Branimir Korać • utorak, 27.11.2012.

Ponedjeljak je donio niz dobrih NBA dvoboja, a istaknuli su se onaj njujorški gdje su Brooklyn Netsi svladali u produžetku New York Knickse te onaj u Chicagu gdje je Milwaukee uspio nadoknaditi minus 27 u drugom poluvremenu protiv domaćih Bullsa...

Nakon nezaustavljivog ulaska u sezonu i niza utakmica bez pobjede, New York Knicksi su ubilježili i četvrti poraz. Ovaj put je stigao u gradskom dvoboju protiv Brooklyn Netsa, dugo očekivanom dvoboju njujorških klubova. Netsi su od ove sezone u Brooklynu i s nestrpljenjem su očekivali ovaj dvoboj koji su na kraju dobili u produžetku 96:89.

Neizvjestan dvoboj otišao je na stranu Netsa koji su u 40 minuta imali dvije prilike upisati pobjedu. Prvo je 24 sekunde prije kraja Brooks Lopez upisao jedan ubačaj s linije slobodnih bacanja za poravnanje na 84:84, a nakon promašaja Carmela Anthonyja, Deron Williams je sa sirenom promašio tricu. U produžetku su ipak Netsi bili uspješniji. Chandler je zakucao na startu produžetka za vodstvo Knicksa da bi nakon toga Netsi napravili 8:1 i ostavili New York više od četiri minute bez ubačaja iz igre.

Lošu utakmicu odradio je Raymond Felton koji je šutirao iz igre tek 3/19 i nije krio ljutnju nakon susreta. "Jako sam ljut na sebe, imao sam jako lošu šutersku večer. Vjerojatno sam ljut poput svakog napadača, igrača, bilo koga koga možete trenutno zamisliti", govorio je nakon meča Felton.

Za razliku od njega odlični su bili Anthony s 35 poena i 13 skokova te Chandler s 28 poena i deset skokova. Kod Netsa Lopez je ubacio 22 poena uz 11 skokova, 16 poena i 14 asistencija je dodao Deron Williams, a 14 skokova Reggie Evans.

Katastrofa Bobcatsa u Oklahomi

Oklahoma je pregazila Charlotte Bobcatse sa 114:69 u susretu u kojem je na poluvremenu već sve bilo jasno. Momčad Scotta Brooksa je na odmoru imala 64:24 što je najveća prednost od 1992. kada je Sacramento na odmoru gubio od Golden Statea 88:41.

Bobcatsi su imali očajnu šutersku večer, malo toga im je ulazilo dok je s druge strane Thunder bio na svojoj razini. Furiozno prvo poluvrijeme omogućilo je Brooksu da odmori igrače koji inače imaju veću minutažu pa su tako Kevin Durant i Russell Westbrook odigrali tek nešto malo na startu drugog poluvremena nakon čega su završili na klupi.

"Mučili smo se promašujući šuteve, mučili smo se da uopće dođemo do dobrog šuta, potpuno su nas uništili u reketu, uništeni smo u svakom aspektu igre. Nakon utakmice kao što je ova, jednostavno morate priznati da ste potpuno nadigrani u svakom pogledu, okrenete se naprijed i pokušate naučiti iz ovakvog poraza", govorio je Brendan Haywood.

Oklahoma je susret završila sa 17 skokova više i postotkom ubačaja iz igre 52 posto dok su Bobcatsi iz igre šutirali 29 posto. U pobjedničkom sastavu Durant je ubacio 18 poena uz šest skokova, 14 poena je dodao Thabo Sefolosha, 13 uz deset skokova Hasheem Thabeet, a 12 uz 11 asistencija Russell Westbrook.

Jazzeri i dalje neporaženi domaćin

Odličnom igrom u drugom poluvremenu Utah Jazz je stigao do domaće pobjede protiv Denver Nuggetsa 105:103. Jazzeri su bili u zaostatku u prvom poluvremenu, nisu igrali dobro, ali su u drugom dijelu preokrenuli situaciju i na kraju slavili.

U prvom poluvremenu Nuggetsi su uništili Jazzere u reketu, postigli su čak 48 poena iz reketa i to mahom laganih poena u tranziciji, Jazzeri su u drugom dijelu zaigrali daleko bolje. Zatvorili su reket, zaigrali angažiranije i to se osjetilo na rezultatu. Počeli su se vraćati iz minusa, a kada je Andre Iguodala zaradio drugu tehničku pogrešku, posao je bio dodatno olakšan.

Ipak neizvjesnost je potrajala do samog kraja, imao je Denver posljednji napad, ali Ty Lawson je na vrijeme udvojen, nije stigao na vrijeme proslijediti loptu do Coreyja Brewera i vrijeme je isteklo. Jazzeri su slavili 105:103.

U susretu s čak šest tehničkih pogrešaka, George Karl je bio ljut na Iguodalu. "Ne smiješ zaraditi tehničke pogreške i dozvoliti da te izbace iz utakmice na ovako teškom gostovanju. To je nedopustivo."

Najveći problem za Nuggetse je bio Al Jefferson s 28 poena i pet skokova, a vrlo dobar je bio i Derrick Favors s 19 poena i sedam skokova. Kod poraženih 21 poen i devet skokova upisao je Kenneth Faried, a 16 poena i devet asistencija Ty Lawson.

Milwaukee čudesnim preokretom svladao Bullse

Chicago Bullsi neće tako lako zaboraviti poraz od Milwaukee Bucksa. Uspjeli su ispustiti ogromnih 27 poena prednosti 15 minuta do kraja susreta i na kraju upisati tijesan poraz 93:92.

Kada je Kirk Hinrich zabio tricu za 78:51 2:49 do kraja susreta, činilo se da je gotovo, oba trenera su razmišljanja u uvođenju rezervnih snaga i odmaranju startera, međutim igrači s klupe Bucksa su odlučili da se neće samo tako predati. Predvođeni raspoloženim Ersanom Ilyasovom krenuli su u veliku seriju i za samo sedam i pol minuta izbezumljenim domaćinima napravili seriju čak 31:4 i poravnali na 82:82 sedam minuta prije kraja susreta. Bullsi su se uspjeli oporaviti i zadržati neizvjesnost do kraja susreta, međutim kod 93:92 za goste Hamilton i Noah nisu bili precizni i pobjeda odlazi gostima.

"Igrali smo užasno, moram to još jednom pogledati, nismo radili ništa kako bi trebalo. Bili smo daleko od onog kako smo inače igrali i kako možemo igrati", rekao je Luol Deng, a Tom Thibodeau je dodao: "To je NBA, ovdje vrlo brzo možete izgubiti prednost, u minuti možete izgubiti deset poena. Svi govore kako se to ne događa, a svako malo dobijemo drugačiju potvrdu. Ako ne nastavite igrati čvrsto i kada vodite, dogodi se ovo."

Ilyasova je u utakmici sezone ubacio 18 poena uz šest skokova dok su po 11 poena dodali John Henson, Ekpe Udoh i Beno Udrih. Kod domaćina Richard Hamilton je ubacio 30 poena, Carlos Boozer 19 poena uz 11 skokova, a Joakim Noah je uhvatio deset skokova.

Wizardsi ostali na nuli, bez šanse protiv Spursa

Jedina momčad bez ijedne pobjede i dalje su Washington Wizardsi koji su očekivano poraženi io od San Antonio Spursa. Spursi su lako slavili 118:92. Šest poraza Washington dijeli od hvatanja učinka New Jersey Netsa iz 2009. godine kada su krenuli s 0-18. U rutinskom odrađivanju posla za Spurse čak šest igrača je ubacilo dvoznamenkast broj poena, a predvodio ih je Boris Diaw sa 16 poena.15 poena, 12 skokova i sedam asistencija dodao je Tiago Splitter, a s istim brojem poena susret je završio i Tony Parker. Kod domaćina 19 poena je ubacio Jordan Crawford, a 18 uz sedam skokova Kevin Seraphin.

Gostujući poraz upisali su Portland Trail Blazersi kod Detroit Pistonsa 108:101. Nakon što je propustio nedjeljno gostovanje kod Netsa, LaMarcus Aldridge se vratio na parket, odigrao je odličnu utakmicu, ali nedostajala je podrška posebno Nicolasa Batuma i Damiana Lillarda koji nisu briljirali. Pistonsi su to iskoristili i uzeli ponuđeno. Aldridge je susret završio s 32 poena i deset skokova, Matthews je dodao 19 poena, a Batum deset skokova. Kod Pistonsa 26 poena i šest skokova upisao je Brandon Knight, 20 poena i deset skokova Greg Monroe, a 16 poena i deset skokova Kyle Singler.

Memphis se jako mučio s Cleveland Cavaliersima i tek u posljednjoj dionici uspio je stići do pobjede. Cavsi su dugo vodili, ali u posljednjih osam minuta Memphis je napravio seriju 16:4 i uzeo pobjedu 84:78. Zach Randolph je povukao s 19 poena i osam skokova, a 19 poena i šest skokova je dodao Marc Gasol. Kod Cavsa je odličnu utakmicu odradio Anderson Varejao s 15 poena i 22 skokova, a 15 poena je dodao i rookie Dion Waiters.

Neočekivani poraz upisali su Clippersi koje je na njihovom parketu svladao New Orleans sa 105:98. Hornetsi su odradili jako dobrih 48 minuta i iako su ponovno bili bez Anthonyja Davisa, uspjeli su iznenaditi domaćina kojem nije pomogao niti šuterski raspoloženi Caron Butler. Butler je ubacio 33 poena uz čak devet trica, no pratio ga je tek Chris Paul s 20 poena. Potpuno je podbacio Blake Griffin koji je za 35 minuta ostao na četiri poena (1/9) i šest skokova. Kod pobjednika 25 poena i deset asistencija ubilježio je Greivis Vasquez, a po 17 poena su dodali Ryan Anderson i Jason Smith.

• Obrisan korisnik27.11.2012. u 21:00
    i da jos jedna sitnica koja mi je bas pala na pamet ocekujem pljuvanje od strane pistons fanova ali maloga knighta jos uvik (a vjerovatno nikad ni necu) ne mogu nacrtanog vidit na parketu,brojke govore suprotno al meni se zeludac dize kad ga vidin da igra
  • Obrisan korisnik27.11.2012. u 16:27
    mene je najvise necu rec odusevia ali ajmo rec oraspolozia singler momak bi takodjer moga bit jaako solidna dvojka jos da se rjesit rodneya i jos par njih to bi mozda i bila pjesma ali svejedno nastavljam "tabletiran" gledati njihove utakmice
  • Obrisan korisnik27.11.2012. u 16:22
    Pistonsi bi više trebali forsirat Drumonda na centru i stavit monroea na PF i nadat se da će se razvit kak se spada i da će razvit kemiju. Mislim da nitko u ligi nema takva 2 perspektivna igrača preko 2,10.
  • Obrisan korisnik27.11.2012. u 15:57
    jedino što veseli kod pistonsa je forsiranje rookija, i mladog monroea, uz kvalitetan pick na draftu iduće sezone, vjerujem da će složit momčad za borbu na vrh istoka kroz 3-4 sezone :)
  • Obrisan korisnik27.11.2012. u 09:44
    Steta za Knickse..Carmelo i Chandler su vukli ali nije islo bez ostalih..Kidd nije nastupio..Brewer se ozljedio u zadnjoj cevrtini,a J.R.Smith je podsjetio na stare dane "slave"..lik ima kontru 2 na 1 i stane na tricu i opali i promasi naravno..Felton ocajan..s Kiddom u ekipi bi to sve... [više na forumu]