Ivor Krapac • srijeda, 26.12.2012.

Los Angeles Clippersi i Houston Rocketsi zaključili su božićni program na NBA parketima pobjedama nad Denver Nuggetsima i Chicago Bullsima. Clippersi su pred svojim navijačima dobili 14. u nizu, popravljajući omjer pobjeda i poraza na 22-6, najbolji u ligi...

Clippersi i dalje pobjeđuju, Nuggetsi nova "žrtva"

S odlično obavljenim poslom u drugoj četvrtini, koju su dobili s 42:22, Los Angeles Clippersi bili su prejaki za Denver Nuggetse, koje su u Los Angelesu slomili sa 112:100. Potkraj utakmice bilo je i malo usporavanja, što je gostima omogućilo da smanje zaostatak, ali momčad Georgea Karla nije se uspjela sasvim vratiti u igru.

Clippersi su svojom 14. pobjedom u nizu stigli do omjera 22-6, korak ispred Oklahoma City Thundera (21-6) u utrci za vodećim mjestom u Zapadnoj konferenciji i u ligi. Posljednji poraz ubilježili su još 26. studenog kod kuće protiv New Orleans Hornetsa (105:98), a idući izazov bit će im domaći ogled s Boston Celticsima u četvrtak.

Ipak, u Los Angelesu su svjesni što je važnije, koliko god sadašnji pobjednički niz bio lijep. "Ovo je 'lažno zlato'", opisao je Chris Paul: "Ne igra se za regularnu sezonu, jasno da želimo nešto izgraditi."

Clippersi su još jednom slavili predvođeni svojim adutima s klupe, koji su nadjačali startere sa 64:48 u poenima. Pritom su glavni bili Jamal Crawford s 22 i Matt Barnes s 20, uz osam skokova. Chris Paul imao je 14 poena i osam asistencija, a Blake Griffin 13 poena, po šest skokova i asistencija.

Kosta Koufos i Jordan Hamilton ubilježili su po 16 poena za Nuggetse, Koufos uz 10 skokova. Ty Lawson pridružio se s 15 poena i pet asistencija.

Stari poznanik nadjačao Bullse u dresu Rocketsa

Vraćajući se u Chicago prvi put otkako je napustio Bullse i tijekom ljeta prešao u Houston Rocketse, turski centar Omer Asik imao je odličnu večer za svoju sadašnju momčad protiv bivše. Asik je u Chicagu vukao Rocketse s 20 poena i 18 skokova, na putu do gostujuće pobjede sa 120:97, za produžetak uspješnog niza na četiri uzastopne dobivene utakmice. Momčad Kevina McHalea sada je na 15-12, dok jednaki omjer imaju i Bullsi.

Rocketsi su prelomili utakmicu u drugoj četvrtini, nakon koje su vodili s 58:41. Bullsi su u nastavku potonuli još dublje, sa zaostatkom od 35 poena pet minuta do kraja treće dionice, dok je posljednjih 12 minuta bilo samo odrađivanje posla.

Osim na raspoloženog Asika, Rocketsi su se na putu do pobjede mogli osloniti i na Jamesa Hardena, koji ih je predvodio s 26 poena (7/13 iz igre, 11/13 iz slobodnih bacanja), šest asistencija i pet skokova. Chandler Parsons imao je 23 poena i pet skokova, a Jeremy Lin 20 poena i 11 asistencija. Nate Robinson je s 27 poena vodio Bullse, koji su i dalje bez Richarda Hamiltona, a još uvijek čekaju i povratak Derricka Rosea.