Mario Majdić Natrlin • nedjelja, 01.04.2012.

Dvije najbolje rangirane momčadi NBA lige obračunale su se u Oklahoma Cityju gdje je Thunder dočekao Chicago Bullse. Bullsi su igrali bez ozlijeđenog Derricka Rosea i nisu mogli držati korak s uistinu fantastičnom momčadi Thundera koja je slavila 92:78...

Dok je najbolji igrač Bullsa sjedio ozlijeđen u trenirci, najbolji igrači Thundera priređivali su pravi spektakl.

Derrick Rose propustio je svoju desetu uzastopnu utakmicu, a njegovi Chicago Bullsi nisu preživjeli gostovanje u Oklahoma Cityju gdje su ih domaćini svladali 92:78.

Momčad Thundera je tako nadigrala još jednog NBA teškaša i nanizala šestu uzastopnu pobjedu. Predvodili su ih nezaustavljivi Kevin Durant (26 poena, šut 11/16, deset skokova, četiri asistencije, 32 minute) i Russell Westbrook (27 poena, šut 10/18, pet asistencija, četiri ukradene lopte, 29 minuta). Spomenuti dvojac nije ni ulazio u posljednjoj dionici jer je pitanje pobjednika već bilo riješeno.

Ako je i bilo kakvih dvojbi Thunder ih je umirovio spektakularnom trećom četvrtinom koju su odnijeli s 31:12. Serijom 20:5 razbili su obranu Bullsa, a fantastičnih poteza i akcija bilo je na bacanje. Durant je tih čarobnih 12 minuta zaokružio 35 sekundi prije kraja tricom za 80:51.

U prvoj četvrtini Durant i Westbrook iskombinirali su 18 poena. Do poluvremena zabili su ukupno 32 - Westbrook 18, a Durant 14. Vodstvo Thundera penjalo se do 11 poena razlike, a na poluvrijeme su otišli s vodstvom 49:39. Chicago je šutirao 35,6% iz igre i zabio tri od čak 12 pokušaja za tri poena.

Kod Thundera je dvoznamenkast bio i James Harden s 11 koševa, devet je dodao Serge Ibaka koji je ubilježio i pet od Thunderovih devet blokada.

Grogirani Bullsi šutirali su 33% iz igre i 8/24 za tricu. 19 koševa upisao je John Lucas, 14 Kyle Korver, a deset uz 11 skokova Taj Gibson.

• Obrisan korisnik02.04.2012. u 09:13
    OKC su strašna ekipa, ali bullsima su sinoć ipak nedostajali rose i rip hamilton, najbolji igrač i najbolji bek šuter. nije to mali nedostatak. ne bih odmah proglasio OKC glavnim favoritima za naslov...među prva 4 su sigurno, ali je i prošle sezone miami bio, pa su ih penzići iz dallasa dobili. po... [više na forumu]
  • nikola121202.04.2012. u 08:36
    kojom lakocom pobjeduju ostale favorite u zadnjih tjedan dana. imaju strasnu momcad,niko im nije povrijedjen,mladi su. westbrook odlican stvarno, ali bode me u uci da nakon 3. cetvrtine ima samo jedan asist,ipak je pg. inace sve 5
    nikola1212
  • Obrisan korisnik02.04.2012. u 08:06
    Nisam gledao ovako izgubljen Chicago ove sezone,a da sam ga gledao jesam. No međutim za to je zasluzan Thunder koji je sinoc bio najblize savrsenstvu od ere velikog M.J. Nadam se da su dezurni pljuvaci Westbrooka sinoc gledali utakmicu i malo se zagrcnuli slinom kojom su ga opet htjeli rado... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik02.04.2012. u 01:02
    a vratice se i rose,nije davla da je ozljeda prepona najgora ozljeda u nba-u...a i neman nista protiv uzivat u kosarci okc-a,jos imaju najjacu publiku i samo pojacan zvuk dokraja...
  • Obrisan korisnik02.04.2012. u 00:39
    Nemože Chicago bez ružice jer ovi ostali playevi nisu nikakve zamijene, eventualno za 10 minuta po tekmi,sve preko toga je trenerski suicid,druga je to ekipa sa Ružicom ali OKC je danas bio nezaustavljiv. Sigurni kandidat za prsten uz Bullse i SA.