Hawksi preletjeli Cleveland

Igor Šestak • ponedjeljak, 19.03.2012.

Od osam nedjeljnih utakmica, dvije su igrane u ranijem terminu. U akciji su bile tri momčadi Istoka, a pobjedu je ostvarila samo jedna. Atlanta je uvjerljivo slavila u Clevelandu, dok je u utakmici Clippersa i Pistonsa odlučivao produžetak.

U posljednje vrijeme vrlo promjenjivi Los Angeles Clippersi ugostili su Detroit Pistonse u Staples Centru i nakon više od mjesec dana uspjeli povezati dvije pobjede. Za Clipperse je s klupe debitirao Nick Young, bek šuter koji je pristigao iz Washingtona posljednjeg dana prijelaznog roka. Obje momčadi imale su slab napadački učinak, ali drame nije nedostajalo.

Domaći su dobro otvorili utakmicu i odigrali nekoliko lijepih akcija koje je atraktivnim zakucavanjima završavao DeAndre Jordan, dok je Chris Paul u prvih 12 minuta podijelio odličnih sedam asistencija uz četiri poena i tri skoka. Prva četvrtina pripala je Clippersima 24:18.

Vezane vijesti

Dobar posao u drugoj četvrtini odradili su igrači s klupe Pistonsa, Jerebko i Ben Gordon, te preokrenuli rezultat na 41:38 za Detroit na poluvremenu. Clippersi su vrlo loše šutirali u drugom dijelu utakmice (5/19) i postigli samo 14 poena. Dok su se domaći mučili s napadom, Pistonsi su odlično igrali na oba kraja terena i stigli do deset poena prednosti pet minuta prije kraja trećeg perioda igre.

Stečenu prednost igrači Detroita su sačuvali do posljednje minute utakmice u koju su ušli s +2. Šut za tricu Clippersa promašio je Butler, a nije pogodio ni Griffin nakon napadačkog skoka. Prince je promašio šut za pobjedu Pistonsa, a Griffin pogodio za izjednačenje. Posljednji napad imali su gosti, ali Prince nije uspio šutirati pa je utakmica odlučena u produžetku.

Clippersi su tricom Paula poveli 81:76, ali Monroe vraća Pistonse u igru sa šest uzastopnih poena. Staples Centar su u konačnici razveselili Paul i Foye i osigurali 87:83 pobjedu za Los Angeles. Najbolji pojedinac pobjedničke ekipe bio je CP3 kojem je nedostajao samo jedan skok do triple-double učinka (19 p, 15 a, 9 sk). Griffin je postigao 17 poena i dodao 11 skokova. Najbolji kod Pistonsa bio je Monroe sa 23 poena i 15 skokova, a 20 poena postigao je Prince.

Clippersi će ponovno na parket u utorak u Indianapolisu, a Pistonsi u srijedu u Denveru.

Momčad Clevelanda koja se s omjerom 16-25 nalazila na desetom mjestu Istoka ugostila je Atlantu, šestu momčad iste konferencije. Ozljedama načeti Hawksi uspjeli su slaviti u Ohiu 103:87 unatoč izostancima Greena, Parga, Radmanovića, Williamsa i dugo ozlijeđenog Horforda.

Joe Johnson je ostvario odličan učinak u posljednjih pet utakmica otkad se vratio na parket nakon stanke zbog ozljede, a protiv Clevelanda je postigao prvih sedam poena svoje momčadi. Atlanta je povela nakon tri minute igre i do kraja prve četvrtine povećavala svoju prednost do 31:19. Otvaranje druge dionice također je pripalo gostima koji serijom 7:2 ostvaruju prednost od 16 poena. Cavsi su se ipak malo pribrali do kraja četvrtine pa se na veliki odmor otišlo s 14 koševa prednosti za Hawkse.

Atlanta je nastavila svoju dominaciju i nakon velikog odmora, a najveća prednost iznosila je 19 poena. Ipak, Cleveland je na krilima Jamisona iskoristio krizu u igri Hawksa krajem treće četvrtine i približio se na samo šest poena zaostatka. Gosti iz Georgie nisu poentirali više od četiri minute do 23. poena Joea Johnsona sekundu prije kraja treće četvrtine za 76:68.

Napetu završnicu spriječili su Joe Johnson i Teague te odveli Atlantu do sigurne pobjede, 26. u sezoni. Johnson je završio utakmicu s 28 poena uz odličan šut iz igre, 11/16, a dodao je i pet asistencija. Teague je postigao 18 poena, dok je u zadnje vrijeme odlični Josh Smith imao vrlo lošu šutersku večer (3/15), ali je upisao 9 asistencija i 8 skokova. Cavse su predvodili Jamison s 20 poena i 9 skokova, te Irving s 19 poena i deset asistencija.

Oba kluba svoje sljedeće utakmice igraju već u ponedjeljak. Atlanta dočekuje Celticse, a Cleveland gostuje kod Netsa.