Igor Šestak • ponedjeljak, 26.11.2012.

Nedjeljni NBA program sastojao se od samo šest utakmica. Okršaji najjačih ekipa su izostali, ali uzbuđenja ipak nije nedostajalo. Knicksi su se nakon dva poraza vratili pobjedničkim navikama, pobjede su proslavili i Netsi, Nuggetsi te 76ersi, a dvije su utakmice odlučivane u produžecima. Celticsima je trebalo dodatnih pet minuta za pobjedu na Floridi kod Magica, dok su Spursi u Kanadi kod Raptorsa slavili tek nakon 58 minuta igre.

Na svom trećem uzastopnom gostovanju po Istoku, San Antonio Spursi upisali su i treću pobjedu te došli na omjer 11-3 (u gostima 7-1). No, momčad Gregga Popovicha nije imala lak posao. Toronto Raptorsi odveli su utakmicu u produžetke te su tek nakon deset dodatnih minuta popustili pred Parkerom, Duncanom i društvom.

U izjednačenoj utakmici nijedna momčad nije uspjela stvoriti dvoznamenkastu prednost. Na kraju prve četvrtine Toronto je imao poen prednosti, na poluvrijeme se otišlo s 49:49, a u posljednjih deset minuta Raptorsi su ponovno ušli s poenom viška. Tri minute prije kraja Valanciunas je donio domaćinima prednost od tri poena, ali Spursi su preokrenuli tricom Ginobilija i dvicom Duncana. Nakon uspješno izvedenih slobodnih bacanja Valanciunasa Parker je imao šut za pobjedu, ali je promašio.

U prvom produžetku Spursi su vodili za tri poena 15 sekundi prije kraja, ali DeRozan je zakucavanjem i polaganjem odveo utakmicu u dodatnih pet minuta. Tricom je drugi produžetak otvorio Green, a posao za Spurse dovršio je Parker sa sedam od 14 poena svoje momčadi, uz malu pomoć Duncana i Ginobilija.

Tony Parker bio je prvo ime Spursa s 32 poena (šut iz igre 14/27), šest skokova i pet asistencija. Tim Duncan je ostvario učinak od 26 poena, šest asistencija i pet skokova, a s tri blokade došao je do 2.500 blokada u karijeri. Ginobili je zabio 15 uz sedam skokova, a Green 13 poena uz devet skokova. Domaćine je s 29 poena i sedam skokova predvodio DeMar DeRozan, ali je istodobno bio i veliki potrošač lopti (šut iz igre 11/28). Valanciunas je zabio 22 poena i dodao sedam skokova, a 20 poena i osam skokova imao je Lowry.

Knicksi ponovno pobjeđuju, Celticsima potreban produžetak

Na krilima raspoloženog Carmela Anthonyja New York Knicksi su prekinuli niz od dva poraza i slavili deveti put ove sezone u 12 odigranih utakmica. U Madison Square Gardenu gostovali su slabašni Detroit Pistonsi (3-11), a Anthony im je za 31 minutu na parketu zabio 29 poena uz šut iz igre 10/18, a ubilježio je i tri asistencije. Knicksi su imali još pet dvoznamenkastih strijelaca. Steve Novak je gađao trice 5/7 i završio na 18 poena, 15 poena i deset skokova imao je J.R. Smith, a isti broj poena ubacio je i Rasheed Wallace (trica 3/5). Detroit je s 21 poenom predvodio Knight, 17 je zabio Villanueva, a 16 Singler.

Knicksi su u prvih deset minuta stvorili prednost od deset poena, a nakon što su se Pistonsi približili na 34:38 napravili su seriju 26:10 i poluvrijeme završili s ove sezone rekordnih 66 poena. U trećoj četvrtini gosti su smanjili zaostatak na osam poena, ali se tada ukazao Novak i tricama vratio svoju momčad u mirne vode te ju usmjerio prema uvjerljivoj pobjedi 121:100. Knicksi su iz igre pogodili 48,1 posto svojih šuteva, a odlični su bili iza crte za tri poena (17/33). Pistonsima nije pomoglo niti 46 poena iz reketa, naspram 24 Knicksa.

"U posljednje dvije utakmice nismo igrali onako dobro kako bismo željeli pa nam je bilo izuzetno važno pružiti bolju igru večeras u Gardenu", izjavio je nakon utakmice Steve Novak, čiju je igru pak prokomentirao trener Knicksa Mike Woodson: "Steve je bio dobar danas. Pogađao je svoje šuteve i to će nam trebati na našem ovosezonskom putovanju."

Nešto teži posao imali su Boston Celticsi (8-6) na gostovanju kod Orlando Magica (5-8). Nakon što su u nekoliko navrata vodili s dvoznamenkastim brojem poena, igrači Doca Riversa dozvolili su domaćinima povratak u utakmicu na isteku treće četvrtine, kada je Jameer Nelson s osam uzastopnih poena donio vodstvo momčadi s Floride 82:80. Imao je Orlando i sedam poena prednosti u četvrtoj dionici, ali se zahvaljujući Kevinu Garnettu u posljednju minutu ušlo sa 102:102. I jedni i drugi su upropastili po dva napada pa je utakmica otišla u produžetak.

Nakon dvije i pol minute igre u produžetku rezultat je i dalje bio izjednačen (108:108), a onda je tricu pogodio Paul Pierce, a Rajon Rondo položio za plus pet. Nelson je 43 sekunde prije kraja smanjio na 110:113, a u idućem je napadu imao i šut za izjednačenje, ali nije pogodio. Pobjedu Celticsa zapečatili su slobodnim bacanjima Garnett i Bass.

Garnett je zabio 24 poena i dodao deset skokova. Pierce nije imao posebno uspješnu večer (8/19), ali je utakmicu završio na 23 poena. Rondu je za triple-double nedostajao tek jedan skok jer je dvoboj završio s 15 poena, 16 asistencija i devet skokova. Razigravač Celticsa već je 37. put zaredom upisao minimalno deset asistencija te se izjednačio na drugom mjestu vječne liste s nizom Johna Stocktona. Kod Magica istaknuli su se Redick s 21 i Nelson s 20 poena, a po 15 su zabili Davis i Afflalo.

Netsi u završnici slomili Blazerse, Holiday ugasio Sunse

Odličnom igrom u posljednjoj četvrtini Brooklyn Netsi su protiv Portland trail Blazersa došli do četvrte uzastopne pobjede na domaćem parketu i ukupnog omjera 8-4. Nakon 36 minuta igre rezultat je bio 70:70, a onda su Netsi u deset minuta napravili seriju 24:10 i uništili nade gostiju. Brooklyn nije imao uspješnu šutersku večer (trica 5/17), ali je to nadoknadio igrom u reketu (52 poena i 17 napadačkih skokova).

Najzaslužniji za pobjedu Brooklyna bili su Joe Johnson (21 poen), Deron Williams (15 poena, 12 asistencija), Brook Lopez (15 poena, osam skokova) i Kris Humphries (14 poena, deset skokova). Gosti su nastupili bez LaMarcusa Aldridgea, a prvi strijelac bio im je Wesley Matthews s 20 poena. J.J. Hickson zabio je poen manje i prikupio deset skokova. Potpuno je zakazala klupa Blazersa sa samo devet poena, dok su Brooklynovi igrači s klupe zabili 31 poen.

S učinkom karijere od 33 poena i 13 asistencija Jrue Holiday vodio je Philadelphia 76erse do domaće pobjede nad Phoenix Sunsima rezultatom 104:101. Dvije i pol minute prije kraja Sixersi su vodili s 98:91, a onda su gosti iz Arizone serijom 6:0 došli na samo poen zaostatka. Kod rezultata 100:99 Holiday je pogodio za dva, a onda nakon slobodnih bacanja Morrisa pogodio jedno svoje slobodno bacanje za 103:101. Sunsi su se u posljednjem napadu odlučili na raspoloženog Michaela Beasleya, ali je on promašio polaganje za produžetak, a Turner je zapečatio osmu ovosezonsku pobjedu 76ersa.

Osim Holidaya, u domaćoj se momčadi istaknuo tek Turner sa 16 poena i devet skokova uz loš šut 4/13. Beasley je za Sunse zabio 21 poen, a 18 je uz sedam skokova dodao Gortat. Igrači Phoenixa u mnogim su statističkim segmentima nadmašili domaćina, ali ih je skupo stajao loš šut za tri poena (4/11), dok su domaćini pogodili devet trica od 19 pokušaja.

Bez ozlijeđenog Anthonyja Davisa New Orleans Hornetsi nisu imali previše izgleda kod raspoloženih Denver Nuggetsa. Momčad Georgea Karla odvojila se sredinom treće četvrtine na velikih 78:50 pa bez poteškoća privela utakmicu kraju s konačnih 102:84. Denver je iz igre šutirao odličnih 53,3 posto, a čak je 58 poena postigao iz reketa.

Andre Iguodala iz igre je šutirao 8/13 za 23 poena, Ty Lawson je zabio 17 uz šest asistencija, a raspoložen je bio i Kenneth Faried koji je s 14 poena i 12 skokova došao do osmog double-double učinka ove sezone. Goste je s klupe predvodio Brian Roberts sa 17 poena, 16 je zabio Ryan Anderson, a 14 Robin Lopez.

• nikola121226.11.2012. u 23:55
    on najavljuje bozic dok bullsi zasad imaju stajaliste da je ozlijeđen do nepoznatog datuma.
    nikola1212
  • Obrisan korisnik26.11.2012. u 23:22
    kad smo kod zabave..jel zna itko kad ce se Gospodin D.Rose vratit na parkete?? zadnje sto sam cuo je da on najavljuje da se zeli vratit na bozic al mislim da je to suvise optimisticno...
  • Obrisan korisnik26.11.2012. u 16:20
    Denver i općenito ekipe sa zapada mi je teže gledat zato kaj obično par sati kasnije počinju dok ovo na istoku taman traje od 1 do 4 cca. Po onom kaj sam ove godine gledao najzabavnije ekipe su denver, knicksi i clippersi. To je moje subjektivno mišljenje i ne odražava snagu tih ekipa nega baš samo... [više na forumu]
  • maxi26.11.2012. u 13:02
    to jos nisam govorio ali svi vi koji gledate utakmicu denvera samo kad igra sa "vasim" timom propustate puno toga, nevjerovatno je to kako ih je zabavno gledat :D