Bynum izjednačio NBA rekord u pobjedi

Mario Majdić Natrlin • ponedjeljak, 30.04.2012.

Los Angeles Lakersi ipak nisu imali ozbiljnijih problema protiv Denver Nuggetsa svladavši ih 103:88 i tako povevši u seriji prvog kruga doigravanja. Čovjek večeri bio je Andrew Bynum koji je izjednačio jedan NBA rekord...

Lakersi su pitanje pobjednika riješili praktički i prije početka četvrte četvrtine, a Staples centar je do kraja nestrpljivo brojao blokade Andrewa Bynuma.

Mladi centar Lakersa izjednačio je NBA rekord doigravanja s čak deset blokada. Stigao je tako do triple-double učinka uz 10 poena i 13 skokova, a Lakersi su slavili sa 103:88.

U zadnju četvrtinu domaćini su ušli s vodstvom od 13 poena razlike. Vodstvo se penjalo i do 19 poena prednosti, a Nuggetsi nikako nisu uspijevali uhvatiti priključak s Los Angelesom.

Kobe Bryant predvodio je Lakerse s 31 poenom, Ramon Sessions dodao je 14, a Pau Gasol je uz 13 koševa i osam skokova podijelio i osam asistencija. Vrlo dobro utakmicu odigrao je i Devin Ebanks s 12 poena s kojima ih je predvodio u prvom poluvremenu.

Raspoloženi Steve Blake predvodio je Lakerse s tri trice u prvoj četvrtini do vodstva 23:12. Nuggetsi su šutirali svega 25% iz igre, a jedina svjetlija točka bio je Danilo Gallinari s devet koševa. Los Angeles je održavao prednost u drugoj dionici, a zatim i tricom Sessionsa stigao do najveće prednosti od 50:37 pred kraj prvog dijela.

Denver je bio potpuno izvan utakmice. Završili su sa šutom iz igre 35,6% od i tricu šutirali 4/14. Prvi strijelac s 19 poena bio je Gallinari, 12 je dodao Andre Miller koji se istaknuo s osam skokova i sedam asistencija. 11 poena ubacio je Corey Brewer.

Lakersi su se pokazali spremnijom momčadi, a Bynum je dominirao reketom protiv Denvera koji zabija najviše koševa upravo pod obručima. Iduća utakmica igra se u Los Angelesu u utorak.

• Obrisan korisnik30.04.2012. u 15:03
    nisu igrali brzo zato sta su ih ovi drzali rukama da ne trce brzo... sta mislis da denver vise ne moze nakon 2-3 pasa zavrsavat akcije?? usporili su igru jer su sami to htjeli, ne jer su ih lakersi natjerali... denver bez ritma nije ista ekipa, a lawson i afflalo nisu isti igraci.. denver protiv... [više na forumu]
  • The Phantom30.04.2012. u 13:49
    Bynum beštija! Mislija san da će igrat i zadnjih minut i po da skupi još koju
    The Phantom
  • wanksta30.04.2012. u 12:53
    ma lakersi su odlično nametnuli svoju igru, u 2. i skoro citavoj 3. cet nisu imali nijednu izgubljenu loptu, samim time su smanjili mogućnost protivnicima za kontre, u napadu i bynum i gasol i kobe leđima na koš jer nijednog nema tko zaustavit, lakersi mozda i najvise pokazali u prvim utakmicama... [više na forumu]