Pacersi pobjedom utišali Miami, Spursi poveli protiv Clippersa

Mario Majdić Natrlin • srijeda, 16.05.2012.

Indiana Pacersi iznenadili su Miami Heat i svladali ih na njihovom parketu te tako izjednačili seriju. San Antonio Spursi spremno su dočekali LA Clipperse i potvrdili ulogu favorita uvjerljivom pobjedom...

Miami Heat - Indiana Pacers 75:78 (1-1)

David West nije dopustio svojim suigračima da slave nakon pobjede.

"Ovo je samo jedna utakmica. Nemamo još što slaviti."

Indiana Pacersi stigli su u Miamiju do pobjede 78:75 i izjednačili seriju na 1-1. U završnici su se obranili od naleta domaćina, a Heat nije zabio koš u zadnjih 2:40.

Pacersi su se u raspletu mučili sa slobodnim bacanjima, ali Miami s druge strane to nije znao iskoristiti. Roy Hibbert zabio je jedno za 77:75. Dwyane Wade propustio je zabiti za izjednačenje. George Hill zatim je zabio samo jedno slobodno bacanje za 78:75. Miami je imao napad za izjednačenje, ali trica Maria Chalmersa u zadnjim sekundama nije prošla.

"Obrana i skokovi. Na tome smo sagradili ovu momčad i cijelo vrijeme govorimo kako moramo pobijediti u rovovima. Odrastao sam gledajući takvu košarku u Istočnoj konferenciji. Svjesni smo da napadačka igra dolazi i prolazi, osobito protiv obrane kao što je njihova, ali i mi smo poprilično dobri."

Frank Vogel, trener Pacersa

Kod Pacersa je 16 poena i deset skokova imao David West, 15 George Hill, 11 uz šest skokova Danny Granger (šut 5/14), a deset je dodao Paul George koji je ugrabio i 11 skokova. Indiana je iskoristila izostanak Chrisa Bosha kojeg je u petorci zamijenio Ronny Turiaf (samo dva skoka) i odigrao 13 minuta. 35 minuta odigrao je Joel Anthony (šest skokova), ali Indiana je dobila bitku pod koševima s 50 skokova naspram Miamijevih 40.

Pacersi su iskoristili lošu treću četvrtinu Miamija. Heat je šutirao svega 3/17 iz igre, a Indiana ih je u toj dionici nadigrala 28:14. Vodili su i s 11 poena razlike. U četvrtoj četvrtini povećale su se tenzije. Dwyane Wade napravio je grubi prekršaj nad Collisonom, a LeBron James razmijenio je nekoliko riječi s Grangerom zbog čega su obojica dobila po tehničku.

28 poena, devet skokova, pet asistencija i šest ukradenih lopti imao je LeBron James koji je odigrao 43 minute, ali u završnici nije uspio pomoći svojoj momčadi. Promašio je oba slobodna i priliku za vodstvo minutu prije kraja. Wade je dodao 24 koša uz šest skokova i četiri asistencije.

Bila su to jedina dvojica dvoznamenkastih kod Miamija koji je šutirao 34,6% iz igre i 1/16 za tricu. Na poluvremenu su vodili 38:33.

Indiana je u četvrtoj četvrtini imala prednost 65:56, devet i pol minuta prije kraja. Miami je zatim stisnuo i poveo četiri minute prije kraja nakon koša Dwyanea Wadea. Pacersi su u završnici ipak bili prisebniji i izjednačili seriju koja se u četvrtak seli u njihov Indianapolis.

San Antonio Spurs - Los Angeles Clippers 108:92 (1-0)

San Antonio Spursi su odmorni i spremni dočekali umorne i ozlijeđene LA Clipperse. Spursi su slavili 108:92 i poveli 1-0 u polufinalu Zapada.

Ovo je čak 15. uzastopna pobjeda Spursa, niz koje se proteže još iz regularnog dijela, a momčad Gregga Popovicha pobjeđuje u prosjeku sa 17 poena razlike.

26 poena i deset skokova imao je Tim Duncan, 22 je ubacio Manu Ginobili, 16 je dodao Kawhi Leonard (3/3 za tricu), 15 Daniel Green dok je Boris Diaw uz sedam koševa imao i 12 skokova.

Spursi su Clipperse slomili tricama. Zabili su ih 13 što je momčadski rekord u doigravanju, a šutirali su je 52%.

Nakon prve četvrtine rezultat je bio izjednačen 29:29 jer je koš sa zvukom sirene zabio Chris Paul. Na poluvremenu su Spursi vodili 57:49, a utakmicu su prelomili u trećoj četvrtini u kojoj su se odvojili i na 19 poena razlike.

Kod Clippersa su po 15 koševa zabili Caron Butler i Blake Griffin (devet skokova, tri blokade) koji se i dalje muči s problemima u koljenu. S 23 koša LA je predvodio Eric Bledsoe, a 13 koševa je dodao Nick Young.

Spursi su veoma dobro kontrolirali Chrisa Paula koji je iz igre šutirao 3/13 za šest poena i uz pet ukradenih, ali i izgubljenih lopti. Podijelio je 10 asistencija. Tony Parker je kod Spursa podijelio 11 asistencija i zabio sedam koševa uz šut iz igre 1/9.