Mario Majdić Natrlin • ponedjeljak, 02.04.2012.

Boston Celticsi ugostili su Miami Heat i svladali ih 91:72. Predvodio ih je razigrani Rajon Rondo, a momčad Heata od samog početka nije izgledala spremna za kvalitetan otpor i pobjedom se približiti Chicago Bullsima...

Rajon Rondo je ponovno zabljesnuo.

Svestrani razigravač imao je 16 poena, 14 asistencija i 11 skokova te svojim petim triple-double učinkom sezone predvodio Boston Celticse do uvjerljive pobjede 91:72.

Predvođeni Rondom, Celticsi puno kvalitetnije otvaraju utakmicu pokraj uspavanog Miamija i nakon prvih 12 minuta vode 29:19. Heat je u drugoj četvrtini uhvatio priključak serijom 10:0, a domaćini na poluvrijeme odlaze pri vodstvu 49:44. U prvom dijelu Miami je šutirao svega šest slobodnih bacanja za razliku od Bostona koji je pogodio čak 16 od svojih 17 slobodnih.

Celticsi su Miami slomili u trećoj četvrtini u kojoj je ponovno dominirao Rondo sa šest poena i osam asistencija i koja je završila 31:12 za Boston. Celticsi su u zadnju četvrtinu ušli pri vodstvu 80:56.

Paul Pierce je zakucavanjem u četvrtoj dionici podignuo vodstvo na 85:60, a zatim je i skok-šutom postavio maksimalnih 89:60. Kompletna petorka Bostona bila je dvoznamenkasta. Pierce je predvodio momčad s 23 koša uz sedam skokova, a 16 uz deset skokova imao je Brandon Bass.

Igrali su bez ozlijeđenog Raya Allena koji je propustio šestu uzastopnu utakmicu, ali na njegovom mjestu jako se dobro snašao Avery Bradley s 13 koševa.

Heat je šutirao svega 34,8% iz igre i 3/16 za tricu. Dopustili su da ih nadskače najlošija skakačka momčad lige (49-47). LeBron James zabio je 23 poena, 15 uz osam skokova je imao Dwyane Wade, a 11 koševa je ubacio Shane Battier. 72 poena najmanje je što je ove sezone ubacila momčad Miamija.

Miami (37-14) je tako propustio priliku priključiti se Chicago Bullsima (42-12) koji su ranije poraženi od Oklahoma Cityja dok je Boston (30-22) zadržao vodstvo pred Philadelphijom (29-23) u važnoj utrci za vrh Atlantic divizije.

• narada10803.04.2012. u 18:53
    a gust je bio gledat' sta je rekao Wade Bradley-u nakon onog bloka. Dobro, nismo culi al' masta radi: "Well done, mladicu, vidim da si perspektivan igrac, al' m...f....er, ako se jos jednom usudis mene, Dwayne Wade-a, da blokiras, j...t cu ti sve po spisku!" Il' nesto slicno..
    narada108
  • Obrisan korisnik02.04.2012. u 19:20
    nema nista ljepse nego kad miami debelo popuši, pogotovo ako su s druge strane celticsi! :)
  • Obrisan korisnik02.04.2012. u 18:14
    If Miami is the Heat, then Boston is the winter and winter is coming... :)
  • aco07802.04.2012. u 12:46
    let's go celtics!!!!ove godine po prsten..stari su?hehe..s ovakvom obranom sve ruse