Igor Šestak • ponedjeljak, 14.05.2012.

LeBron James je prve dvije četvrtine utakmice uživao u tek primljenoj nagradi za najkorisnijeg igrača lige i bio prilično neprimjetan na parketu, što su Pacersi iskoristili za vodstvo u većem dijelu prvog poluvremena. U drugom je MVP ipak pokazao zašto je dobio tu nagradu i uz pomoć Dwyanea Wadea odveo Miami do prve pobjede u konferencijskom polufinalu.

Miami Heat je odličnim drugim poluvremenom preokrenuo vodstvo Indiana Pacersa koje je raslo do najviših devet poena i ubilježio prvu pobjedu u polufinalu Istoka. Najzaslužniji za preokret su LeBron James i Dwyane Wade koji su zajedno ubacili 61 poen. Loša vijest za Miami je ozljeda Chrisa Bosha.

Uoči utakmice James je iz ruku Davida Sterna dobio zasluženu nagradu za najkorisnijeg igrača regularnog dijela sezone, ali to nije previše impresioniralo Pacerse koji su nakon početnog izjednačenja na 4:4 postigli devet uzastopnih poena. James se na kratko pojavio zabivši šest uzastopnih poena sredinom prve četvrtine, a onda do kraja prvog poluvremena niti poen.

Seriju LeBrona Miami je iskoristio za brzi povratak u utakmicu i poveo 20:19. Prvu četvrtinu je s četiri poena zaključio Tyler Hansbrough i osigurao prednost svojoj momčadi.

Indiana je vodila svih 12 minuta druge četvrtine, najviše s 48:39 na ulasku u posljednju minutu. Visoki dvojac Pacersa, West i Hibbert, zabio je 24 poena i stvarao Heatu probleme tamo gdje se i očekivalo, pod koševima. Svaki s 13 postignutih poena, Bosh i Wade su zadržali Miami u igri.

Bosh je zabio posljednja četiri poena u prvom poluvremenu, a onda je u jednoj obrambenoj akciji osjetio bol u predjelu trbušnih mišića te je morao napustiti igru. Dijagnosticirano mu je istegnuće trbušnog mišića i upitno je hoće li biti spreman za iduću utakmicu.

U izostanku Miamijevog najboljeg igrača pod koševima, Indiana je imala veliku priliku iznenaditi na startu polufinalne serije. Da se to ne dogodi, pobrinuo se tek okrunjeni MVP i zajedno s Wadeom preokrenuo tijek utakmice.

Miami je poveo 62:61 Jamesovim slobodnim bacanjima četiri i pol minute prije kraja treće četvrtine, ali su Pacersi i dalje držali utakmicu u neizvjesnosti pa se u posljednjih 12 minuta ušlo s izjednačenjem 70:70.

U prve četiri minute Wade i James su kreirali vodstvo od osam poena, ali su West i Hibbert vratili Pacerse na minus tri. George Hill je nešto manje od pet minuta prije kraja pogodio tricu i približio Indianu na 85:86. No, gosti su od tog trenutka ostali bez ubačaja iz igre, a jedini poen im je donio George iz slobodnog bacanja. James je postigao osam od posljednjih devet poena Miamija i postavio konačnih 95:86.

U posljednjoj četvrtini Wade i James su postigli 22 od 25 Heatovih poena, a preostala tri poena je uspio postići Joel Anthony. Indiana je u posljednjoj četvrtini pogodila tek 28 posto svojih šuteva.

LeBron James je susret završio s 32 poena i 15 skokova, što mu je najveći broj uhvaćenih lopti u ovoj sezoni. Osim napadačkog učinka, James je odigrao i odličnu obranu na Dannyju Grangeru, koji je ostao na sedam poena uz šut 1/10. Wade je zabio 29 poena, ali je imao slabu šutersku večer (iz igre 8/23). Iskupio se odličnim izvođenjem slobodnih bacanja (13/14).

West i Hibbert su upisali gotovo identičan učinak. Svaki je ubacio po 17 poena uz šut iz igre 6/12 i 5/6 s linije slobodnih bacanja. West je imao 12 skokova i tri asistencije, a Hibbert 11 skokova i dvije asistencije. Razigravači Hill i Collison su postigli po deset poena, a devet je ubacio Leandro Barbosa.

Druga utakmica polufinalne serije igra se u noći s utorka na srijedu.