Branimir Korać • subota, 17.11.2012.

Devet susreta NBA lige, izuzev onog u Portlandu, nije ponudilo neku veliku rezultatsku neizvjesnost. Samo su Blazersi slavili u produžetku dok je ostatak ranije odradio posao. Prvi poraz u sezoni ubilježili su New York Knicksi koji su naletjeli na raspoloženi Memphis, a Oklahoma je projurila New Orleansom...

Knicksi u Memphisu do prvog poraza u sezoni

New York Knicksi upisali su prvi ovosezonski poraz tako da više nema neporaženih momčadi u NBA ligi. Prvi poraz je stigao na teškom gostovanju u Memphisu koji je bio bolji sa 105:95.

Iako je New York bio na visokom postotku ubačaja iz igre, loše je branio napadački skok i Grizzliesi su im tu stvarali najveće probleme. Presudila je odlična igra domaćina u početnoj fazi drugog poluvremena kada su pobjegli i na 21 poen razlike poslije čega se New York više nije uspio vratiti. Najviše što su uspjeli bilo je smanjiti zaostatak na osam poena razlike.

Memphis je tako nastavio seriju domaćih pobjeda te je sada u nizu od 15 uzastopnih domaćih pobjeda u regularnom dijelu sezone. Gosti su dosad bili sjajni u vanjskom šutu, J.R. Smith je do ovog susreta za tricu šutirao 14/19, međutim Memphis se odlično obranio od tog segmenta igre natjeravši Knickse na niži postotak ubačaja, 5/19, a Smitha ostavili bez ijedne trice (0/3).

Marc Gasol s 24 poena i sedam skokova bio je najbolji kod domaćina, a slijedio ga je s 20 poena i 15 skokova Zach Randolph. Kod Knicksa Carmelo Anthony je ubacio 20 poena, a Raymond Felton 18 poena uz pet asistencija. Povratnik iz mirovine Rasheed Wallace dobio je značajne 24 minute te je ubacio 13 poena.

Oklahoma bez problema u New Orleansu

Za razliku od Knicksa, Oklahoma je ubacila čak 14 trica, napunila koš New Orleansa i bez većih problema slavila 105:90. Mladi Hornetsi su loše otvorili utakmicu i to im je na kraju odnijelo pobjedu.

Rezultatski to nije bio zanimljiv dvoboj. Gosti su od početka imali kontrolu, vodili su već na poluvremenu 66:37, a u drugom dijelu prednost je iznosila i najviših 34 razlike.

"Pobjegli su nam već u prvom poluvremenu. Pogađali su šuteve, a mi se nismo dovoljno brzo oporavili. Ovo je NBA, ovdje igraju najbolji košarkaši svijeta i u svakom trenutku igrači mogu imati večer kao što je imao Kevin Martin. Nije mogao promašiti", govorio je nakon susreta Ryan Anderson.

Hornetsi su uspjeli smanjiti zaostatak tek kada je Scott Brooks na parket poslao one igrače koji inače igraju značajno manje, a niti ovdje se nisu posebno istaknuli i natjerali trenera Thundera da razmisli o povećavanju minutaže u narednim susretima.

Martin i Durant su ponijeli najveći napadački teret ubacivši po 27 poena. Martin je to učinio uz 6/11 šut za tricu te je uhvatio pet skokova, a Durant je dodao devet skokova i pet asistencija. Serge Ibaka je susret završio s 15 poena, Thabo Sefolosha s 11, a Russell Westbrook s deset poena i 12 dodavanja. Kod domaćina Ryan Anderson je upisao 15 poena i sedam skokova, Robin Lopez 12 poena, a Anthony Davis 11 skokova.

Oslabljena Minnesota nemoćna protiv Warriorsa

Timberwolvesi su i dalje u ogromnim problemima zbog izostanaka igrača što je Golden State jako dobro iskoristio. Posebno su to Warriorsi koristili u reketu gdje im visoki igrači Minnesote nisu mogli ništa, a odličan posao odrađivao je David Lee.

Niti u ovom susretu nije bilo Nikole Pekovića, Juana Josea Baree, Brandona Roya, Kevina Lovea, Chasea Budingera i Rickyja Rubija, jedne vrlo kvalitetne petorke, bez kojih je rotacija Wolvesa značajno smanjena.

Domaćin se još solidno držao do početne faze drugog poluvremena kada se Golden State počeo odvajati, potpuno preuzimati premoć u skoku te je na kraju ostvario 17 skokova više te je u reketu nadjačao Wolvese s 58:22.

"Igrali smo s igračima koji nisu nositelji igre i oni su trenutno osuđeni na veliku minutažu što nam daje nekakvo opravdanje. Međutim, činjenica je da nismo u ovom susretu dobro reagirali", rekao je nakon susreta Rick Adelman.

Minnesotu su predvodili Derrick Williams s 23 poena i sedam skokova i Aleksej Šved s 22 poena i sedam asistencija. Kod Warriorsa David Lee je ubacio 18 poena uz 13 skokova, a Harrison Barnes 18 poena uz devet skokova.

Philadelphia napokon slavila kod kuće

Nakon tri uzastopna domaća poraza, 76ersi su uspjeli doći do pobjede. Pobjeda je stigla protiv Utah Jazza 99:93 zahvaljujući sjajnoj večeri Jruea Holidaya.

Domaćina nije poremetila niti vijest o problemima u oporavku Andrewa Bynuma čiji je povratak za sredinu prosinca u velikoj opasnosti.

Domaćin je najvećim dijelom susreta bio u vodstvu, imao je u posljednjoj dionici plus 11, međutim Utah se približila na svega četiri poena zaostatka u zadnje tri minute, ali brzo su reagirali Young i Holiday, ponovno odmaknuli domaćina koji je mirno priveo susret kraju.

"Dobra vijest je kada god pobijedite dobru momčad, posebno na domaćem terenu. Nikako ne želite da vam momčadi dolaze u goste s mišljenjem da vas mogu svladati", rekao je Jason Richardson nakon prve domaće pobjede poslije tri neugodna poraza.

Holiday je susret završio s 26 poena, sedam asistencija i šest skokova, a Richardson je dodao 20 poena (trica 5/7) i osam skokova. Kod gostiju Paul Millsap je imao 22 poena i sedam skokova, a DeMarre Carroll 17 poena i pet skokova.

Pacersi lakoćom preko Dallasa

Indiana Pacersi su potpuno nadigrali Dallas svladavši ga sa 103:83 i tako došli do najveće pobjede u posljednjih 15 godina u međusobnim susretima. U rezultatski nezanimljivom dvoboju Indiana je iskoristila loš šuterski dan Mavericksa koji su iz igre šutirali 30/81 uz 2/13 za tricu.

Na poluvremenu nije bilo naznaka da bi Mavsi mogli upisati visoki poraz, vodili su 49:48, ali u drugom dijelu odigrali su vrlo loše i prednost domaćina je iz minute u minutu rasla.

"Utakmica nam je počela bježati u trećoj četvrtini kada im se razigralo više igrača. Imam osjećaj da su njihovi igrači imali veću želju za pobjedom. Nakon ohrabrujućeg prvog poluvremena i početka drugog, utakmica je potpuno otišla na drugu stranu", govorio je Rick Carlisle.

David West je susret zaključio s 15 poena i sedam skokova, a George Hill s 15 poena, sedam asistencija i pet skokova. Kod Dallasa O.J. Mayo je ubacio 19 poen, po deset poena su dodali Darren Collison i Vince Carter, a Chris Kaman je uhvatio deset skokova.

Portland u produžetku, Lakersi bolji od Sunsa

Portland Trail Blazersi su u produžetku stigli do pobjede protiv Houston Rocketsa 119:117. U napadački odličnoj večeri Portlanda predvodili su ih Nicolas Batum i Damien Lillard koji su ostvarili rekorde u NBA karijeru po broju poena dok je važnu ulogu odigrao i LaMarcus Aldridge ključnim ubačajem u produžetku.

Tijekom susreta Rocketsi su imali i 16 poena prednosti, međutim u završnici ih je spasila trica Morrisa za poravnanje i produžetak. Tamo su domaćini zahvaljujući Lillardu i Aldridgeu bili bolji i ubilježili vrijednu pobjedu.

Batum je ubacio 35 poena (5/8 trica) uz šest skokova i pet blokada, Aldridge 29 poena uz šest skokova, a Lillard 27 poena uz pet skokova i pet asistencija. Kod Rocketsa James Harden je ubacio 29 poena uz šest skokova i šest asistencija, 19 poena i 11 skokova upisao je Chandler Parsons, 16 poena i 16 skokova Omer Asik, a 11 poena i 11 asistencija Jeremy Lin.

Orlando Magic je svladao Detroit Pistonse sa 110:106. Trica J.J. Redicka u posljednjoj minuti odlučila je pobjednika u susretu u kojem su Magic predvodili Redick s 23 poena i pet asistencija, Afflalo s 19 poena, Glen Davis sa 17 poena i 13 skokova, Jameer Nelson s 13 poena i deset asistencija te Nikola Vučević s 11 poena i 13 skokova. Kod poraženih Greg Monroe je ubacio 23 poena, Tayshaun Prince 18, a Brandon Knight deset poena uz 12 asistencija.

Hawksi su upisali vrijednu gostujuću pobjedu kod Kingsa zahvaljujući dobrom doprinosu igrača s klupe. Prvenstveno se to odnosi na Louisa Williamsa koji je predvodio Atlantu s 21 poenom i pet dodavanja, a sjajni su bili i Kyle Korver s 22 poena (5/5 trica) i sedam skokova te Al Horford s 20 poena i deset skokova. Kod Sacramenta Jason Thompson je imao 19 poena i deset skokova, Marcus Thornton 17 poena, a DeMarcus Cousins 16 skokova i vrlo loš šut iz igre 4/15.

Los Angeles Lakersi su odradili prvi trening pod Mikeom D'Antonijem i nakon toga ispunili njegova očekivanja protiv bivše D'Antonijeve momčadi Phoenix Sunsa.

Nije to bila briljantna predstava LA-a, međutim pokušali su domaći igrači igrati košarku s puno tempa i agresivnosti te pokazali da se mogu u tome dobro snaći. Na kraju su slavili 114:102 i približili se pedesetpostotnom omjeru (4-5).

Kobe Bryant ih je predvodio s 31 poenom (šest asistencija), 22 poena i šest skokova upisao je Metta World Peace (5/10 trica), 18 poena i 12 skokova Dwight Howard te 16 poena i deset skokova Pau Gasol. Kod Sunsa Goran Dragič je upisao 22 poena i sedam asistencija, a Luis Scola 18 poena uz osam skokova.

• Obrisan korisnik17.11.2012. u 22:33
    Steta sto nisu trejdali RW-a sa nekim klasicnim playom tipa CP3(ne konkretno on) ali sa Hardenom, Durantom i playom koji bi hranio tu dvojicu imali bi jednu sigurnu titulu u iduce 2-3 sezone ali sta je tu je :D
  • Obrisan korisnik17.11.2012. u 15:22
    jos kad bi smanjio broj nerezonskih suteva, di bi mu bio kraj..
  • mantula17.11.2012. u 12:24
    da,westbrook se pretvara u pravog playa,ko bi rekao,ali svejedno uzima svojih 20ak šuteva po utakmici,što je previše