Borna Rupnik, Ante Dubravac • srijeda, 29.02.2012.

Do uvjerljivih su pobjeda na NBA parketima stigli 76ersi i Pacersi, Minnesota je nadjačala LA Clipperse, a na krilima Brooka Lopeza Netsi su pobijedili branitelje naslova...

Boston Celticsi otišli su u goste u Cleveland i u zanimljivom susretu došli do pobjede 86:83 protiv domaćih Cavaliersa. Gosti bolje otvaraju utakmicu pa prvu četvrtinu završavaju s prednošću 28:15. U nastavku se bude i domaćini koje je predvodio Kyrie Irving s 24 poena pa se u posljednju dionicu ulazi 66:64. U posljednjoj sekundi utakmice Anthony Parker je imao priliku odvesti svoju momčad u produžetke, ali je promašio šut za tri poena.

Najuvjerljiviju pobjedu večeri ostvarili su košarkaši Philadelphije koji su slavili na gostovanju kod Detroita s visokih 97:68. Sve osim izjednačene prve četvrtine bilo je na strani gostiju koji su imali šest igrača s dvoznamenkastim brojem koševa, a prvo ime je bio Thaddeus Young koji je postigao 20 poena čemu je pridodao i osam skokova.

Nakon odličnog prvog poluvremena i prednosti 67:53 Milwaukee Bucksi dopustili su Washington Wizardsima da se potpuno vrate u utakmicu, ali ipak u neizvjesnoj završnici uspijevaju doći do svoje 14. pobjede. Booker je s 20 koševa i 11 skokova ubilježio double-double, kao i John Wall s 19 koševa i čak 15 asistencija. S druge je strane Dunleavy ubacio 28.

Indiana je i prije završne četvrtine riješila sve dileme oko pobjednika susreta protiv Golden Statea, igrajući na krilima Grangera (25 koševa) i Hansbrougha (15 koševa, devet skokova). Minnesota je pak upravo u posljednjoj dionici slomila LA Clipperse, a po 27 koševa ubacili su Williams i Beasley. Prvi strijelac utakmice s 30 je koševa bio Griffin, Paul je dodao 27, a Rubio je ostao na samo dva poena, ali uz sedam skokova i devet asistencija.

U Chicagu je Derrick Rose vodio Bullse do pobjede 99:95 nad New Orleans Hornetsima. Susret je završio s 32 koša - uključujući i ključni za 97:95, nakon čega su Hornetsi promašili napad za poravnanje - i devet asistencija, a Noah je pridodao 15 koševa i 16 skokova. Za Hornetse je Kaman ubacio 17 koševa uz 11 skokova.

Uz 26 ubačaja Lowryja, Houston je uspio svladati Toronto Raptorse. Kleiza je četiri sekunde prije kraja šutirao tricu za poravnanje, no nije bio precizan, a Scola je susret zaključio s 15 koševa i 10 skokova. Cousins je s 22 koša i 18 skokova bio prvo ime dvoboja Sacramenta i Utaha, koji je pripao domaćinima 103:96, makar je Hayward imao šut za tricu kojom je Jazz mogao povesti dvadesetak sekundi prije kraja.

Aktualni prvaci Dallas Mavericksi ostali su za koš "kratki" u susretu protiv New Jersey Netsa. Poveli su tricom Kidda 92:91, ali je Brook Lopez s druge strane pogodio oba slobodna bacanja. Dallas je ukrao loptu za posljednji napad, Nowitzki je dodao Kiddu, ali Kidd nije najbolje reagirao te je pucao iz teške situacije i promašio. Uvjerljivo je najefikasniji bio Brook Lopez s 38 koševa, od čega je 21 ubacio u prvom poluvremenu. Nowitzki je ubacio 24, uz 10 skokova.