri trice. Sunse su s po 15 poena predvodili Hakim Warrick i Markieff Morris.

Knicksi slavili bez Amarea, 18 asistencija Lowryja

New York Knicksi su bez ozlijeđenog Amarea Stoudemirea (gležanj) svladali Sacramento Kingse 114:92. Carmelo Anthony zabio je 23 poena uz sedam skokova i pet asistencija, a odlično je odigrao Tyson Chandler upisavši 22 koša uz sedam skokova, dok je Landry Fields ubacio 21 poen. Kingse je u trećem uzastopnom porazu predvodio Marcus Thornton s 14 koševa.

Petorka večeri

Lou Williams - 23 p, 3 a, 3 sk
Manu Ginobili - 23 p, 4 a, 2 sk
Carmelo Anthony - 23 p, 5 a, 7 sk
Greg Monroe - 19 p, 4 a, 11 sk
Andrew Bynum - 29 p, 13 a

Učinak karijere Kylea Lowryja pomogao je Houston Rocketsima nanijeti prvi poraz Atlanta Hawksima i to s 95:84. Lowry je podijelio čak 18 asistencija (dva poena, šut 0/6), a Kevin Martin dodao je 27 poena u pobjedi Houstona. Luis Scola zabio je 21 koš uz sedam skokova, dok su se kod Atlante s po 15 poena istakli Al Horford i Joe Johnson.

Spursi su došli do omjera 3-1 nakon slavlja na Utah Jazzom s 104:89. Bila je to 800. pobjeda u karijeri Gregga Popovicha. Efikasni Manu Ginobili zabio je 23 poena (šut 9/10, pet trica), DeJuan Blair dodao je 17 uz deset skokova, a 14 uz osam asistencija upisao je Tony Parker. Jazzere je u porazu s 21 poenom predvodio Al Jefferson.

Sinoć su još Detroit Pistonsi upisali prvu pobjedu i nanijeli prvi poraz Indiana Pacersima rezultatom 96:88. Detroit je s 20 poena i 12 skokova predvodio Jonas Jerebko, dok je Greg Monroe upisao 19 koševa uz 11 skokova. Philadelphia 76ersi uvjerljivo su svladali Golden State Warriorse rezultatom 107:79, a prvi strijelac bio je Lou Williams s 23 poena.