Igor Šestak • subota, 31.03.2012.

Miami je stigao do nove pobjede na krilima raspoložene trojke Wade – James – Bosh, a Dallas je ipak uspio slaviti na Floridi, ali u Orlandu. Boston i Chicago zadržali su svoje protivnike ispod 80 poena, Dragić i Paul doveli svoje momčadi do pobjeda, Bucksi su "demolirali" Cavse, a za iznenađenja su se pobrinuli Wizardsi i Kingsi.

Nakon uvjerljivog poraza u Miamiju, Dallas se bolje proveo u drugoj utakmici na Floridi. Mavsi su zahvaljujući ubačaju Nowitzkog od table šest sekundi prije kraja slavili kod Magica šesti put zaredom. U velikoj mjeri Orlando je poklonio pobjedu gostima jer su u trećoj dionici vodili s 15 poena prednosti, a u posljednjoj četvrtini izgubili šest lopti i šutirali 6/17. Orlando je imao dobru priliku i u zadnjem napadu. Prvo je Turkoglu šutirao za tri poena iz dobre pozicije, a zatim Anderson imao odličnu priliku za produžetak, ali su obojica promašili.

Nowitzki je završio utakmicu s 28 poena, a odlični su za Dallas bili igrači s klupe. Terry je ostvario 17 poena, šest skokova i tri asistencije, a West je postigao 15 koševa i pet puta asistirao. Nelson je bio najbolji u poraženoj momčadi s 24 poena, sedam skokova i četiri asistencije. Anderson je postigao 21, a Howard 19 poena. Centar Magica istaknuo se i s 15 skokova te ponovno katastrofalnim šutom s linije slobodnih bacanja, 7/16.

Na gostovanju u Kanadi Miami je svladao Raptorse sedmi put zaredom. Heat je rano poveo s 14 poena, ali su domaći brzo uhvatili priključak i odlično parirali drugoj momčadi Istočne konferencije. Utakmicu je odlučila serija Miamija 8:0 u posljednjoj četvrtini i tri minute Toronta bez ubačaja. Heat je šutirao odličnih 57,1 posto iz igre, a ostvario je i rekordni broj poena iz reketa ove sezone, čak 64 od 113.

Protiv bivšeg kluba vrlo raspoložen bio je Chris Bosh s 30 poena i osam skokova, Wade je također zabio 30 i dodao po šest skokova i asistencija, a veliku večer Miamijeve trojke zaokružio je LeBron James s 26 poena i devet asistencija. Iako je i Toronto imao uspješnu šutersku večer, protiv raspoloženog Miamija nije išlo, a u porazu se se najviše istaknuli DeRozan s 28 i Bargnani s 27 poena te Calderon s čak 16 asistencija.

Woodsonov povratak u Atlantu, odlične obrane Celticsa i Bullsa

Atlanta je na domaćem terenu svladala New York s deset poena prednosti u utakmici koju je obilježio povratak New Yorkovog trenera Woodsona u Atlantu, prvi put u ulozi trenera otkad je smijenjen s klupe Hawksa na kojoj je proveo šest godina. Woodson je silno želio do pobjede u gradu iz kojeg je ispraćen na stražnja vrata, ali Knicksima nije pomogla ni odlična večer Anthonyja (36 p, 9 sk) i Shumperta (25 p). New York je ponovno igrao bez Lina i Stoudemirea.

Petorka večeri

Goran Dragić (Houston): 25 p, 7 as
Dwyane Wade (Miami): 30 p, 6 sk, 6 as
Carmelo Anthony (New York): 36 p, 9 sk
Chris Bosh (Miami): 30 p, 8 sk
DeMarcus Cousins (Sacramento): 27 p, 14 sk

Atlanta je odlično koristila napadačke pogreške Knicksa i postigla 27 poena iz kontranapada, a ključnu ulogu u posljednjoj četvrtini odigrao je Willie Green s 15 od svojih 20 poena. Green je igrao samo 18 minuta, a iz igre je šutirao 8/9. Joe Johnson je postigao 28 poena, a Josh Smith dodao 23 poena, ali i sedam izgubljenih lopti.

Derrick Rose se zagrijavao uoči utakmice Bullsa i Pistonsa, ali ipak nije zaigrao, što nije zasmetalo njegovoj momčadi da dođe do nove pobjede. Uz odličnu igru u obrani Chicago je do pobjede stigao predvođen Dengom (20 p, 9 sk), Noahom (19 p, 12 sk) i Boozerom (13 p, 11 sk). U izostanku Stuckeya i Gordona, najbolji kod Detroita bio je Knight sa 16 poena.

Boston je bez Allena lakoćom pobijedio u Minnesoti, ponajprije zahvaljujući odličnoj obrani i Kevinu Garnettu. Garnett je bivšem klubu zabio 24 poena i dodao 10 skokova i četiri asistencije. Rondo je ostao na samo šest poena, što mu je i prosjek u posljednje četiri utakmice, ali je 17 puta asistirao. Minnesota je ostala ispod 35 posto ubačaja, izgubili su 21 loptu i upisali tek 15 asistencija. Kevin Love je ubacio 22 poena (šut 5/18) i dodao 11 skokova.

Dragićev učinak sezone, CP3 položio za pobjedu

Houston je stigao do važne pobjede protiv Memphisa, izravnih konkurenata za mjesto u doigravanju. Goran Dragić je ostvario učinak sezone s 25 poena i sedam asistencija. Marcus Camby je prvi put od dolaska u Houston počeo u prvoj petorci i ostvario odličan obrambeni učinak od 16 skokova, šest blokada i dvije ukradene lopte. Gosti su iz igre šutirali tek nešto više od 37 posto pa im nisu pomogla niti 23 napadačka skoka. Najbolji strijelac Memphisa bio je Gay s 20 poena.

30. ovosezonsku pobjedu Clippersima je donio Chris Paul polaganjem pet sekundi prije kraja utakmice protiv Portlanda. Gosti su minutu i pol do kraja vodili s četiri poena, ali je Foye tricom preokrenuo rezultat, a CP3 donio pobjedu. Šut za pobjedu Portlanda promašio je Matthews. Tri igrača Clippersa postigla su po 20 poena, Griffin, Foye i Paul, Griffin je dodao 13 skokova, a Paul 14 asistencija i četiri ukradene lopte. Najbolji kod Portlanda bio je Hickson s 29 poena i 13 skokova.

Sa šest dvoznamenkastih strijelaca Denver je slavio kod Charlotte Bobcatsa, momčadi s najgorim omjerom u ligi (7-42). Afflalo je bio prvi strijelac Nuggetsa s 19 poena, a dobar učinak ostvario je s klupe Corey Brewer sa 17 poena. Double-double učinak ostvario je Lawson s 14 poena i deset asistencija. Najbolji kod Bobcatsa bio je Henderson s 21 poenom, a Maggette je dodao 19, ali se ozlijedio u posljednjoj četvrtini i neće nastupiti na četiri gostovanja koja slijede Bobcatsima.

Milwaukee se još uvijek nada poziciji u doigravanju, a na tom putu im se našao Cleveland i stradao s 37 poena minusa protiv raspoloženih Bucksa koji su u prve dvije četvrtine ubacili čak 71 poen. Najbolji kod domaćih bio je Jennings s 28 poena i šest asistencija, a odličnu večer imao je i Ilyasova s 20 poena (šut 9/11) i deset skokova. Kyrie Irving je za Cleveland zabio 29 koševa iako nije igrao u posljednjoj četvrtini zbog ozljede ramena koju je zaradio ranije u utakmici.

Washington je iznenađujuće svladao Philadelphiju kojoj nije pomogao ni povratak Iguodale nakon ozljede. Wizardse je s klupe predvodio Cartier Martin s 20 poena, 17 je dodao Crawford, a 16 Nene. Sacramento je slobodnim bacanjem Cousinsa (27 p, 14 sk) četiri sekunde prije kraja prekinuo Jazzov niz od sedam domaćih pobjeda, a Netsi su predvođeni Wallaceom (24 p, 18 sk) slavili kod Golden Statea.

• narada10831.03.2012. u 23:58
    jao trebate vidjeti sta su Lakersi danas napravili protiv New Orleansa, no comment
    narada108
  • xavice31.03.2012. u 18:43
    orlando puca po šavovima ko kk zagreb..
    xavice
  • Baksuz31.03.2012. u 16:12
    meni osobno dragiceve dobre igre bas i nisu neka senzacija, vec u sunsima koje sam cestao gledao jer volim nashevu igru sam bio primjetio da se radi o iznimno talentiranom playu jedino sto tamo kraj stevea nije mogao bas doci do jace minutaze i izrazaja da pokaze sta zna, ali isto tako sigurno je... [više na forumu]
    Baksuz
  • Baksuz31.03.2012. u 14:21
    bravo za buckse, nitko ih ne spominje niti racuna na njih da mogu, a oni ne odustaju od lova na knickse i ulaska u play-off... boston je proigrao u zadnje vrijeme, a phila posustaje tako da su sada vec uhvatili i 4. mjesto i prednost domaceg terena u prvom krugu play-offa...drago mi je vidjeti da... [više na forumu]
    Baksuz
  • Obrisan korisnik31.03.2012. u 13:04
    alan anderson bio vrlo solidan sinoć, čuvao je lebrona par napada i niti jednom se nije osramotio, vjerujem da ce ostat u torontu i dobit pravi ugovor