Orlandu proradila čarolija protiv Miamija

Ante Zovko • četvrtak, 09.02.2012.

Miami Heat osjetio je na vlastitoj koži najjače oružje Orlanda, a u Washingtonu Jeremy Lin nastavio je sa sjajnim partijama. Na kraju je zaradio i ovacije, dok su Bullsi i bez veće pomoći Derricka Rosea lagano apsolvirali svoj zadatak.

Uz sjajnu partiju Dwighta Howarda (25 poena i 24 skoka), Orlando je tricaški "ubio" Miami. U floridskom derbiju pogodio ih je 17 za domaću pobjedu 102:80. Orlando je u prvom poluvremenu ostvario 17 poena prednosti, a pred početak posljednje četvrtine imao je samo jedan manje.

No, ni Heat se nije dao. Predvođen Dwyaneom Wadeom (33 poena, 11 u drugom poluvremenu), stigao je na 89:80, ali od preokreta nije bilo ništa. LeBron James dodao je 17 poena, dok je kod Magica trica služila Ryana Andersona (27 poena, 11 skokova, pet trica u prvom poluvremenu).

Uz nijedan skrivljeni prekršaj Tony Parker briljirao je protiv Philadelphije na gostovanju San Antonija i u pobjedi Teksašana 100:90 ubacio 37 poena za 38 minuta. Stigao je i asistirati, osam puta.

Sixersi su sredinom posljednje četvrtine ubacili sedam uzastopnih poena nakon zaostatka 83:71, ali Spursi ubrzo uzvraćaju i brzo postavljaju 89:80. Domaći su se opet približili na 95:90 minutu i 46 sekundi prije kraja, ali Parker pogađa i rješava utakmicu. Tim Duncan imao je 16 poena i 11 skokova, Tiago Splitter 15 poena kod pobjednika, a kod Philadelphije Lou Williams predvodio je s 22 poena. Andre Iguodala imao je 16, a Thaddeus Young 16 poena.

Chicago Bullsi upisali su jednu od lakših pobjeda u napornoj sezoni. U New Orleansu slavili su 90:67, a Derrick Rose pošteđen je s 22 minute na parketu (šest poena). Carlos Boozer predvodio je strijelce s 18 poena, a Joakim Noah pridodao je 13 poena i deset skokova.

Bila je to dominantna predstava Bullsa koji su prije posljednje četvrtine imali prednost 70:46 ponajviše zahvaljujući slabom šutu Hornetsa u trećoj četvrtini (6/24). Chris Kaman upisao je 17 poena za momčad koja je izgubila sedmu uzastopnu utakmicu.

Jeremy Lin nastavio je oduševljavati navijače Knicksa, ali ne samo njih. U pobjedi New Yorka u Washingtonu 107:93 ostvario je svoje prvo NBA zakucavanje, ali i bio prva violina svoje momčadi s 23 poena (treća utakmica u nizu preko 20 poena) i deset asistencija. Najviše ih je išlo u ruke Tysona Chandlera koji je utrpao 25 poena i ugrabio 11 skokova.

Susret je prelomljen u trećoj četvrtini kad je New York stigao do 11 poena prednosti (77:68). Lin je briljirao u posljednjoj četvrtini ubacivši 11 poena pobrinuvši se da se Wizardsi ne približe. John Wall upisao je 29 poena kod Washingtona.

Klupa Houstona bila je priča večeri u pobjedi 103:96 u Portlandu. Pričuvni igrači ubacili su 66 poena za Rocketse koji su se u trećoj četvrtini zabrinuli zbog Kylea Lowryja koji je ozlijedio desni lakat. Kasnije je rečeno da se radi tek o istegnuću.

Chase Budinger ostvario je svoj učinak sezone s 22 poena, a Courtney Lee dodao je 16 ubačaja. Portland je napravio seriju za 77:77 u četvrtoj četvrtini, ali Rocketsi su napravili 8:0 i pobjegli na 90:82. Virozni LeMarcus Aldridge pomogao je Portlandu s tek 13 poena. Jamal Crawford, još jedan igrač s klupe, za Blazerse je ubacio 21 poen.