Ante Zovko • četvrtak, 16.02.2012.

Linsanity ide dalje. New York je upisao sedmu uzastopnu poziciju, ovaj put ne tako dramatičnu. San Antonio je također produžio svoj još uspješniji niz, a u velikom ogledu Zapada Houston je u završnici izvukao pobjedu protiv vodeće momčadi.

Iako nije bio prvi strijelac momčadi niti odlučio utakmicu u posljednjim trenucima, Jeremy Lin osigurao je sebi opet dodatnu dozu medijske pažnje. U sedmoj uzastopnoj pobjedi New Yorka, protiv Sacramenta (100:85), upisao je deset poena i 13 asistencija, a sedam igrača Knicksa završilo je s dvoznamenkastim brojem poena, prvi put od travnja 2009.

Osim toga, Knicksi opet imaju pozitivan omjer (15-15). Utakmica je bila brzo riješena. Nakon prve četvrtine vodstvo je bilo 25:17, a na poluvremenu 54:36. Lin je igrao 26 minuta i odmarao se od treće četvrtine. Landry Fields imao je 15 poena i deset skokova, Bill Walker i Steve Novak po 14.

U sjeni Lina odigralo se još nekoliko utakmica. San Antonio upisao je devetu uzastopnu pobjedu uz novu veliku partiju Tonyja Parkera. Francuz je Torontu (113:106) ubacio 34 poena te podijelio 14 asistencija. Bio je posebno miran u završnici. Četiri minute prije kraja Raptorsi su se približili na 97:96, ali uzvraćaju Gary Neal ubačajem s poludistance i Parker s dva slobodna bacanja, a Spursi su održali prednost do kraja.

Povratnik Manu Ginobili postigao je 11 poena, Danny Green i Tiago Splitter imali su po 13, a DeMar DeRozan za Toronto 29 poena. Jose Calderon upisao je 16 poena i 11 asistencija.

Kad ide trica, Orlando obično pobjeđuje. Magic je protiv Philadelphije postigao njih 15 i pobijedio Philadelphiju 103:87. Magic je imao 16 poena prednosti na poluvremenu, a Sixersi su posljednju priliku za povratak imali kod 88:80 pet minuta prije završetka. Međutim, Orlando je uzvratio s 8:2 i riješio susret.

Ryan Anderson ponovno je bio inspiriran i pogodio sedam trica za 27 poena, Dwight Howard dodao je 17 poena i 14 skokova. Philadelphiju je predvodio Louis Williams s 21 poenom i sedam asistencija, dok se Andre Iguodala zaustavio na 15 poena.

Nakon što je propustio tri utakmice zbog potresa mozga, novak Kyrie Irving vratio se u redove Clevelanda i s 22 poena pogurao ga do pobjede 98:87 protiv Indiane. Susret je prošao bez velikih uzbuđenja. Cavsi su nakon prve četvrtine vodili 12, a nakon druge 18 poena, koliko su jednom imali i u posljednjoj. Zamjena za ozlijeđenog Andersona Varejaa, Semih Erden, postigao je učinak karijere s 18 poena, dok su kod Pacersa najbolji bili Darren Collison (18) i Roy Hibbert (17).

Najuzbudljivije je bilo u Houstonu gdje je domaćin svladao Oklahoma City 96:95. Junak je bio Kevin Martin s 32 poena, koji je večer prije protiv Memphisa završio bez ijednoga i zaradio klupu. 23 sekunde prije kraja ubacio je pobjednička slobodna bacanja, a pomoglo je i to što je Kevin Durant promašio tri šuta u posljednjih 16 sekundi. Iako je Goran Dragič, nakon toga promašio još dva bacanja, Rocketsi su uspjeli izvući pobjedu.

Durant je postigao 33 poena, a Russell Westbrook 26. Kod Houstona Luis Scola ubacio je 15, a Chandler Parsons 14.

Charlotte Bobcatsi pretvaraju se polako u prošlosezonski Cleveland. U Minneapolisu su doživjeli 15. uzastopni poraz iako su imali vodstvo na poluvremenu s povratnikom D.J. Augustineom u postavi. Međutim, Wolvesi su otvorili posljednju četvrtinu serijom 13:4 nakon što su četvrtu završili s 10:0.

Ponovno su nezaustavljivi bili domaći centri. Kevin Love stao je na 30 poena i 18 skokova, a Nikola Peković na 21 poenu i 11 skokova. Crnogorac je odigrao cijelo drugo poluvrijeme i u njemu ubacio 15 poena. Kemba Walker imao je 21 poen za Bobcatse, a Corey Maggette 18.

• Obrisan korisnik17.02.2012. u 10:33
    gledaš li ti??? il si tek ove godine počeo gledati highligts na youtube-u hahahaha. za tvoju inf denver je igrao u dvije godine polufinale i finale konferencije sve vođen melom. možda si ti tek ove godine počeo pratit. obrazuj se. i nadalje za tvoju inf melo je uz duranta najbolji i najprecizniji... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik16.02.2012. u 22:36
    hahahahha koje su to gluposti.... Melo da je napadači dobar.... pratiš li ti uopće nba????!?!?!? Čovjek koji skoro svaku utakmicu ima šut 7/25 ne može biti napadači dobar, NE MOŽE!!! Ako se Melo vrati bojim se da je playoff za knickse izgubljen jer taj čovjek ne zna za riječ MOMČAD, a u playoffu ti... [više na forumu]
  • nxug16.02.2012. u 21:21
    gledao sam zadnje 2 utakmice knicksa cisto zbog linomanije i mogu rec da je lin odigrao bolje protiv sacramenta nego protiv rapotorsa iako to statistika bas i ne sugerira..u torontu ga je calderon unistio vanjskim sutom i lin ga nije moga cuvati pa ga je preuzeo schumpert(mislim da je bio on..nisam... [više na forumu]