Dino Brumec • nedjelja, 05.02.2012.

Danas su u poslijepodnevnim satima po hrvatskom vremenu odigrane dvije utakmice NBA lige. Najprije je Boston upisao relativno rutinsku pobjedu nad Grizzliesima, a kasnije je Miami Heat svladao Raptorse i tako došao do svoje 18. ovosezonske pobjede.

Boston i Memphis prije utakmice imali su isti broj pobjeda, 12, ali Grizzliesi su zabilježili jedan poraz više. U prvoj četvrtini ovog dvoboja Celticsi su odigrali mnogo bolje od svojih suparnika i Boston je nakon 12 minuta vodio 24:16. Posebno se istaknuo Chris Wilcox koji je u tom periodu zabio deset poena i uzeo četiri skoka.

U drugoj četvrtini Memphis je zaigrao mnogo bolje i uskoro je dostigao Celticse. U 17. minuti Memphis je već imao +5 (32:27), a to znači da su Grizzliesi napravili seriju 16:3. Zanimljivo, Boston je uzvratio točno identičnom serijom i poluvrijeme je završilo 43:35 za momčad s Istoka. Posebno valja istaknuti Rajona Ronda koji je u prvom poluvremenu imao ukupno već deset dodavanja.

Na početku drugog poluvremena Ray Allen je zabio dvije trice zaredom, ali Grizzliesi se nisu dali i još uvijek su ostali na razlici iz prvog dijela. Nakon što je Rudy Gay pogodio za 45:53, Allenu se tricom pridružio i Kevin Garnett i doveo Boston prvi puta u prednost veću od deset razlike. Treća četvrtina završila je rezultatom 69:61, a u tim trenucima najbolji kod Memphisa bio je Gay koji je zabio 14 poena u ovih 12 minuta.

Posljednju dionicu Celticsi su otvorili serijom 7:2 i došli do vodstva 76:63. Nakon šest minuta četvrte četvrtine rezultat je bio 88:70 za Boston i bilo je očigledno da je pobjednik u ovoj utakmici odlučen. Boston je do kraja utakmice povećao prednost i dvoboj je završio pobjedom domaćina 98:80. Boston su predvodili Garnett s 21 poenom i devet skokova te Paul Pierce s 21 košem te po šest skokova i asistencija. Najbolji kod Memphisa bio je Gay s 21 košem i sedam skokova.

Miami dobio Raptorse

Miami je kod kuće svladao Raptorse 95:89. Šest minuta prije kraja susreta Heat je vodio 85:70 i činilo se da je pobjednik definitivno riješen. Nakon toga Raptorsi rade seriju 12:0 i tri i pol minute do kraja dolaze na samo -3 (82:85). Ipak, momčad Heata ostala je pribrana i na kraju je upisala novu pobjedu.

Miami je, kao i obično, predvodio dvojac James - Wade. LeBron je zabio 30 poena i uzeo devet skokova, ali je zabilježio i pet izgubljenih lopti. Wade je zabio 25 poena, dok je Chris Bosh zabio 12, ali uz slab šut 3/13, i uzeo osam skokova. Kod Toronta najbolji je bio DeMar DeRozan s 25 koševa, a po 17 su dodali Linas Kleiza i Jerryd Bayless.