Branimir Korać • ponedjeljak, 17.12.2012.

Od četiri nedjeljna susreta NBA lige najviše neizvjesnosti bilo je u Portlandu gdje su Trail Blazersi unatoč novim problemima s ozljedama svladali Hornetse šutom Damiana Lillarda. Los Angeles Lakersi nisu imali previše problema kod oslabljenih 76ersa...

Lakersi napokon povezali dvije pobjede

Los Angeles Lakersi uspješno su prošli teško gostovanje u Philadelphiji. Nakon pobjede kod Washingtona, uspjeli su slaviti i u Philadelphiji i to 111:98 nakon što su vodili cijelim tijekom susreta.

Domaćin je nastupio bez ove sezone odličnog Jruea Holidaya što je 76erse ostavilo vrlo tanke na poziciji razigravača i gosti su taj njihov problem iskoristili.

Neke veće neizvjesnosti nije bilo, gosti su na poluvremenu imali deset poena prednosti i vrlo brzo su tu prednost dodatno podignuli. Sve što je Philadelphia uspjela napraviti je spustiti se na jednoznamenkasti zaostatak nakon čega je uslijedio odgovor Bryanta i društva, bijeg na 100:85 i završavanje priče.

"Ubacivali su trice, punili naš koš, raširili igru preko cijelog terena i bilo je teško braniti ih", komentirao je nakon susreta Nick Young.

LA je ubacio 14 trica iz 34 pokušaja, a najefikasniji su bili Kobe Bryant s 34 poena i šest asistencija, Dwight Howard sa 17 poena, 11 skokova i pet asistencija te Metta World Peace s 19 poena i 16 skokova. Kod domaćina Nick Young je ubacio 30 poena (6/12 trica), a po 16 su ubacili Evan Turner i Spencer Hawes.

Nuggetsi pregazili domaćina u Sacramentu

Denver Nuggetsi su odlično odradili posao na gostovanju u Sacramentu. Svladali su domaćina 122:97, a konačni rezultat pokazuje kako je susret bio posve izvjestan bez ikakve neizvjesnosti.

Sve je riješeno vrlo brzo, već do poluvremena su Kingsi zaostajali 20 poena, a ta je prednost prešla granicu i od 30 poena u drugom dijelu.

"Treba svima čestitati, ovo je velika pobjeda cijele momčadi. Čvrsto smo otvorili utakmicu i tako smo igrali cijelo vrijeme. Jako dobro smo trčali, znali smo da domaćin neće imati energije za nas. Svi smo odigrali odlično", govorio je Kostas Koufos.

U takvoj pobjedi prednjačili su JaVale McGee s 19 poena i pet skokova te Danilo Gallinari s 18 poena. Kod Kingsa Isaiah Thomas je ubacio 20 poena, DeMarcus Cousins 19 uz 11 skokova, a Jason Thompson je dodao 16 poena i deset skokova. Tyreke Evans je odigrao tek prvih deset minuta, a zatim zbog ozljede koljena više nije ulazio u igru.

Triple-double Calderona u pobjedi Rocketsa

Toronto Raptorsi ove sezone igraju loše u tolikoj mjeri da ih je prva zvijezda "popljuvala". Andrea Bargnani ih je proglasio najgorom momčadi lige nakon čega su proigrali i upisali dvije pobjeda.

Druga je došla protiv Houston Rocketsa, dobre momčadi kojoj ipak nedostaje širine za veće stvari. U drugom poluvremenu domaćin se napokon uspio odvojiti i doći do devet poena prednosti, međutim Houston je odgovorio i minutu prije kraja Carlos Delfino ga je doveo na minus dva. Ipak Jose Manuel Calderon i bivši Cibos Alan Anderson imali su mirnu ruku s linije slobodnih bacanja i odveli su svoju momčad do pobjede.

"Ovo je za nas veliko razočaranje jer smo očekivali pobjedu. Nismo igrali dobro i zato nismo mogli slaviti. Ovo je vrlo loš osjećaj za nas", rekao je jedan od nezapaženih kod Rocketsa Jeremy Lin.

Pobjednika su predvodili povratnik nakon ozljede Alan Anderson s 24 poena, DeMar DeRozan s 19 poena i sedam skokova te odlični Jose Manuel Calderon s 18 poena, deset skokova i 14 asistencija. U sastavu Houstona James Harden je ubacio 28 poena, a Marcus Morris 19 poena uz šest skokova.

Lillard praktički sa sirenom za pobjedu

Portland Trail Blazersi su praktički bez Wesleya Matthewsa upisali još jednu pobjedu, ovaj put protiv New Orleans Hornetsa 95:94. Pobjedu im je donio sjajni rookie Damian Lillard koji je preko ruke ubacio tricu 0.3 sekunde prije kraja susreta.

Matthews se našao u petorci, ubacio jednu tricu, međutim nakon četiri minute igre nije se osjećao dobro, napustio je teren i više se nije vraćao.

Unatoč njegovom neigranju domaćin je stigao do pobjede, a na kraju susreta teren je napustio i LaMarcus Aldridge koji je zbog ozljede lijevog zgloba otišao ranije u svlačionicu.

Domaćin je tijekom susreta imao i 16 poena prednosti, međutim Hornetsi su uspjeli doći do poravnanja pa u posljednjoj minuti i vodstva, međutim Lillard je ipak uspio osigurati veliku pobjedu za svoju momčad. Nakon Lillardovog ubačaja, Lance Thomas je na drugoj strani položio na dodavanje Ryana Andersona, ali samo za smanjenje rezultata.

"Oduševljen sam što sam donio svojoj momčadi pobjedu. Imali smo veliku prednost, ali smo im dopustili da se vrate u utakmicu. Činilo se da će susret otići u produžetak kada su se vratili u igru, no ušao je taj šut i presretan sam", govorio je Lillard.

Kod Portlanda su najbolji bili Aldridge s 20 poena, J.J. Hickson s 24 poena i 16 skokova, Lillard sa 16 poena te raznovrsni Nicolas Batum s 11 poena, deset asistencija, pet skokova, pet ukradenih i pet blokada. Kod Hornetsa Anderson je ubacio 26 poena (7/10 trica), a Greivis Vasquez je dodao 23 poena, 11 asistencija i osam skokova.