Gasol i Bynum pozitivno reagirali na kritike i odveli Lakerse do dvoboja s Thunderom

Igor Šestak • nedjelja, 13.05.2012.

U noći sa subote na nedjelju počelo je prvo ovogodišnje konferencijsko polufinale između Bostona i Philadelphije, a domaći teren su tijesnom pobjedom obranili Celticsi. Lakersi su u sedmoj utakmici prvog kruga doigravanja protiv Nuggetsa izborili prolaz u idući krug doigravanja, a posebno je raspoložen bio kritizirani dvojac nakon šeste utakmice.

Los Angeles Lakers – Denver Nuggets 96:87 (4-3)

Lakersi su na domaćem terenu uspjeli doći do četvrte pobjede u dvoboju protiv Denvera i plasirati se u konferencijsko polufinale gdje ih očekuje okršaj protiv Oklahoma City Thundera.

Na kritike upućene njihovom pristupu i učinku nakon šeste utakmice prvog kruga doigravanja, vrlo su pozitivno reagirali Pau Gasol i Andrew Bynum te svojim double-double učincima vodili Lakerse do pobjede u odlučujućoj sedmoj utakmice serije protiv Nuggetsa.

Gasol je zabio 23 poena i upisao 17 skokova, od čega čak 11 napadačkih, i šest asistencija. Bynum je zabio 16 poena i dodao 18 skokova, od čega devet napadačkih, i šest blokada. Kobe Bryant u ovoj utakmici nije bio u prvom planu, ali je upisao 17 poena i osam asistencija, a na parket se vratio Metta World Peace i u povratničkoj utakmici zabio 15 poena. Briljirao je i Steve Blake s 19 poena uz šut za tricu 5/6.

Prva četvrtina je prošla u izjednačenom tonu i završila 25:24 za Lakerse. Nuggetsi su sredinom druge četvrtine ostali bez poena nešto više od četiri minute, što su domaći iskoristili za bijeg na 39:31, prvu osjetniju prednost. U posljednjoj sekundi poluvremena napad je za Lakerse realizirao Gasol i osigurao svojoj momčadi vodstvo od šest poena na velikom odmoru.

Prednost momčadi iz Los Angelesa rasla je do visokih 16 poena u trećoj četvrtini, ali su se uporni Nuggetsi još jednom vratili u igru. Serijom 11:1, u koju je devet poena ugradio Ty Lawson, stigli su na samo pet poena zaostatka, a Harrington je slobodnim bacanjima u posljednjoj minuti treće četvrtine izjednačio na 68:68.

S pet uzastopnih poena Harringtona na otvaranju posljednje dionice Denver je poveo s četiri poena prednosti. Lakersi su se brzo vratili do izjednačenja, a potom je uslijedio odlučujući period od tri i pol minute u kojem gosti nisu postigli ni poen, a domaći napravili seriju 7:0. Najviše zahvaljujući Bynumu, Los Angeles je tu prednost i sačuvao za prolazak u idući krug doigravanja.

Vrlo dobar nastup su za Nuggetse imali Lawson (24 poena, šest asistencija, pet skokova) i Harrington (24 poena), ali je izostala podrška njihovih suigrača. Gallinari je iz igre šutirao 1/9 i postigao samo tri poena, a McGee i Faried su bili vrlo korisni u skoku (zajedno 24), ali je svaki postigao tek šest poena.

Momčadi su imale identičan šut iz igre 35/89, a bile su i vrlo izjednačene u skakačkom dvoboju. Lakersi su ukupno uhvatili 50 lopti (24 u napadu), a Nuggetsi 54 lopte (23 u napadu). Domaći su skupili i 14 blokada (Denver devet) te deset ukradenih lopti (Denver pet).

Boston Celtics – Philadelphia 76ers 92:91 (1-0)

Iako su veći dio utakmice bili u zaostatku, Boston Celticsi su zahvaljujući ponajprije Rajonu Rondu i Kevinu Garnettu stigli do pobjede s minimalnih 92:91 i na priželjkivani način otvorili polufinale Istočne konferencije.

Nakon odlične partije u posljednjoj utakmici s Atlantom, Garnett je još jednom zablistao u prvoj utakmici polufinala Istoka i postigao 29 poena te dodao 11 skokova i tri blokade. Ipak, zvijezda večeri bio je Rondo koji je upisao triple-double s 13 poena, 17 asistencija i 12 skokova. Jedina mrlja u njegovom učinku je sedam izgubljenih lopti, ali se iskupio s četiri krađe.

Gosti su u TD Gardenu poveli 7:0, tricom Iguodale 1:39 do kraja prve četvrtine otišli na deset poena prednosti pa završili četvrtinu s vodstvom 28:18. Celticsi su pogodili tek šest od 20 pokušaja iz igre, a za tricu su šutirali 0/5.

Sredinom druge dionice domaći su se približili na pet poena zaostatka, ali su 76ersi odmah odgovorili serijom od osam uzastopnih poena i nakon Turnerovog koša poveli 45:32. U posljednjih minutu i pol Pierce, Rondo i Garnett su postigli po dva poena i na veliki odmor se otišlo kod vodstva Philadelphije 47:42.

U prvim minutama drugog poluvremena Boston je postigao još šest uzastopnih poena i poveo minimalnom prednošću, a nakon četiri minute igre i ubačaja Bassa vodio s četiri poena prednosti. Gosti su vodstvo vratili serijom 12:2, a na ulasku u posljednju četvrtinu rezultat je bio 71:67 za Philadelphiju.

Nakon četiri poena Lavoya Allena i dva Williamsa gosti su ponovno došli do dvoznamenkaste prednosti, a Boston je odgovorio serijom 12:3 i stigao na poen zaostatka. Ubačajem Ronda 3:47 do kraja Boston je još jednom preuzeo vodstvo, a odlučujuća je bila serija 7:0 kojom se odvojio na 90:84, nešto više od minute do kraja. Nadu gostima su vratili Iguodala i Holiday, ali 76ersi ipak nisu imali napad za izjednačenje ili pobjedu.

Paul Pierce je zabio 14 poena uz slab šut 3/11, dok je Ray Allen bio tek nešto uspješniji s 4/10 iz igre i 12 poena.

Gosti su imali četiri igrača s dvoznamenkastim brojem poena, a najviše se istaknuo Iguodala s 19 poena, šest asistencija i šest skokova. Double-double učinak je upisao Turner sa 16 poena i deset skokova, 15 poena i osam skokova je upisao Hawes, a 12 poena i šest skokova Allen.

I u ovom su dvoboju momčadi imale identičan učinak iz igre 36/82, a najveća razlika između momčadi bile su asistencije. Domaći su ih prvenstveno zahvaljujući Rondu prikupili 28, dok su gosti za isti broj ubačaja iz igre asistirali 19 puta.

• Obrisan korisnik13.05.2012. u 16:21
    Bit će 4-0 za Boston. Philadelphiji ne bi pomogao niti princ s Bel Aira da im dođe.
  • Obrisan korisnik13.05.2012. u 14:08
    Let´s go Celtics!!
  • Obrisan korisnik13.05.2012. u 14:01
    Ne bogohuli. Jučer jako čudna utakmica, ali kad se obrana stisnula, 76-ersi nisu imali čiste šuteve, i razlika se istopila.
  • Obrisan korisnik13.05.2012. u 13:09