Branimir Korać • ponedjeljak, 05.11.2012.

Los Angeles Lakersi su napokon uspjeli doći do pobjede, a bijes su iskalili na Detroit Pistonsima. Dok u LA-u slave, Durant i društvo su razočarali još jednim porazom i to od značajno oslabljene Atlante...

New York Knicksi su odigrali drugu ovosezonsku utakmicu u Madison Square Gardenu i svladali su Philadelphiju 100:84. U ključnim trenucima Knickse je služio šut, Sixersi nisu igrali posebno dobro i susret nije bio posebno neizvjestan.

Nakon što je domaćin vodio najvećim dijelom prve četvrtine, uspio se malo značajnije odvojiti u drugoj četvrtini kada je dostigao i dvoznamenkastu prednost i Philadelphia više nije zaprijetila. Nakon dužeg vremena 76ersi su krajem treće četvrtine smanjili na devet poena zaostatka i spustili se na jednoznamenkasti zaostatak, ali onda je uslijedila tricaška dionica J.R. Smitha za bijeg na 86:69 i završetak priče.

"Izgubili smo previše lopti i uopće nismo bili sinkronizirani", uzroke poraza ponudio je Thaddeus Young koji je sa 16 poena i šest skokova bio među zapaženijima kod Philadelphije. 76ersi su izgubili 18 lopti i nije im pomogla vrlo dobra večer Jruea Holidaya koji je ubacio 27 poena (5/6 trica) uz sedam asistencija. Solidan je bio i Evan Turner s 11 poena i 11 skokova.

Kod Knicksa bolji od ostalih bili su Carmelo Anthony s 27 poena i pet skokova te J.R. Smith s 20 poena i devet skokova.

Raptorsi stigli do prve ovosezonske pobjede

Raspad Minnesote u posljednjoj četvrtini donio je Toronto Raptorsima uvjerljivu pobjedu 105:86. Wolvesi su odigrali prilično loše prvo poluvrijeme, međutim unatoč tome zaostajali su tek devet poena i nadali se da će u drugom dijelu uspjeti podići igru i doći do pobjede.

U prvih 24 minute izgubili su čak 16 lopti, a broj je do kraja utakmice otišao na 24. "Previše izgubljenih lopti, ne možeš dobiti utakmicu ako svaki igrač ima tri-četiri izgubljene lopte. Moramo raditi na tome, nismo gubili lopte pod pritiskom, jednostavno smo ih 'razbacivali'", komentirao je nakon susreta Andrej Kirilenko.

I takvi Wolvesi su uspjeli u zadnjoj dionici zaprijetiti, smanjiti na 79:73, ali nakon toga su pokazali dozu nemaštovitosti u napadu, teško su se nosili s obranom Toronta, a domaćin je s druge strane pogađao sve što je morao.

Kyle Lowry i DeMar DeRozan su vukli Raptorse s po 22 poena i sedam skokova, a vrlo dobar je bio i bivši Cibos Alan Anderson s 18 poena. U sastavu gostiju iz Minneapolisa Kirilenko sa 17 poena i šest skokova te Peković s 15 poena bili su nešto raspoloženiji. Brandon Roy će trebati još vremena da se vrati na igre koje podsjećaju na "starog Roya", večer je završio s četiri poena (0/4 iz igre) i pet izgubljenih lopti za 22 minute.

Sunse uništilo loše drugo poluvrijeme

Phoenix Sunsi imali su na poluvremenu u Orlandu prednost od deset poena i sigurno nisu mislili da mogu ovaj susret izgubiti s visokih 21 razlike. Međutim veliki pad u drugom poluvremenu u kombinaciji sa sjajnom šuterskom večeri Magica odlučili su pobjednika.

Orlando je za tricu šutirao malo, ali jako dobro i utakmicu je završio s visokih 82 posto ubačaja (9/11). Presudila je treća četvrtina u kojoj je domaćin napravio veliki preokret, dobio to razdoblje s čak 40:20 i potpuno preuzeo kontrolu nad igrom i rezultatom.

"Počeli smo igrati jako sebično, oni su bili pametni i ubijali nas na svakom dijelu terenu. Posebno su nas uništili u drugom poluvremenu u skoku", rekao je Michael Beasley, a trener Orlanda Jacque Vaughn nije mogao sakriti zadovoljstvo. "To je ono što stalno govorim igračima, morate raditi i vjerovati i sve će vam se vratiti. Takav je pristup bio u ovom susretu i sretan sam."

J.J. Redick je s klupe ubacio 24 poena i dodao šest asistencija, 22 poena, osam skokova i pet dodavanja ubilježio je Glen Davis, 22 poena Arron Afflalo, a 18 poena i 13 skokova Nikola Vučević. Kod Sunsa 24 poena i sedam skokova imao je Luis Scola, 22 poena i šest skokova Michael Beasley, a 14 poena i 11 skokova Marcin Gortat.

Hawksi i bez Smitha iznenadili u Oklahomi

Atlanta Hawksi su doputovali u Oklahomu bez svog najboljeg igrača Josha Smitha koji je zaradio lakšu ozljedu, međutim unatoč tome uspjeli su izvući pobjedu kod prošlogodišnjeg finalista lige.

Thunder još uvijek ne igra posebno dobro, ovo mu je u tri susreta već drugi poraz, a niti u pobjedi protiv Blazersa nisu bili posebno dobri koliko su se Blazersi sami pobijedili.

Ovdje je čovjek odluke bio Lou Williams čija je serija sredinom posljednje četvrtine odvela Atlantu na 91:84 i Oklahoma više nije uspjela vratiti se u utakmicu.

"Imamo dosta novih lica u momčadi, ali vjerujemo u sebe i vjerujemo da možemo pobjeđivati. Ovo je ogromna pobjeda, došli smo u Oklahomu kod protivnika koji lakoćom može ponovno do finala lige i to bez Josha Smitha, to je dovoljan pokazatelj koliko nam znači ova pobjeda", nije skrivao zadovoljstvo DeShawn Stevenson.

U izostanku Smitha najveći teret na svoja leđa preuzeo je Al Horford koji je ubacio 23 poena i uhvatio 12 skokova dok je Lou Williams sudjelovao s 19 poena. Kevin Durant je bio dvije asistencije udaljen od triple-doublea, ubacio je 22 poena uz 12 skokova i osam dodavanja, no najefikasniji je bio Kevin Martin s 28 poena (6/8 trica). Westbrook je dodao 14 poena i devet asistencija, ali je šutirao očajnih 5/18.

I Lakersi osjetili okus pobjede

Iako je sezona tek počela, u Los Angelesu su počeli bivati sve nervozniji. Razlog? Lakersi su zaboravili pobjeđivati. Kada u predsezoni gubiš susrete, nije važno, ali nije ugodno izgubiti baš sve susrete. Tom onda dodate i tri startna poraza u sezoni i normalno da se nitko u momčadi ne osjeća ugodno. Ipak je to momčad u koju je investirano previše sredstava i koju zanima isključivo naslov.

Bilo je samo pitanje tko će im "naići na volej", a to su bili jadni Pistonsi. Detroit ionako nema posebno spektakularnu ekipu koja je sposobna za velike stvari stoga Lakersima nije bilo teško na njima vraćati samopouzdanje.

Već u prvoj četvrtini sve je bilo jasno, domaćin je bio "nabrijan", dobio je to razdoblje 34:13 i nije stao. Nastavio je podizati prednost i tek u drugom dijelu odlučio poštedjeti Pistonse još težeg stradavanja. Završilo je 108:79 za Lakerse u čijem sastavu zbog ozljede nije bilo Stevea Nasha.

"Nismo odigrali napadački savršenu utakmicu, ali smo nagovijestili kakvi otprilike možemo biti. Pokazali smo djelomično gdje ova momčad može doći. Pobjeda nam je definitivno trebala, sada nam je svaka važna da podignemo samopouzdanje na obje strane parketa", govorio je nakon susreta trener Lakersa Mike Brown.

Što se tiče učinka, Dwight Howard je s 28 poena i sedam skokova bio prvo ime susreta, a 18 poena i pet skokova dodao je Metta World Peace. Kod Pistonsa Jonas Jerebko je ubacio 18 poena, a Kyle Singler 11 uz pet skokova.

• mantula05.11.2012. u 18:30
    gledam howarda,brown ga tjera u igru u zadnjoj četvrtini,ovaj ne može vjerovat,kobe se smije a brown otjera i njega nazad na parket,i to sve na plus 20 i 5-6 minuta prije kraja hahaha,stvarno su komični
    mantula
  • Obrisan korisnik05.11.2012. u 13:57
    Chicago Bullsi to osvajaju s lakoćom i bez Rosa
  • Obrisan korisnik05.11.2012. u 10:33
    Nakon odlaska Hardena, Durant i Westbrook pokušavaju razigravat td su kombinirano imali 19 asista što je super, ali i 9 turnovera. To plus ovo uporno forsiranje westbrooka(neki šutevi koje je uzeo su van svake pameti) i evo ti poraz.
  • balaspo05.11.2012. u 10:09