Milwaukee sve bliže osmoj poziciji

Bojan Meštrović • ponedjeljak, 12.03.2012.

Nakon što su u ranijim nedjeljnim utakmicama Philadelphia i Lakersi slavili nad Knicksima i Celticsima, u NBA ligi je odigrano još šest susreta, a glavne zvijezde večeri bili su Ilyasova i Howard koji su predvodili svoje momčadi do pobjeda.

Iako je utakmica između Raptorsa i Bucksa većim dijelom bila izjednačena, domaćini su u posljednje dvije i pol minute ubacili samo jedan koš, a Milwaukee je to znao iskoristiti i stalnim odlaskom na crtu slobodnih bacanja riješio susret u svoju korist rezultatom 99:105.

Petorka večeri

Rajon Rondo (Boston) – 24 p, 10 as
Louis Williams (Philadelphia) – 28 p, 3 sk
Ersan Ilyasova (Milwaukee) – 31 p, 12 sk
Blake Griffin (Clippers) – 27 p, 12 sk
Dwight Howard (Orlando) – 30 p, 13 sk

Tu se posebno istaknuo Slovenac Beno Udrih koji je pogodio sedam bacanja u drugoj polovici zadnje četvrtine, ali prvo ime susreta ipak je bio odlični Ersan Ilyasova koji je još jednom predvodio svoju ekipu s 31 košem i 12 skokova. Najbolji u redovima Toronta bio je Demar DeRozan s 21 košem. Milwaukee sada ima samo jednu pobjedu manje od osmoplasiranih New York Knicksa.

Orlando se na domaćem terenu lako obračunao s Indianom i nanio joj četvrti uzastopni poraz. Utakmica je odlučena krajem treće četvrtine kada su se domaćini odvojili na nedostižnih 91:64, a nakon toga su Pacersi samo pokušavali ublažiti poraz. Šest minuta prije kraja bilo je 104:75, ali Magicov ležerni završetak susreta je omogućio gostima da dođu do rezultatski prihvatljivijeg poraza.

Dwight Howard je nastavio s odličnim nastupima te je postigao 30 koševa uz 13 uhvaćenih lopti, a odličnu pomoć imao je u J. J. Reddicku koji je zabio 18 uz devet asistencija. Pacersi su, neuobičajeno, veći dio susreta pokušavali individualno zabijati, a tako je teško doći do pobjede protiv raspoloženog Orlanda. Najbolji gostujući strijelac bio je Paul George (22 koš, osam sk).

Houston je na gostovanju kod Clevelanda u posljednju četvrtinu ušao s prednošću (81:84), ali tada su Cavaliersi počeli pogađati trice i vrlo brzo došli do veće razlike te lagano utakmicu priveli kraju. Najveći kandidat za rookieja godine, Kyrie Irving, je u posljednje dvije minute utakmice postigao čak 13 koševa, a ukupno je imao 21 i šest skokova. Odličan je bio Antawn Jamison s 28 koševa i pet skokova. Najbolji strijelac utakmice ipak je došao iz redova poražene ekipe, a bio je to Luis Scola (30 koš, osam sk).

Vrlo zanimljivu utakmicu odigrali su Denver i Memphis, a nakon što su domaćini slavili u 24 od posljednjih 25 domaćih utakmica protiv Grizzliesa, ekipa Rudyja Gaya i Marca Gasola je uspjela doći do pobjede i zaustaviti tu negativnu seriju. Imali su domaćini deset sekundi da tricom dođu do izjednačenja, ali Andre Miller je izgubio loptu te se Memphis pobjedom popeo na četvrto mjesto na Zapadu. Najbolji strijelac utakmice bio je O. J. Mayo s 22 poena, a tome je pridodao i osam asistencija.

Iako je DeMarcus Cousins u redovima Sacramenta odigrao odličnu utakmicu i zabilježio 28 koševa uz 12 skokova, slično je na drugoj strani napravio Josh Smith (28 koš, šest sk), ali on je imao puno veću pomoć suigrača te je Atlanta došla do nove gostujuće pobjede rezultatom 99:106. Joe Johnson je postigao 21 koš, a 16 je pridodao Jeff Teague.

Tri minute prije završetka utakmice Clippersi i Warriorsi su bili u egalu, no tada su se gosti počeli odvajati i na kraju došli do pomalo neočekivane pobjede (93:97). Najbolji strijelac Warriorsa je bio Monta Ellis s 21 košem, dok je jedan manje postigao Dorell Wright. U domaćoj ekipi najviše se istaknuo Blake Griffin (27 koš, 12 sk).

• Obrisan korisnik12.03.2012. u 19:15
    hhhhhiden sad napisat da necemo proc grupu na euru da vidin mogu li pric magicnu granicu od 150 minusa :p (mislimcak i vrlo realnoheheheh) ako me ne proglase antidrzavnim elementom bit cu jako razocaran
  • Obrisan korisnik12.03.2012. u 18:26
    himba, ne zamaraj se previse, nema smisla...
  • Obrisan korisnik12.03.2012. u 16:23
    nema minusa samo plusevi reka bi ti miso kovac "stankovicu ovdi je demokracija" :p gleda san ja obe utakmice i on ti ih je odvea na +20 odlicno je odigra 2 pol.bas su mi nekako "slatki" sixersi ove godine jos kad bi se detrot docepa kojim slucajem (sci-fi) playoffa pa nek pukne "metla" koga jebe
  • Obrisan korisnik12.03.2012. u 14:00
    Ne znan bas. Turner odlicna utakmica, ali relativno lagana, dok je Kobe iscupa svoju momcad iz -5 minut ipo prije kraja. A ko je pogleda makar sazetak moze vidit kako je Lou Williams vecinu svojih poena da kad je utakmica vec bila rjesena, tamo na +15, 20. Zato moj komentar stoji, a ne volin kad mi... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik12.03.2012. u 13:46
    himba dobia si odgovor u postu sa 5 pluseva hhhh btw svaka cast turneru bas je razmontira sminkere steta lina otkad se "oni" vratia