Parker predvodio Spurse do pobjede

Mario Majdić Natrlin • nedjelja, 29.04.2012.

I prvi nositelji Zapada u doigravanje su krenuli s pobjedom. San Antonio Spursi ugostili su Utah Jazz i slavili 106:91 predvođeni francuskim razigravačem...

Momčad Utah Jazza odlično je pratila Spurse u prvom poluvremenu, ali je momčad Gregga Popovicha u drugom dijelu zasvirala u ritmu koji Jazzeri više nisu mogli pratiti.

Predvođeni odličnim Tonyjem Parkerom koji je zabio 28 poena uz osam asistencija, Spursi su Utah svladali 106:91 i poveli 1-0 u prvom krugu doigravanja.

17 poena i 11 skokova imao je Tim Duncan koji je podijelio i pet asistencija, a 14 koševa ubacio je Stephen Jackson.

Spursi su najveći dio posla obavili u trećoj četvrtini koju su odnijeli s 31:23, dok se vodstvo u zadnjoj dionici penjalo i do 17 poena razlike. Spursi su podijelili 25 asistencija i iznimno efikasnom igrom u napadu razbili solidan otpor gostiju.

Nakon što je Utah utakmicu otvorila s vodstvom 11:6, Spursi brzo hvataju priključak i stvaraju laganu prednost. Pred sam kraj prve četvrtine dolaze na 26:19 nakon trice Matta Bonnera. U drugoj dionici Spursi su održavali tu prednost i na poluvrijeme otišli pri vodstvu 54:47. Parker ih je predvodio sa 16 poena i šest asistencija dok se kod Jazzera izdvojio Paul Millsap s 11 poena.

San Antonio je utakmicu prelomio u trećoj četvrtini. Do njene polovice izborili su se za prednost od 11 poena razlike, a zatim su tricama Jacksona i Bonnera stigli na 85:70 uoči početka posljednjih 12 minuta.

Millsap je završio s 20 poena uz devet skokova, 17 je dodao Gordon Hayward, a 13 uz devet skokova Al Jefferson. Utah je nadskakala Spurse 45:39 i imala 13 napadačkih skokova. Izgubili su 16 lopti i tricu šutirali 4/13.

Druga utakmica igra se u srijedu u San Antoniju.