Spursi do šeste pobjede, Pistonsi i dalje u ponoru

Josip Tolić • nedjelja, 11.11.2012.

Subotnji program NBA lige na parkete diljem Sjedinjenih Država donio je devet susreta. Na Zapadu je s uvjerljivim predstavama nastavio San Antonio svladavši Portland, Chicago se i bez Derricka Rosea osladio bodovima protiv Minnesote, a Houston je bez trenera produbio krizu Detroita nanijevši mu sedmi poraz sezone.

San Antonio nastavio je lijep niz koji traje od početka sezone. Spursi su poboljšali omjer pobjeda i poraza na 5-1 zahvaljujući gostujućoj pobjedi nad Portlandom 112:109. Čudna je to bila utakmica u kojoj su domaćini na poluvremenu imali devet, a u trećoj četvrtini 14 koševa prednost, no crni su se vratili ponajviše zahvaljujući sjajnom Garyju Nealu koji je kao igrač s klupe postigao 27 koševa, od čega 20 u drugom dijelu, te je tome pridodao sedam skokova. Treći poraz Portlanda u nizu nije moglo spriječiti vrlo dobro izdanje Nicolasa Batuma, koji je ubacio 33 koša.

Klupa je bila ključni faktor i u ogledu Chicaga i Minnesote u United Centeru koji je pripao domaćinima 87:80. U postupno povećanje prednosti Bullsa, u čijim redovima nema Derricka Rosea, od "plus tri" na poluvremenu do konačnih "plus sedam" najviše su ugradili Nate Robinson (18) te Joakim Noah (16 koševa). Kod Timberwolvesa, koji su se sada omjerom izjednačili sa svojim protivnikom na 4-2, najviše je pokazao Nikola Peković zabivši 18 poena uz osam skokova.

Houston se uspio vratiti pobjedama nakon tri uzastopna poraza, i to u ogledu u kojem je zbog obiteljskih razloga bio odsutan njegov trener Kevin McHale. Žrtvu su Rocketsi pronašli u Detroitu kojeg su u svojoj dvorani svladali 96:82. U pobjedi nad trenutno najlošijom momčadi lige (omjer pao na 0-7) istaknuo se James Harden s 20 koševa. Kod neraspoloženih Pistonsa Brandon Knight ubacio je 16.

Jedan od dva sinoćnja ogleda koji je otišao u produžetke bio je onaj Charlotte i Dallasa, a uspješniji su na kraju bili domaćini. Kemba Walker bio je najzaslužniji za prekid serije Bobcatsa od 16 uzastopnih poraza protiv Mavericksa (26 poena), a pridodao mu se rookie Michael Kidd-Gilchrist (25 koševa, 12 skokova). Kod Dallasa nisu bila dovoljna 22 poena O.J. Maya, domaćin je na kraju slavio 101:97.

Bolje su sreće u dodanom vremenu bili košarkaši Denvera koji su nakon dva produžetka svladali Golden State 107:101 i tako popravili skor na 4-3 četvrtom pobjedom u nizu. Danilo Galinari istaknuo se u slavljeničkim redovima s 21 poenom i sedam skokova, a Andre Igoudala imao je double-double-učinak (19 poena, 12 skokova). U drugom poraz Warriorsa zaredom svijetle su točke bili Klay Thompson (23) i Carl Landry (22 koša).

Pobjednički niz nastavila je i Philadelphia u Kanadi. U ogledu punom uspona i padova obiju momčadi 76ersi su slavili 93:83, a ključna je bila druga četvrtina koju su gosti dobili 32:7. Četvrtoj pobjedi Philadelphije pridonijeli su Jrue Holiday te Thaddeus Young sa 16 poena, a kod Toronta se istaknuo Andrea Bargnani s 23 ubačaja.

27 koševa Ala Jeffersona, najviše u sezoni, pomoglo je Uti svladati Phoenix 94:81 na svom parketu, baš kao što se u majici Indiane istaknuo Paul George s 20 poena u pobjedi nad Washingtonom (89:85). Veteranski dvojac Bostona Paul Pierce i Kevin Garnett pogurnuo je Celticse prema slavlju nad Milwaukeejem u gostima (92:96). postigavši 16 poena u posljednjoj četvrtini za izjednačenje omjera na 3-3.

• Obrisan korisnik12.11.2012. u 10:12
    "27 koševa Ala Jeffersona, najviše u sezoni.."Ili si ti krivo pročitao, ili su ovi prepravili nakon tvog komentara
  • Obrisan korisnik11.11.2012. u 12:01
    dericka rosea na terenima neće biti do 2.-3. mjeseca. jel onda stvarno potrebno svaki put kad bullsi odigraju utakmicu pisat da su i nju odigrali bez njega?
  • Obrisan korisnik11.11.2012. u 10:50
    Autor članka baš i nije previše upućen u NBA-a kad je napisao da je rekord karijere Ala Jeffersona (poznato NBA ime) 27 koševa, a ja sam siguran da je barem 20-ak puta čovjek ubacivao više od toga. I izgleda da nema više ruganja bobcatsima....