Ivor Krapac • petak, 09.11.2012.

S vodećom ulogom Kevina Duranta u posljednje tri i pol minute, Oklahoma City Thunder proslavio je pobjedu u Chicagu u jednoj od dvije sinoćnje utakmice u NBA programu. Domaći Bullsi su u završnicu susreta ušli u egalu, ali potom nisu imali odgovor za glavnu zvijezdu gostujuće momčadi. Dan nakon što su nanijeli prvi poraz San Antonio Spursima, Los Angeles Clippersi bili su uspješni i u drugom nastupu u dvije večeri...

Kako zaustaviti Kevina Duranta?

Iako su u najvećem dijelu vrlo izjednačene utakmice radili jako dobar posao, Chicago Bullsi bez Derricka Rosea nisu imali dovoljno oružja za pobjedu nad Oklahoma City Thunderom u svojem United Centeru. Nadoknadivši zaostatak od 72:66 uoči posljednjih 12 minuta, momčad Scotta Brooksa slavila je s 97:91, a kao i obično kada postane gusto, glavni junak na putu do pobjede bio je Kevin Durant.

Trostruki uzastopni vodeći strijelac lige imao je relativno skromnu večer sve do posljednje tri i pol minute, sa 16 poena do tog završnog dijela susreta, no svoje najbolje ostavio je za kraj. Bullsi su u završnicu ušli u egalu, da bi ih Durant potom bacio unatrag s osam poena kada se utakmica lomila, osiguravajući da u posljednjoj minuti Thunder izgradi prednost od +4, koju domaći nisu uspjeli nadoknaditi.

"To je vrijeme za pobjedu, u četvrtoj četvrtini se odlučuje", osvrnuo se Durant, koji je završio s 24 poena uz 11/19 iz igre: "U četvrtoj četvrtini smo jako pritisnuli, ali ako želimo biti jako dobra momčad, to ćemo morati raditi od početka utakmice."

Prvi do glavnog strijelca gostiju bio je Serge Ibaka, s 21 poenom, 15 u prvom poluvremenu, uz devet skokova i četiri blokade. Russell Westbrook imao je 16 poena (7/22 iz igre) i 12 asistencija, a Kevin Martin pridodao je 15 poena.

Bullse je s 27 poena vodio Luol Deng, Richard Hamilton ubilježio je 20 poena i osam skokova, a Kirk Hinrich 12 poena. Joakim Noah bio je raznovrstan, s devet poena, 13 skokova i šest asistencija.

Clippersi slavili i izvan Los Angelesa

U prvoj pravoj ovosezonskoj gostujućoj utakmici, Los Angeles Clippersi došli su do pobjede u Portlandu, sa 103:90 protiv Trail Blazersa, gurajući domaću momčad u teško nadoknadivi zaostatak već u prvom poluvremenu. Poslije velike serije od 22:2, Clippersi su tri minute do kraja druge četvrtine pobjegli do 53:30, dvije minute nakon toga bilo je i +25 (59:34), no Blazersi su u nastavku ipak uspjeli učiniti stvari zanimljivijima.

Domaća momčad dobila je treću četvrtinu s 15 razlike i u završnih 12 minuta ušla sa zaostatkom od 77:71, sedam i pol minuta do kraja bili su i na samo četiri poena minusa (86:82), no nedugo poslije toga nestala je sva neizvjesnost. Clippersi su postupno vraćali veću prednost i dvije minute prije završne sirene stigli do 15 razlike (100:85), osiguravajući drugu pobjedu u dvije večeri.

Prva se dogodila u srijedu na domaćem parketu protiv San Antonio Spursa, koji su dotad bili na 4-0, a ova koju su uzeli u Portlandu bila je prva izvan njihovog grada u ovoj sezoni. Momčad Vinnyja Del Negra je, doduše, već proslavila jednu pobjedu u gostima, ali to se dogodilo u njihovoj dvorani, STAPLES Centeru, gdje su ih kao nominalni domaćini dočekali Los Angeles Lakersi.

Jamal Crawford, čovjek s klupe i prošlosezonski član Blazersa, predvodio je svoju novu momčad protiv bivše ubilježivši 25 poena, dok su Chris Paul i DeAndre Jordan pridodali po 21 poen, Paul sa šest asistencija, a Jordan s osam skokova. Najefikasniji domaći igrač bio je Nicolas Batum (23 poena, 6/18 iz igre, devet skokova, pet asistencija), Damian Lillard imao je 16 poena, a LaMarcus Aldridge 14 poena i pet asistencija.

• Obrisan korisnik09.11.2012. u 16:06
    Pa trener se boji Westbrooka jer je ovaj rekao da će ga istući.Westbrook:"Mel , prebiću te! I Duranta također!
  • Obrisan korisnik09.11.2012. u 10:52
    westbrooku ugraditi neki čip pomoću kojeg bi ga stresla struja svaki put nakon što šutne više od 10 šuteva , pa imaju jednog od najubojitijih napadača ikada koji u prodjeku ima 4 šuta po košu protivnika manje od westbrooka , pa durant bi trebao svaku večer uzimati minimalno 20 šuteva , meni samo... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik09.11.2012. u 10:31
    dobra utakmica, Bullsi pokazali da mogu i s najjacima bez Rosea, par losih sudackih odluka na stetu Bullsa, ocajni Boozer, ono je bilo katastrofa, Ibaka mu je lijepio banane, lopte su mu ispadale, u obrani standardno katastrofalan, cak ga je i Reggie Miller popljuvao, jedino sto je imao dosta... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik09.11.2012. u 09:34
    Kritiziraju ga s razlogom. Kad bi igrao pametnije imao bi prije svega više asista, onda bi se momđadi trebale tome prilagodit pa bi mu se više prostora ostavilo da zabije. A uz sav taj atleticizam trebao bi punit statističke kolone ko i LBJ. Ovo na kraju kad je gusto pa preuzme durant je... [više na forumu]
  • nikola121209.11.2012. u 09:09