Ante Zovko • nedjelja, 15.04.2012.

Utrka za broj jedan Zapada ostaje otvorena. Ni Oklahoma City ni San Antonio ne popuštaju, i jedni i drugi upisali su nove pobjede. Spursi su nanijeli težak udarac Phoenixu u borbi za doigravanje, a Indiana Bucksima.

San Antonio u svojoj je utrci za broj jedan Zapada pobjedom 105:91 protiv Phoenixa Sunsima nanio težak udarac u njihovoj utrci za sami ulazak u doigravanje. Spursi su laganom pobjedom potvrdili prvo mjesto u Diviziji jugozapad. Već nakon prve četvrtine domaćini su vodili 17 razlike, a ponešto s tim imala je i ozljeda Stevea Nasha koji je izdržao prvih šest minuta (kuk). Razigravač Sunsa izrazio je nadu da bi mogao nastupiti u ponedjeljak protiv Portlanda.

Gregg Popovich u posljednjoj je četvrtini odmarao Tima Duncana (19 poena, 11 skokova), Tonyja Parkera (14 poena) i Manua Ginobilija. Telfair je postigao 21 poen za Phoenix.

Nezaustavljivi Durant (43 poena) i Westbrook (35 poena, osam asistencija) zadržali su Oklahoma City na vrhu Zapadne konferencije pobjedom u Minneapolisu 115:110. Durant je posljednjih 16 poena postigao u posljednjoj četvrtini. Kad je Thunder napravio 10:0 početkom treće četvrtine, činilo se da preuzima kontrolu, no Wolvesi se vraćaju na 91:90 deset minuta prije kraja. No dogodila se Durantova eksplozija i Minnesoti, koja je drugu utakmicu zaredom bila bez Kevina Lovea, nije bilo pomoći.

Harden je nakon jedne propuštene utakmice imao šut 1/11, Ibaka je dodao osam poena, 12 skokova i pet blokada, dok su Wolvese predvodili Beasley s 26 poena, Barea s 24 poena i deset asistencija, dok je Randolph imao 22 i 11 skokova. Bio je ovo deveti poraz zaredom Vukova.

Iako nije uspjela ništa pogoditi u posljednje četiri minute, Indiana je uspjela nanijeti poraz Milwaukeeju i poremetiti mu planove u borbi za doigravanje. Pacersi su slavili 105:99 u Milwaukeeju ograničivši i domaće na niz promašenih šuteva u završnici. Bucksima za hvatanje osme pozicije preostaje šest utakmica, uključujući onu s Philadelphijom. Iako nisu mogli iz polja, Pacersi su u završnici ubacivali slobodna bacanja. Hibbert (23 poena, 14 skokova) bio je precizan šest puta u posljednje 74 sekunde nadoknadivši posljednjih devet promašenih šuteva svoje momčadi. Granger je dodao 21 poen, a Hill 13 za Indianu.

Bucksi zaostaju dvije i pol utakmice za New Yorkom i izgubili su treći put u četiri posljednja dvoboja. Ovaj put najefikasniji kod njih bio je Ellis s 20 poena, dok je Jennings imao 16 poena, deset asistencija i osam skokova.

O.J. pronašao je inspiraciju u posljednjoj četvrtini i odveo Memphis do pobjede protiv Utaha 103:98 postigavši 17 od svojih 20 poena u zadnjih 12 minuta. Usput je poništio i preokrenuo šest poena prednosti koje je Jazz imao na ulasku u posljednju četvrtinu. 46 sekundi prije kraja ubacio je i odlučujuću tricu. Grizzliesi su tako zadržali peto mjesto na Zapadu.

Jedna i pol utakmica dijeli Memphis i Clipperse koji zasad drže četvrtu poziciju i imaju prednost domaćeg terena u doigravanju. Rudy Gay ubacio je za Memphis 26 poena, 18 od toga u drugom poluvremenu, a imao je i 12 poena. Gasol je dodao 17 poena. Jefferson i Harris upisali su po 20 poena za Utah, a Millsap i Hayward po 17.

Avery Bradley iz obrambenog se specijalca za Boston u posljednje vrijeme pretvorio u odlučujuću napadačku snagu. Protiv Netsa je odlučio susret u Newarku postigavši tri uzastopne trice u trećoj četvrtini, kada je postigao 11 od svojih 18 poena. Celticsi su na kraju utakmicu priveli kraju s rezultatom 94:82.

Ray Allen zbog otečenog gležnja propustio je treću uzastopnu utakmicu, no za Boston nije bilo problema uz raznovrsne partije prvih violina. Garnett je vodio s 21 poenom i 12 skokova, Rondo je upisao novih 15 asistencija, Bass 18, a Pierce 17 poena. Green je postigao 15 poena za New Jersey, a Jordan Williams 12 poena i 14 skokova. Deron Williams imao je 12 poena i 14 asistencija.

Clippersi su se približili na jednu utakmicu od Lakersa svojim trećim uzastopnim slavljem, protiv Golden Statea. Chris Paul zabio je 12 od svojih 28 poena u posljednjoj četvrtini, a dodao je i 13 asistencija. Clippersi su otvorili utakmicu s 24:5, no Warriorsi se vraćaju sa sedam trica u drugoj četvrtini (59:58). U trećoj četvrtini gosti su dvaput uspjeli izjednačiti, no Clippersi u četvrtoj bježe na dvoznamenkastu prednost zaustavljavši nekoliko puta protivničke serije. Paul je prelomio susret tricom devet sekundu prije kraja.

Griffin je postigao 20 poena (devet skokova), a Jordan 18. Nate Robinson s klupe je za Warriorse predvodio momčad s 28 poena i osam asistencija. Thompson je imao 24 poena, Wright 23, a Rush 22.