Mario Majdić Natrlin • petak, 18.05.2012.

Indiana Pacersi poveli su protiv Miami Heata. Pred svojim navijačima preuzeli su kontrolu u drugom poluvremenu i stigli do druge pobjede. Do druge pobjede u isto toliko utakmica stigli su i odlični San Antonio Spursi kojima Clippersi ni ovog puta nisu mogli pružiti bolji otpor...

Indiana Pacers - Miami Heat 94:75 (2-1)

Nakon što su im oduzeli prednost domaćeg parketa, Indiana Pacersi na svojem su ugostili Miami Heat, slavili s uvjerljivih 94:75 i poveli 2-1 u seriji.

Favorizirani Miami jednostavno nije mogao držati korak s razigranim domaćinima. Igrači Heata pokazivali su znakove frustracije, a osobito Dwyane Wade koji je odigrao veoma lošu partiju i uz to se i porječkao s trenerom Erikom Spoelstrom.

Pacersi su utakmicu ponovno prelomili u trećoj četvrtini. Odnijeli su je s 26:12, odvojivši se serijom 17:3. Miami je šutirao svega 4/17 i u zadnju četvrtinu ušao sa zaostatkom 69:55. Pacersi im nisu dopustili da se približe, zadnja dionica pripala je također njima (25:20), vodstvo se penjalo i do 21 poena razlike i Indiana je pred svojom publikom uvjerljivo upisala drugu pobjedu.

20 poena zabio je George Hill, 19 uz čak 18 skokova i pet blokada upisao je odlični centar Roy Hibbert, 17 uz sedam skokova dodao je Danny Granger, dok je David West završio s 14 koševa i devet skokova.

"Moj fokus je na obrani i samo obrani. Prigrlio sam tu ulogu i u napadu ne forsiram. Nama je cilj da uzmu jedan šut po napadu i da to bude sve što im dozvolimo", izjavio je Roy Hibbert koji je odlično iskoristio ozljedu Miamijevog Chrisa Bosha.

Trener Miamija, Erik Spoelstra, odlučio je izmijeniti startnu petorku i od početka krenuti s LeBronom Jamesom na četvorki, Dexterom Pittmanom na poziciji centra i Shaneom Battierom od prve minute.

Miami je nakon prve četvrtine vodio 26:17, ali Indiana im je uzvratila jednakom mjerom u drugoj dionici pa su na poluvrijeme momčadi otišle izjednačene pri rezultatu 43:43.

Prvi čovjek Miamija sinoć je bio Mario Chalmers s 25 koševa, šest skokova i pet asistencija. James je zabio 22 poena uz sedam skokova, a deset je dodao Joel Anthony. Wade je nakon prve tri četvrtine šutirao 1/10. Završio je sa šutom iz igre 2/13 za pet poena uz pet izgubljenih lopti.

"Bilo je jasno da nije bio svoj. Želi li igrati bolje. Naravno. On je jedan od najboljih igrača na svijetu", komentirao je James Wadeovu lošu večer.

Pacersi su dominirali u skoku uhvativši 52 lopte naspram Miamijevih 36. Podijelili su 20 asistencija dok je Miami stao na svega osam. Gosti s Floride šutirali su 37,2% iz igre i zabili tek četiri trice iz 20 pokušaja.

San Antonio Spurs - Los Angeles Clippers 105:88 (2-0)

San Antonio Spursi ni u drugoj utakmici pred svojim navijačima nisu imali problema protiv LA Clippersa. Spursi su slavili 105:88 i poveli 2-0 u seriji.

Spursi nižu pobjede

Spursi su svoj niz pobjeda iz regularnog dijela produžili na doigravanje gdje još uvijek nisu poraženi. Trenutno su nanizali 16 pobjeda. Duži niz u doigravanju uspjeli su održati samo još Lakersi 2001. (19 pobjeda) i upravo Spursi 2004. (17).

"Ne razmišljamo o tome. Koncentrirani smo na svoj zadatak. Znamo da će treća utakmica biti jako, jako teška. Ako se budemo skoncentrirali na to, a ne na ovaj niz pobjeda - mislim da ćemo biti dobro", izjavio je Parker

Spursi su vodstvo od 15 poena razlike imali već u prvoj četvrtini, ali Clippersi se na vrijeme bude i do kraja prve četvrtine smanjuju na 29:21. Drugu četvrtinu odnijeli su s 21:17 i na poluvrijeme otišli s dohvatljivim zaostatkom od 46:42.

Do sredine treće dionice Spursi se odvajaju na 62:47 nakon zakucavanja Kawhija Leonarda i dva slobodna bacanja slavljenika Tonyja Parkera. U zadnju četvrtinu Spursi ulaze s vodstvom 78:67.

U posljednjih 12 minuta Spursi su samo povećavali vodstvo. Boris Diaw zabio je za 92:76, a do maksimalnih 19 poena razlike stigli su košem Tonyja Parkera za 100:81. Spursi su podijelili 23 asistencije i imali 12 ukradenih lopti. Šutirali su 53,2% iz igre i zabili deset trica dok su Clippersi izgubili 18 lopti.

Tony Parker proslavio je svoj 30. rođendan s 22 koša, pet asistencija i pet skokova uz tri ukradene lopte. Tim Duncan imao je 18 poena, 16 je dodao Boris Diaw, a 13 Daniel Green.

Kod Clippersa je 20 koševa ubacio Blake Griffin, ali je ugrabio samo jedan skok. 11 koševa zabio je Randy Foye dok je Chris Paul stao na deset poena uz pet asistencija, četiri skoka i čak osam izgubljenih lopti.

"Nema opravdavanja. Moram igrati bolje. Ni ne sjećam se da sam ikada imao ovako puno izgubljenih lopti", kazao je Paul.