Bojan Meštrović • srijeda, 01.02.2012.

Odigrano je noćas sedam NBA utakmica. Celticsi su vratili Cavaliersima za nedjeljni poraz, Knicksi i Lakersi se natjecali tko će pobijediti s većom razlikom, a najzanimljivije je bilo u Memphisu...

Dva dana nakon što je Cleveland u posljednje četiri minute preokrenuo utakmicu i prekinuo niz od četiri pobjede Bostona, momci u zelenom su dočekali svoju osvetu, iako je moglo biti i drugačije. Krajem treće četvrtine Celticsi su imali +22 (75:53), ali su se gosti predvođeni Varejaom (20 p, 20 s) još jednom nevjerojatno vratili u utakmicu i nešto više od minute prije kraja došli na samo dva poena zaostatka (89:87).

Ovog puta Pierce (20 p) i Garnett (13 p) su ipak ostali koncentrirani i donijeli Bostonu desetu pobjedu u sezoni te je momčad sada na omjeru 10-10. U izostanku Ronda, Ray Allen je preuzeo poziciju kreatora igre i uz 12 poena upisao i osam asistencija. S druge strane, najveća pomoć Varejau bio je Kyrie Irving s 21 poenom i šest asistencija.

Povratak Carmela, Knicksi i Lakersi lagano do pobjeda

Nakon što je propustio posljednje dvije utakmice, u postavu Knicksa se vratio Carmelo Anthony i odmah bio najbolji strijelac s 25 poena. New York je prije ove utakmice u posljednjih deset poražen čak devet puta te je dolazak Pistonsa u Madison Square Garden bila više nego dobra vijest.

Petorka večeri

Deron Williams – 34 p, 7 a
Joe Johnson – 30 p, 4 a
Rudy Gay – 20 p, 13 s, 5 a
Anderson Varejao – 20 p, 20 s
Marc Gasol – 20 p, 13 s

Domaćini su od početka imali kontrolu nad utakmicom koja je završila s velikih +27 (113:86). Osim Anthonyja, većinu koševa su postigli Fields (18 p), Chandler (17 p) i Stoudemire (15 p). Najbolji kod Detroita bio je Jonas Jerebko, koji je za 15 minuta zabio isto toliko koševa bez ijednog promašaja.

Lakersi su utakmicu protiv najlošije momčadi u ligi, Charlotte Bobcatsa, odlučili što prije riješiti te su već do poluvremena stvorili ogromnu zalihu (60:36). U drugom dijelu su se gosti pokušali primaknuti, ali to im nije uspjelo te je konačan rezultat bio 106:73.

Šest igrača Lakersa bilo je dvoznamenkasto, a listu su predvodili Bryant s 24 poena i Bynum s 20 poena uz 11 uhvaćenih lopti. U najvećem porazu večeri, za gostujuću ekipu se nitko nije posebno istaknuo, a najviše je zabio Gerald Henderson (14 p).

Memphisu produžetak, Indiani nova pobjeda

Iako je Denver šest minuta prije kraja utakmice imao deset poena prednosti (83:73), O. J. Mayo i Tony Allen su uspjeli vratiti Memphis u igru i odvesti utakmicu u produžetak. U dodatnih pet minuta bolje su se snašli Grizzliesi i rezultatom 100:97 došli do sedme domaće, odnosno 11. pobjede u sezoni.

Rudy Gay i Marc Gasol su za pobjedničku ekipu upisali po 20 poena i 13 skokova, ali svakako treba istaknuti Maya s 14 poena u posljednjih desetak minuta igre te Allena koji je u ključnim trenucima odigrao fenomenalnu obranu nad Andreom Millerom. Al Harrington je postigao 23 poena za Denver, a Miller ga je pratio s 20 poena i šest asistencija.

Indiana je nastavila sa sjajnim igrama i protiv Netsa, a završilo je 106:99. Još jednom je do izražaja došla odlična timska igra Pacersa, pa je tako ovaj put najbolji strijelac momčadi bio Paul George s 24 poena. Granger je pridodao 21, a Hibbert 18 poena uz 14 skokova. Deron Williams je ponovno predvodio goste, ovaj put s 34 poena i sedam asistencija.

• Obrisan korisnik01.02.2012. u 12:24
    oj mayo je jedan od boljih mladih igraca u ligi.ko rookie je ima 19 poena ali svake godine samo nazaduje jer igra u memphisu.nek puste momka da igra jer ocigledno moze ili nek ide negdje jer sigurno nije igrac za samo 20 minuta,on treba biti tu u petorci svaku utakmicu
  • Obrisan korisnik01.02.2012. u 11:30
    cleveland predvodjen Varejaom?jebo te takva ekipaon mi ne bi igro ni u alkaru iz sinja,a kamoli u nba.al zapravo,to je dobro. pokazuje da i mediokriteti mogu uspjet i zaradit pare.
  • Obrisan korisnik01.02.2012. u 10:26
    Kyrie Irving je cudo. Momak ima samo 19 godin, a vec je kompletan kosarkas. Polaganja ludilo, s obe ruke, sut s poludistance odlican, trica solidna, razvijen floater, brz, agilan, ima ideju. Jos ce u narednin godinama sve to usavrsavat jer momak ima glad za pobjedama ka i Rose.Gledan onoga Joe... [više na forumu]