Nevjerojatan preokret Celticsa

Vedran Filipović • petak, 27.01.2012.

Odigrane su samo dvije utakmice NBA programa prošlu večer gdje su Clippersi svladali Memphis, kao i Boston Orlanda u jednom od najnevjerojatnijih preokreta u modernom sportu. Ove dvije momčad igrale su pred tri dana kada je Magic ostao na samo 56 poena, vjerojatno su mislili da ne može gore, no...

Celticsi su pobijedili na gostovanju u Orlandu, a Stan van Gundy morat će se "pokriti ušima" nakon susreta jer je dao novi smisao sintagmi "izgubiti dobiveno". Naime, u 21. minuti imali su ogromnih 52:25, no u nastavku je krenula serija gostiju. Nije domaćima pomogla niti ozljeda Jameera Nelsona.

Ima li ovdje doktora?

Sredinom treće četvrtine Jameer Nelson je uganuo gležanj u jednom prodoru, nastala je stanka, pa je i gostujući trener došao provjeriti kakvo je stanje playa domaćih. "Jesi li u redu? Ja nisam pravi doktor, znaš, samo se zovem Doc Rivers", kazao je on uz smijeh Glena Davisa.

Već na kraju treće četvrtine prednost je bila oko desetak koševa za Howarda i društvo, a Moore je sedam minuta prije kraja tricom i ulazom dao vodstvo svojoj momčadi koje nisu ispuštali do kraja. Paul Pierce postigao je 24 koša uz deset asistencija, Moore je dodao 16, a solidni su bili Kevin Garnett (12 p, 10 sk) i Pietrus (12 p).

Kod Magica je Dwight Howard ubacio 16 koševa uz isto toliko skokova. "Postali smo frustrirani sucima, njihovom obranom i potpuno smo bili izvan utakmice. Bilo je to ružno za gledati", riječi su Van Gundyja dok je Rivers na drugoj strani imao suprotno mišljenje. "Pokazali smo naš karakter, vjerujte, samo smo o tome pričali na poluvremenu".

Clippersi su u Staplesu svladali Memphis uz sjajne predstave čak četvorice igrača. Blake Griffin ostvario je učinak od 20 poena, devet skokova i osam asistencija, Paul i Williams postigli su 18, a Caron Butler 17 koševa. Za poražene goste Rudy Gay postigao je 24 koša dok je Gasol dodao 18 uz 11 uhvaćenih lopti.