Igor Šestak • srijeda, 18.04.2012.

Vrlo neobičnu utakmicu odigrali su u New Yorku Knicksi i Celticsi. Obje su ekipe imale odličnu napadačku večer, domaći su za tri poena gađali 19/32, startna petorka gostiju postigla je 108 poena, Anthony je upisao triple-double, a Pierce zabio 43 poena. Spursi su se pobjedom nad Lakersima približili osvajanju prvog mjesta Zapadne konferencije, a Pacersi pobjedom nad 76ersima trećoj poziciji Istočne konferencije.

Važnu pobjedu upisao je New York u Madison Square Gardenu protiv Boston Celticsa, a do svog drugog triple-doublea u karijeri stigao je Carmelo Anthony s 35 poena, 12 skokova i deset asistencija. Osim Anthonyja, briljirali su i J.R. Smith s učinkom sezone (25 poena i šest skokova, šut za tricu 7/10) i Steve Novak s učinkom karijere (25 poena, šut za tricu 8/10).

U odličnoj napadačkoj utakmici u kojoj su obje ekipe iz igre šutirale daleko iznad 50 posto, Knicksi su odigrali odlično prvo poluvrijeme u kojem su postigli 72 poena i ostvarili vodstvo od 19 poena koje do kraja nisu ispuštali. Boston je najbliže stigao na -6 tri minute prije kraja, ali je Novak s dvije trice riješio pitanje pobjednika.

Odličnu utakmicu odigrala je početna petorka Bostona, ali je izostao doprinos igrača s klupe. Od 110 poena Bostona, petorka je zabila 108, a od sedam igrača koji su dobili priliku s klupe u strijelce se s dva poena upisao jedino Dooling. Posebno raspoložen bio je Paul Pierce koji je susret okončao s 43 poena. Garnett je zabio 20, a double-double učinak je upisao Rondo s 13 poena i isto toliko asistencija.

Svoj pohod prema prvom mjestu Zapadne konferencije San Antonio Spursi uspješno su nastavili u Los Angelesu kod Lakersa. Do uvjerljive pobjede s 21 poenom razlike Spursi su stigli zahvaljujući seriji 18:0 krajem prvog poluvremena kojom su zaostatak 41:39 pretvorili u vodstvo 57:41. Gosti su u drugoj četvrtini postigli 36 poena uz ukupan šut iz igre 70,8 posto. U drugom dijelu Spursi su mirno čuvali svoju prednosti i ni u jednom trenutku nisu dozvolili Lakersima da se približe.

Šestu uzastopnu utakmicu Lakersi su igrali bez Bryanta koji još nije zaliječio ozljedu potkoljenice, a trener Brown je izjavio kako vjerojatno neće igrati ni u Oaklandu protiv Golden Statea u srijedu.

Najbolji u redovima Spursa bio je Tony Parker koji je za 30 minuta na parketu postigao 29 poena i podijelio 13 asistencija. Duncan je zabio 19 poena i dodao osam skokova, a Ginobili je upisao 15 poena, šest skokova i četiri asistencije. Lakerse su još jednom predvodili visoki igrači. Bynum je postigao 21 poen uz sedam skokova, a isti broj skokova imao je i Gasol te dodao 16 poena i pet asistencija.

Indiana je stigla do šeste uzastopne pobjede u Philadelphiji kod 76ersa koji su u zadnje vrijeme u prilično slaboj formi pa ih je New York prestigao za sedmu poziciju Istoka, a za osmu im još uvijek prijeti Milwaukee. Utakmica je odlučena u posljednjoj četvrtini kada je pri rezultatu 90:87 za goste, Hibbert položio i pogodio dodatno slobodno bacanje. Šut za tri poena domaćih promašio je Williams, a za Indianu pogodio George i odveo Pacerse na 96:87 minutu i pol prije kraja utakmice.

Pacersi su tako odlično iskoristili poraz Bostona i učvrstili svoje treće mjesto na Istoku, a najbolji u redovima gostiju bio je Granger s 24 poena i šest skokova. Hibbert je završio susret s 15 poena i 13 skokova, a 13 poena je dodao West. 76erse je s 23 poena, sedam skokova i šest asistencija predvodio Iguodala, a dobar učinak su ostvarili igrači s klupe. Young je zabio 19 poena, a Williams 18.

Memphis je nešto teže od očekivanog stigao do pobjede u Minnesoti, koja je još uvijek lišena usluga svog prvog igrača, Kevina Lovea, te dvojice razigravača, Rubija i Ridnoura. Timberwolvesi su se odlično držali, ali ipak nisu uspjeli prekinuti veliki niz poraza koji traje već 11 utakmica. Memphis je do pobjede vodio Rudy Gay s 28 poena, od kojih je devet postigao u posljednje četiri minute, a dodao je i devet skokova i četiri asistencije. Conley je podijelio osam asistencija i postigao 16 poena, a isti broj poena je upisao i Randolph uz 11 skokova. Minnesotu je s 28 poena , osam asistencija i pet skokova predvodio Barea.

Detroit Pistonsi su na domaćem parketu lakoćom svladali Cleveland Cavalierse, a u pobjedi s čak 39 poena razlike najbolji učinak je ostvario Brandon Knight. Razigravač Pistonsa je za 29 minuta na parketu postigao 28 poena uz skoro savršen šut iz igre (11/12), a podijelio je i sedam asistencija. Domaći su ukupno iz igre šutirali odličnih 60 posto, a osim Knighta, imali su još pet igrača s dvoznamenkastim brojem poena. Među njima, izdvojio se Monroe s 12 poena i 13 skokova. U redovima Cavsa nije bilo raspoloženih igrača, a ukupno su iz igre šutirali 34,6 posto. Najbolji strijelac bio je Harris s 18 poena.