Igor Šestak • nedjelja, 06.05.2012.

U četvrtoj utakmici prvog kruga doigravanja Philadelphia 76ersi su na domaćem terenu pobijedili oslabljene Chicago Bullse i poveli s 3-1 u seriji. Idući susret igra se u Chicagu u utorak, a 76ersi sada trebaju samo jednu pobjedu u tri utakmice kako bi prošli u drugi krug doigravanja.

U izjednačenoj utakmici, koju su obilježile čvrste obrane i prilično neefikasni napadi, Philadelphia je svladala Chicago 89:82 . Dvoboj je odlučen u posljednjoj minuti utakmice koju su neshvatljivo loše odigrali Bullsi i olakšali 76ersima put do treće pobjede u seriji.

Kao što se i očekivalo, za Bullse u ovoj utakmici nije nastupio Joakim Noah, koji je ozlijedio gležanj u trećoj utakmici, a njegovu poziciju u početnoj petorci zauzeo je Omer Asik. Noahov nastup u idućoj utakmici za sada je upitan.

U prvoj četvrtini momčadi su bile izjednačene u prvih pet minuta, a tada su domaći postigli deset uzastopnih poena i odvojili se na 18:8. U završnici prve dionice obje su se momčadi istaknule s nekoliko neučinkovitih napada, a rezultat je nakon prvih 12 minuta igre bio 24:15 za 76erse. Bullsi su iz igre šutirali slabih 7/25, a zaostajali su i u skakačkom dijelu 18-13.

Domaći su u drugoj četvrtini upali u napadačku krizu i pogodili tek 31,8 posto svojih šuteva, što su gosti iskoristili i nadoknadili rani zaostatak. Bullsi su se tricom Kylea Korvera primaknuli na jedan poen zaostatka nakon četiri minute igre, a do izjednačenja su došli polaganjem Carlosa Boozera tri minute prije velikog odmora. Boozer je u posljednjoj minuti gostima donio i jedino vodstvo, ali je s dva poena prednosti na odmor ipak otišla Philadelphia, zahvaljujući trici Spencera Hawesa pet sekundi prije kraja.

Bullsi su u drugoj četvrtini izgubili čak pet lopti, ali su zato pogodili 12 od 19 šuteva iz igre. Bullse je u rezultatskom povratku predvodio Gibson s 12 poena i šest skokova. Napadačka kriza 76ersa najviše se odrazila na učinak Holidaya, Williamsa i Turnera koji su u prvom poluvremenu ukupno šutirali 4/28.

Nakon velikog odmora uslijedila je ravnopravna borba u kojoj su se momčadi češće izmjenjivale u vodstvu. Bullsi su sredinom četvrtine stigli do šest poena prednosti, ali su im 76ersi odmah uzvratili serijom 7:0, koju je tricom zaključio Andre Iguodala.

U posljednjih 12 minuta ušlo se s rezultatom 64:63 za 76erse, a u završnicu su bolje krenuli domaći i poveli 70:65 nakon tri minute igre. U sljedeće četiri minute svaka je momčad ubacila po četiri poena. Chicago se preko Watsona i Gibsona približio na minus jedan, ali Holiday pogađa dvije uzastopne trice za 80:73, tri i pol minute do kraja.

Nakon minute odmora nadu Bullsima vratio je Boozer košem i dodatnim bacanjem, a u posljednju minutu se ušlo s dva poena prednosti za domaće. Holiday je pogodio oba slobodna bacanja za 76erse, a Boozer na drugoj strani izgubio kontrolu nad loptom i olakšao domaćima put do pobjede. 76ersi su u idućem napadu potrošili više od 20 sekundi i na kraju izborili prekršaj, a s linije je precizan bio Iguodala. Posljednju priliku za povratak Chicaga promašio je Watson.

Domaće je drugi put zaredom predvodio centar Spencer Hawes s 22 poena i osam skokova. Holiday je iz igre šutirao 7/23 i završio utakmicu s 20 poena, osam skokova i šest asistencija, a double-double je upisao Iguodala s 14 poena i 12 skokova.

Najaktivniji igrač Chicaga bio je Boozer s 23 poena (šut iz igre 11/24) i 11 skokova. Watson je postigao 17 poena, ali je iz igre šutirao skromnih 5/18. Gibson je zabio 14 poena i dodao 12 skokova, a skromnu večer imao je Luol Deng sa samo 11 poena.

Momčadi su bile izjednačene po postotku ubačaja iz igre (Chicago 40, Philadelphia 39), a veliku prednost domaći su imali u slobodnim bacanjima. 76ersi su s linije gađali 22/31, a Bullsi 11/14. Gosti su imali i šest izgubljenih lopti više od domaćina (14-8).

• Obrisan korisnik07.05.2012. u 09:53
    Bilo je čudnih sudačkih odluka na obje strane. U 4.četvrtini su dva puta zaredom sudili u korist bullsa dvojbene odluke, onda na kraju kao da su to kompenzirali u korist sixersa. Doduše, između Iguodale i Asika, 'zna' se da se suci više priklone poznatijima. No, bullsi su u obje tekme u... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik07.05.2012. u 08:40
    Cudna je ona odluka kada je mislim 26 sekundi do kraja sudija cudno svirao faul Asiku
  • Obrisan korisnik07.05.2012. u 00:44
    cestitke skvadri iz philiya...mlada momcad bez nekih zvijezda(osim igoudale)..jos jedna pobjeda do velikog iznenadenja!
  • Obrisan korisnik06.05.2012. u 23:52
    nadigrali su ih više suci nego phila u zadnjih minutu i pol... nakon 82:80 za 76erse, suci su prelomili tekmu s dvije katastrofalne odluke
  • Obrisan korisnik06.05.2012. u 23:25
    nazalost ne mogu reci da im rose toliko sad fali,logicno je da bi se s roseom prosetali ali i ovako bi morali proci philadelphiu jer su dobar dio sezone igrali bez rosea i to jako dobro. Nesreca se dogodila u ozljedi noaha i skromnim partijama nekih standardnih igraca. Ali nema predaje..Ajmo Bullsi