Bojan Meštrović • ponedjeljak, 02.01.2012.

Noćas je odigrano devet NBA utakmica, a jedini je u gostima slavio Boston nad Washingtonom. Denver je nakon poraza odmah uzvratio Lakersima, a Miami je protiv Charlottea došao do najboljeg otvaranja sezone u povijesti franšize. Muke prvaka nastavile su se i protiv Minnesote, koja do jučer nije znala za pobjedu...

Nakon povratka kapetana Paula Piercea Boston je došao i do druge uzastopne pobjede. Predvodio ih je Rajon Rondo (18 p, 14 a, 11 s) koji je upisao svoj četrnaesti triple-double u karijeri. Razigravač Celticsa cijelu je večer odlično pronalazio Kevina Garnetta koji je utakmicu završio s 24 poena i devet skokova. Ekipa Washingtona je na poluvremenu već bila u minusu od 17 koševa (51:34), ali se u posljednjoj četvrtini uspjela vratiti u utakmicu. Ipak, John Wall (19 p, 8 a, 7 s) i JaVale McGee (16 p, 14 s) nisu bili dovoljni za preokret protiv raspoloženih Celticsa.

Lakersi su i drugi put u dva dana morali igrati protiv Denvera, ovoga puta kao gosti. Kobe Bryant je postigao 16 koševa i tako prešao granicu od 28 tisuća koševa u karijeri. Ipak, za to je iskoristio čak 28 lopti od kojih je pogodio samo šest.

Denver je na poluvremenu imao prednost od 11 poena (47:36), ali to se istopilo do ulaska u posljednju četvrtinu. Lakersima su tada presudile izgubljene lopte nakon kojih bi Denver dolazio do laganih poena iz kontre. Noć ranije Danilo Gallinari nevjerojatno je promašio polaganje za produžetak, ali sinoć se iskupio i s 20 poena predvodio svoju momčad do pobjede, a najveću pomoć pružio mu je Ty Lawson (17 p, 10 a).

Petorka večeri

1. Rajon Rondo – 18 p, 14 a, 11 s
2. Tyreke Evans – 27 p, 4 a
3. Trevor Ariza – 17 p, 5 s
4. Kevin Love – 25 p, 17 s
5. Dwight Howard – 19 p, 15 s

Miami je protiv Charlottea došao i do pete uzastopne pobjede i time postavio rekord franšize na otvaranju sezone. Samo četiri dana ranije u prvoj utakmici ovih ekipa, Heat je bio na rubu poraza, ali sjajni Dwayne Wade je uzeo zadnji napad i zabio za pobjedu. Noćas utakmica nije bila ni približno toliko zanimljiva. Miami je zabio prvih šest koševa na utakmici, vrlo brzo došao do dvoznamenkastog vodstva i više se nije osvrtao. Na poluvremenu je bilo 65:37, a do kraja se ta razlika samo povećavala.

Chris Bosh je bio najbolji s 24 poena i deset skokova, a Wade je pridodao 22 poena. Odlično je odigrao i rookie Norris Cole koji je postigao 16 poena uz devet asistencija. Za Bobcatse je najviše zabio D. J. White, 21 koš.

Dallas je na poluvremenu gubio od Minnesote devet razlike, ali ubrzo su se vratili u utakmicu i pet i pol minuta prije kraja bili na zaostatku od dva poena (84:82). Tih pet i pol minuta je značajno jer prvaci do kraja utakmice nisu uspjeli poentirati te su domaćini lagano došli do pobjede. Kevin Love ponovo je odigrao sjajno i upisao 25 poena i 17 skokova, a odlično je odigrao i Ricky Rubio (14 p, 7 a). Kod poraženih, najefikasniji je bio Dirk Nowitzki s 21 košem.

Orlando je na ulasku u posljednju četvrtinu gubio 11 razlike, ali tada su sjajnim šutem i serijom 16:0 preokrenuli utakmicu i došli do pobjede od šest razlike (102:96). Bargnanijevih 28 poena nije bilo dovoljno za Raptorse. Ryan Anderson je zabio 24, a najbolji centar u ligi Dwight Howard 19 uz 15 skokova.

Clippersi su na kraju treće četvrtine imali 17 koševa prednosti, ali u posljednjih 12 minuta potpuno su se opustili i umalo izgubili utakmicu. Pola minute prije kraja LaMarcus Aldridge (19 p, 9 s) je zabio za minus dva (90:88), ali Chris Paul (17 p, 7 a) je polaganjem ipak uspio spasiti stvar i odveo svoju momčad do pobjede. Blake Griffin je u pobjedi upisao double-double s 20 poena i deset skokova.

Bullsi su neočekivano lako slavili protiv Memphisa s čak 40 razlike (104:64). Od početka do kraja utakmice igru gostiju krasio je užasan šut, a Chicago je to lagano iskoristio. Najbolji su bili Carlos Boozer (17 p, 11 s) i Ronnie Brewer (17 p, 7 s).