Mario Majdić Natrlin • nedjelja, 29.04.2012.

Miami Heat ugostio je New York Knickse u prvoj utakmici prvog kruga NBA doigravanja. Ova serija možda je i najiščekivanija od svih, ali Miami je ovog puta veoma brzo riješio sve nedoumice...

Miami Heat svladao je u svoj dvorani New York Knickse s uvjerljivih 100:67 i poveo 1-0 u prvom krugu doigravanja.

Još u prvoj četvrtini Knicksi su se veoma dobro držali, ali već do poluvremena Miami je nametnuo svoju volju. Nakon tri četvrtine Knicksi su imali svega 47 zabijenih poena.

Heat je predvodio LeBron James s 32 poena u 32 minute, uz četiri skoka i četiri ukradene lopte. Dwyane Wade završio je s 19 poena, a 11 je dodao Mario Chalmers koji je imao i osam skokova.

Ozljeda Shumperta

Sredinom treće četvrtine prilikom vođenja lopte lijevo koljeno ozlijedio je igrač Knicksa Iman Shumpert. Talentirani novak i odličan branič pao je na parket i uhvatio se za koljeno, a ubrzo je odnesen u svlačionicu. Slijede pretrage kako bi se utvrdila težina ozljede.

Prva četvrtina prošla je u izjednačenom tonu. Baron Davis predvodio je Knickse s dvije trice i deset poena, dok se Carmelo mučio sa šutem i nije uspijevao doći do koša iz igre. Uz 12 poena LeBrona Jamesa Heat je nakon prvih 12 minuta vodio 24:18.

Miami je eksplodirao u drugoj četvrtini koju je odnio s 30:13. U zadnje dvije minute nanizali su seriju od 11:0 i na poluvrijeme otišli s vodstvom 54:31. U završnici ih je predvodio James koji je zabio devet od tih 11 koševa i pretrpio grubi prekršaj od strane Tysona Chandlera koji ga je udario s leđa na sredini terena. James je do odmora skupio 23 koša, dok je Anthony šutirao 1/9 iz igre. Knicksi su imali i 14 izgubljenih lopti.

U trećoj četvrtini Knicksi nisu zabili koš iz igre u prve četiri minute, a vodstvo Heata penjalo se do 31 poena razlike. LeBron James zapečatio je zatim četvrtinu tricom preko Anthonyja za vodstvo od 81:47 uoči početka posljednje dionice.

Posljednjih 12 minuta pretvorili su se tako u rutinsko odrađivanje posla. Vodstvo je doseglo maksimalnih 35 poena razlike. Knicksi su šutirali svega 35,7% iz igre i imali čak 27 izgubljenih lopti.

Anthony je dvoboj završio s 11 poena uz šut 3/15 i deset skokova. Prvi strijelac bio je J.R. Smith sa 17 koševa. Chandler je zaigrao unatoč gripi, ali je ostao bez koša i imao čak sedam izgubljenih lopti.

Druga utakmica ove serije igra se u ponedjeljak ponovno u Miamiju.