Ivor Krapac • petak, 07.12.2012.

New York Knicksi su još jednom pokazali da ove sezone misle ozbiljno na Istoku. Popravljajući najbolji omjer u konferenciji, momčad Mikea Woodsona je u noći s četvrtka na petak po našem vremenu slavila u Miamiju, a na putu do 20 razlike, nije im smetalo što nisu mogli računati na ozlijeđenog Carmela Anthonyja...

Carmelo sjedio, suigrači "bombardirali" izvana

Dan nakon što je ozlijedio prst lijeve ruke u pobjedi u Charlotteu, Carmelo Anthony nije bio spreman za nastup protiv Miami Heata, ali suprotno očekivanjima, to se nije pokazalo kao veliko olakšanje za aktualne prvake. Bez Carmelove pomoći, New York Knicksi su na Floridi slavili sa 112:92, za popravljanje vlastitog najboljeg omjera u Istočnoj konferenciji na 14-4, dok je, s druge strane, Heat pretrpio svoj prvi ovosezonski domaći poraz, nakon što su dosad bili na 8-0.

Glavna priča utakmice bila je gostujuća trica. Knicksi su zabili 18 dalekometnih šuteva, uz realizaciju 18/44, a pritom su se posebno raspucali u trećoj četvrtini. Poslije izjednačenog prvog poluvremena, okončanog s 54:54, to se osjetilo i na semaforu.

S osam trica u trećoj dionici, gosti su tri minute do kraja tog perioda igre bili nadomak 20 razlike (85:67), a u nastavku ih nije previše poljuljalo Heatovo približavanje na 88:80, s koliko se ušlo u završnih 12 minuta. S još malo dalekometne "paljbe", Knicksi su u četvrtoj četvrtini kontrolirali rezultat, a sve su riješili bijegom do 109:88 nešto manje od četiri minute do kraja.

"Bilo je zabavno, zabava je trajala cijelu utakmicu", osvrnuo se Raymond Felton, koji je završio s 27 poena, sedam asistencija i četiri skoka, uz 10/20 iz igre, 6/10 za tricu: "Svi su dali svoj dio, svatko je napravio nešto posebno, odigrali smo sjajnu utakmicu bez našeg superstara."

Uz Feltona, gosti su imali još petoricu dvoznamenkastih strijelaca. Steve Novak ubilježio je 18, Tyson Chandler i J.R. Smith po 13, Rasheed Wallace 12, a Jason Kidd 11 poena. Chandler je dodao i devet, a Wallace sedam skokova, dok je Smith upisao i šest skokova i četiri asistencije. Novak je pucao 4/9, a Smith i Kidd 3/8 za tricu.

S druge strane, LeBron James bio je korak do triple-doublea, s 31 poenom, 10 skokova i devet asistencija. No, nitko drugi nije zabio više od 13, koliko je imao Dwyane Wade, ali sa samo 3/13 iz igre. Chris Bosh pridodao je 12 poena i šest skokova, a Udonis Haslem 10 poena i sedam skokova.

Smirujući zabrinutost iz kuta gledanja aktualnih prvaka, LeBron je poslije poraza rekao kako očekuje da će s Heatom na koncu sve biti u redu. No, dodao je i riječ-dvije o dosadašnjim porazima: "Ne možemo na ono što se dogodilo u ovoj utakmici i u Washingtonu, ili u nekim ranijim susretima kada smo pobijedili, a možda nismo trebali, gledati s pristupom - 'OK, tako je ispalo samo zbog nas'. Nismo igrali kako smo u stanju igrati."

Ovako nećete puno zaraditi

Phoenix Sunsi su u četvrtak proveli u djelo neuobičajen potez kako bi privukli ljude na tribine, s obećanjem da će im vratiti novac ukoliko iz dvorane ne odu zadovoljni.

Na nesreću vodstva kluba, igrači im baš nisu pružili ruku.

Sunsi su pred 17.517 navijača u svojem US Airways Centeru izgubili s 97:94 u korist Dallas Mavericksa, a taj poraz bio im je peti zaredom, za pad još dublje u Zapadnoj konferenciji (7-13). S pobjedničke strane, momčad iz Dallasa sada je blizu 50-postotnog učinka, na omjeru 9-10.

Mavericksi su važan dio posla na putu do pobjede obavili u trećoj četvrtini, kada su okrenuli četiri poena zaostatka s poluvremena (44:40) i u završnih 12 minuta ušli sa 69:62 na svojoj strani. No, kako su se domaći u posljednjoj minuti vratili u egal (87:87), završnica je postala vrlo napeta.

Goste je prema pobjedi usmjerio O.J. Mayo ubačajem za 89:87 nešto više od pola minute do kraja, a nakon što je na drugoj strani Goran Dragić promašio za poravnanje, Mavericksi su sve ostalo obavili iz slobodnih bacanja, nakon domaćih prekršaja za zaustavljanje vremena. Sunsi su najbliže stigli na -1, tricom Shannona Browna za 95:94 četiri sekunde do kraja, ali više nisu imali dovoljno vremena za potpuni povratak.

Mayo se istaknuo s 23 poena, po pet skokova i asistencija u redovima pobjednika. Brandan Wright i Darren Collison imali su po 16 poena, a Chris Kaman 15 poena i sedam skokova. Sunse su s po 15 poena vodili Dragić i Markieff Morris, Dragić s po četiri asistencije i osvojene lopte, a Morris sa 17 skokova i dvije blokade. Luis Scola pridodao je 13 poena i devet skokova.

• Obrisan korisnik07.12.2012. u 12:51
    Eto šta grad NY napravi od čovjeka...Felton je ove sezone sigurno među TOP 3 playa u NBA-u...a prošle sezone je u Oregonu bio tako loš da su ga navijači, novinari i svi ostali vrijeđali kolko je bio loš, spor, neprecizan i opcenito nezainteresiran...
  • Obrisan korisnik07.12.2012. u 12:47
    knicksi su spremni za velike stvari
  • Obrisan korisnik07.12.2012. u 12:16
    Tko bi rekao da će prije sezone Kniksi biti ovako dobri! 2 puta dobiti Miami s tolikom razlikom nije slucajnost,još kad se vrate 2 ozljeđena igrača,s ovakvom igrom,nešto nevjerojatno, osobno sam gledao prije sezone šta će oni učiniti s toliko staraca na klupi,ali eto drago mi je da su me... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik07.12.2012. u 11:27
    Izjavio je da mu nebi bio problem biti 6. igrač, a to je točno ono što Knicksima treba. Igrač koji će potegnuti u napadu kad nema Carmela.