Chicago bez Rosea bolji od Heata

Bojan Meštrović • četvrtak, 15.03.2012.

U noći sa srijede na četvrtak odigrano je 12 NBA utakmica, a puno uspješniji su bili domaćini koji su uzeli čak devet pobjeda. Derrick Rose nije nastupio za momčad Chicaga, ali...

Bullsi su u United Centru ugostili Miami i pomalo neočekivano došli do slavlja. Naime, za Bikove, osim duže ozlijeđenog Hamiltona, nije nastupio niti prošlogodišnji MVP Derrick Rose, koji je imao manjih problema s preponama. Iako je Heat bolje otvorio utakmicu, zamjene Chicaga su u drugoj četvrtini okrenule utakmicu i na poluvremenu odvele svoju momčad do 11 poena prednosti (53:42).

Petorka večeri

Tony Parker (San Antonio) – 31 p, 12 as
Kobe Bryant (L. A. Lakers) – 33 p, 5 as
LeBron James (Miami) – 35 p, 5 sk
Drew Gooden (Milwaukee) – 15 p, 13 as, 10 sk
Andrew Bynum (L. A. Lakers) – 25 p, 18 sk

Razlika se sredinom treće četvrtine popela na + 17, ali Wade i James su se nastavili boriti. Iako su zajedno ubacili 71 poen (Wade 36, James 35), nisu uspjeli doći do preokreta te je John Lucas bacanjima potvrdio pobjedu Chicaga. Lucas je s klupe imao 24 poena i tako došao do slatke osvete nakon što ga je LeBron u prošloj utakmici preskočio prije nego je zakucao.

Poraz Miamija može se pripisati vrlo slabom skoku (16 manje od Chicaga), ali i lošoj večeri Chrisa Bosha, koji je ubacio 12 poena uz očajan šut (3/15). Bullsi su tako ostali jedina momčad s manje od deset poraza u sezoni te se trenutno nalaze na omjeru 36-9.

Kobe za produžetak, Garnett za pobjedu

Nakon razmjene Monte Ellisa u Milwaukee, Warriorsi su protiv Celticsa nastupili prilično oslabljeni. Nije bilo Curryja niti novopridošlih Boguta i Jacksona. Utakmica je bila cijelo vrijeme izjednačena, a pobjedu gostima donio je Kevin Garnett otvorenim šutem tek unutar linije za dva poena. Kada je bivši Celtic Nate Robinson promašio tricu za pobjedu, moglo je početi gostujuće slavlje.

Garnett, koji je ubacio 24 koša uz sedam skokova i pet asistencija, u posljednje vrijeme igra sve bolje i što se više približava razigravanje, on više podsjeća na onog starog KG-a. Brandon Bass je pridodao 22 koša i devet skokova, dok je u redovima Golden Statea najbolji bio Klay Thompson s 26 poena.

Lakersi su i drugu večer zaredom morali igrati više od 48 minuta. Nakon što su noć ranije pobijedili u Memphisu poslije dva produžetka, protiv New Orleansa im je bio dovoljan samo jedan. Hornetsi su imali prednost od tri poena dvadesetak sekundi prije kraja utakmice, a onda je Gustavo Ayon neoprezno faulirao Bryanta na trici. Vođa Lakersa je pogodio sva tri bacanja, a u produžetku domaćini nisu imali prevelike šanse.

Završilo je 101:107, a najviše na utakmici je zabio Bryant (33 koš, pet as). Odličan je bio i Andrew Bynum (25 koš, 18 sk), dok je na strani poraženih najbolji bio Jarrett Jack s 30 poena i šest asistencija.

Parker predvodio Spurse, Smith Knickse

U možda posljednjoj utakmici za Orlando, Dwight Howard je doživio poraz od Spursa. Utakmica je bila izjednačena do pred kraj treće četvrtine, ali tada su momci iz San Antonia počeli sve pogađati i predvođeni odličnim Parkerom (31 koš, 12 as) došli do 122:111 pobjede. I Duncan je odigrao još jednu vrlo dobru utakmicu te je zabilježio 21 poen i 13 skokova. Howard je završio s 22 poena i 12 skokova, a najbolji u redovima Magica bio je Nelson, koji je postigao 25 koševa uz sedam asistencija i pet skokova.

Portland je nakon teškog poraza od Philadelphije doživio još teži u New Yorku. Čini se da su Knicksi promjenom trenera doživjeli pozitivan šok, jer su protiv Blazersa jednostavno letjeli terenom. Napokon su dečki iz Madison Square Gardena igrali kao momčad i ukupno upisali 35 asistencija, a čak se i Carmelo Anthony priključio takvoj nesebičnoj igri.

Najbolji strijelac bio je J. R. Smith koji je u drugom poluvremenu zabio čak sedam trica, a završio ukupno s 23 poena. Šest trica pridodao je i Steve Novak (20 koš), a Anthony je imao 16 koševa i sedam asistencija. Za Portland su po 15 poena postigli Wallace i Aldridge.

Sjajni Kyrie Irving nije uspio odvesti Cleveland do pobjede nad Milwaukeejem. Najizgledniji kandidat za novaka godine upisao je 28 poena i pet asistencija, ali Bucksi su noćas bili predobri. Osim što se bore s New Yorkom za osmu poziciju na Istoku, čini se da su odlučili pokazati da su i bolja momčad od Knicksa te su timski skupili fantastičnih 38 asistencija. Ilyasova je u pobjedi imao 22 poena, Dunleavy jedan manje, ali zvijezda večeri bio je Drew Gooden, koji je za manje od pola sata igre upisao triple-double (15 koš, 13 sk, deset as).

Clippersi su u Staples Centru na krilima Mo Williamsa (25 koš) svladali Atlantu. Domaćini su bili bolji u svakoj četvrtini te je završilo s 96:82. Drugi strijelac u pobjedničkoj ekipi bio je Eric Bledsoe s 14 poena, dok su po 13 imali Paul i Griffin. Najefikasniji kod Hawksa bio je Joe Johnson s 19 poena.

Philadelphia je u Indiani držala utakmicu u egalu sve do kraja treće četvrtine, a onda je na scenu stupio George Hill i na brzinu ubacio tri trice te tako odveo svoju momčad do rezultatski uvjerljive pobjede. Imao je Hill 17 koševa, a više od njega su ubacili Granger (20 koš, sedam sk) i West (18 koš), dok je u redovima Sixersa najviše postigao Evan Turner, koji je uz 21 koš zabilježio i pet asistencija.

• bjede15.03.2012. u 13:02
    ali da je miami primija 39 koševa u drugoj... ;D lol šta je to bilo? klupa bullsa ih je satrala ;)
    bjede
  • Obrisan korisnik15.03.2012. u 11:59
    ne mogu vjerovat da se i Melo počeo dodavat.
  • Obrisan korisnik15.03.2012. u 11:50
    s.nash 12p i 16 asista, kako me taj čovjek iz večeri u večer iznova fascinira, još da imaju jednog odličnog bek-šutera bili bi u playoffu
  • Obrisan korisnik15.03.2012. u 11:42
    chicago je nadskaka miamija i tu lezi najveci dio velike pobjede,16 skokova vise,a klupa je zabila 56 komada... i kad god bi miami dosa na 7-8 razlike tu bi se nasa lucas i rjesava dvojbe,sad cemo vidit oce li ih miami uspit stic za prednost domaceg terena prid playoff..