Mario Majdić Natrlin • subota, 12.05.2012.

Memphis Grizzliesi uspjeli su u Los Angelesu svladati Clipperse i pobjedom 90:88 izboriti sedmu utakmicu koja će se igrati na njihovom parketu u nedjelju. Ovog puta oni su bili ti koji su u završnici preokrenuli i stigli do pobjede koja ih je održala na životu...

Pobijede li Memphis Grizzliesi Los Angeles Clipperse u nedjelju u sedmoj utakmici, postat će tek deveta momčad u NBA povijesti koja je uspjela nadoknaditi zaostatak 1-3.

Postat će deseta, ako u subotu navečer isti taj uspjeh prije njih naprave Denver Nuggetsi koji su i sami izborili "majstoricu" protiv Paua Gasola i njegovih Lakersa.

Grizzliesi su u neizvjesnoj završnici i utakmici koja se lomila u zadnjoj četvrtini, svladali Clipperse 90:88 i pobjedom seriju izjednačili na 3-3. San Antonio Spursi morat će se strpjeti još malo.

LA Clippersi su u zadnjoj dionici preuzeli kontrolu i poveli s osam poena razlike sredinom četvrtine. Ovog puta Memphis se morao vraćati u utakmicu i to mu je pošlo za rukom. Serijom 17:4 koja je uključivala deset uzastopnih koševa, Grizzliesi su preuzeli vodstvo 85:80, tri i pol minute prije kraja.

Akcijom Conley - Gasol - Randolph gosti bježe na 87:82 tri minute prije kraja i do završetka s linije slobodnih bacanja uspješno održavaju prednost. Pri rezultatu 89:85 Tony Allen promašio je oba slobodna, ali je igrač Clippersa Randy Foye bespotrebno agresivno krenuo po skok, zgazio na osnovnu crtu i izgubio posjed lopte. Foye je zatim zabio tricu za 90:88 tri sekunde prije kraja, ali već je bilo prekasno i Memphis je mogao početi slaviti.

Grizzliese je s 23 poena te devet skokova predvodio Marc Gasol, 18 uz 16 skokova imao je Zach Randolph, a po 13 su dodali Rudy Gay i Mike Conley.

"Sve ovo sada ne znači ništa jer se serija svela na svega jednu utakmicu. Svi imamo šansu pobijediti", izjavio je trener Grizzliesa, Lionel Hollins.

Memphis se u prvoj četvrtini, u kojoj su Clippersi imali problema sa šutom, odvojio na 25:16. Druga četvrtina pripala je Clippersima (22:17) koji su se pri njenom završetku dva puta približili na samo pola koša razlike koševima Chrisa Paula. Na poluvrijeme je Memphis otišao s vodstvo 42:38.

"Obrambeno smo bili iznimno fokusirani na svoj zadatak i to je veliki razlog zašto smo pobijedili. Bili smo puno discipliniraniji. Cijela momčad me puno bolje pronalazi u reketu," kazao je nakon utakmice Marc Gasol

Serijom 12:8 gosti su pobjegli na 54:46 u trećoj četvrtini. Paul i Clippersi vratili su se zahvaljujući seriji 14:6 koja je rezultat izjednačila na 60:60, a čak su i poveli 63:62 tricom Carona Butlera. U zadnju dionicu momčadi su ušle izjednačene pri rezultatu 66:66.

Blake Griffin (koljeno) i Chris Paul (kuk) zaigrali su unatoč ozljedama koje su zadobili u petoj utakmici. "Nisam primijetio da je Paul ozlijeđen. Svi smo mi ozlijeđeni. Meni probleme stvara koljeno. Ne tražim izgovore", nezainteresiran je bio Zach Randolph.

Griffin je završio sa 17 poena, šest asistencija i pet skokova. 14 poena ubacio je razigrani Eric Bledsoe koji je podijelio i šest asistencija. Paul je zabio 11 koševa i dodao sedam lopti uz tri ukradene. Memphis je nadskakao Clipperse 48:32 i uhvatio 15 skokova u napadu.

• Obrisan korisnik12.05.2012. u 18:12
    gledao sam cijelu tekmu i na početku odličan memphis, pa popustili i clippersi se nekako držali. Zatim sa bledsoem na terenu clippersi počeli odlično igrati i na 76-68 za clipperse mi je memphis izgledao izgubljeno, onda hollins vadi gasola na dvije minute, uvodi haddadija koji hvata jedan... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik12.05.2012. u 16:16
    Jel ikome jasna ona tehnicka evansu pred kraj druge cetvrtine?
  • basketas12.05.2012. u 13:20
    Niti jedni niti drugi nemaju velike sanse protiv pravih Spursa
    basketas
  • Obrisan korisnik12.05.2012. u 13:16
    odlične utakmice. sve od prve... ako se ne varam zadnja je u nedjelju a to je raniji termin, tako da se može gledat...nadam se dobroj tekmi i pobjedi clippersa
  • Baksuz12.05.2012. u 12:06
    sjajna serija, 7 utakmica uz mnostvo preokreta i egal zavrsnica, definitivno poslastica prvog kruga... nekako ocekujem da ce se i odlucujuca tekma tu lomiti u zadnjem napadu...