Branimir Korać • ponedjeljak, 31.12.2012.

Nedjeljni NBA program protekao je u znaku Los Angeles Clippersa koji su potvrdili da su u ovom trenutku najbolja momčad lige. Upisali su i 17. uzastopnu pobjedu, a s odličnim igrama nastavili su i San Antonio Spursi koji su još jednom lakoćom svladali Dallas...

Clippersi nastavili seriju započetu još u studenom

Nizu pobjeda Los Angeles Clippersa ne naslućuje se kraj. Clippersi su ubilježili 17. uzastopni trijumf, ovaj put na svom parketu protiv Utah Jazza i samo povećavaju klupski rekord kojeg su ne tako davno srušili.

Prosinac je za njih bio savršen, 16 utakmica u ovom mjesecu i 16 pobjeda čime su postali tek treća momčad u povijesti koja je uspjela imati savršen mjesec.

Jazzeri su pružili čvrst otpor, ali nije išlo. Potvrdilo se još jednom da Clippersi imaju možda i najdužu klupu u NBA ligi jer su igrači s klupe ponovno dali veliki doprinos.

Upravo igrači s klupe prelomili su utakmicu i to na početku posljednje četvrtine kada su odveli Clipperse na 89:81 nakon čega Jazzeri više nisu uspjeli zaprijetiti.

"Ovo samo potvrđuje koliku širinu imamo. Naša klupa je bila fenomenalna, svake večeri može drugi igrač uskočiti i riješiti pitanje pobjednika", komentirao je nakon susreta Chris Paul.

U pobjedničkom sastavu odlični su bili Caron Butler s 29 poena (6/6 trica), Chris Paul s 19 poena, devet asistencija i pet skokova te Jamal Crawford s 19 poena. Kod poraženih Al Jefferson je ubacio 30 poena uz osam skokova, Gordon Hayward je dodao 16 poena i pet skokova, a 11 asistencija je upisao Jamal Tinsley.

Šesti uzastopni poraz Dallasa

Niti povratak Dirka Nowitzkog nije pokrenuo Dallas Maverickse. San Antonio Spursi su se još jednom pokazali jednostavno prejakima i po drugi put u kratko vrijeme nanijeli su im visok poraz.

Nakon katastrofalnih 38 poena razlike na povratku Nowitzkog, ovaj put je bilo "samo" 111:86 u još jednom izvjesnom dvoboju u kojem je momčad Dallasa dosta zaostajala i nije imala prave šanse.

U trećoj četvrtini se domaćin uspio približiti na svega pet poena zaostatka, no vrlo brzo je krenula serija Spursa nakon koje više nije bilo povratka.

"Sretan sam zbog koncentracije moje momčadi, nikada nije lako igrati protiv momčadi koju ste razbili prošli tjedan.No od samog početka smo jako dobro igrali u napadu, imali smo odličan protok lopte, uzimali čiste šuteve i igrali odličnu obranu", rekao je Tony Parker.

Parker je bio prvo ime susreta s 21 poenom, devet asistencija i pet skokova, 20 poena, pet asistencija i pet skokova je dodao Manu Ginobili, a 18 poena i deset skokova Tim Duncan. Kod poraženih Darren Collison je ubacio 18 poena uz osam asistencija i pet skokova dok je Elton Brand upisao 14 poena i deset skokova.

Pistonsi imali plus 14 pa spašavali pobjedu

Detroit Pistonsi upisali su vrijednu domaću pobjedu protiv Milwaukee Bucksa u susretu u kojem su imali visoku prednost, međutim na kraju su je i ispustili da bi ipak uspjeli u tijesnoj završnici slaviti.

U završnici treće četvrtine Pistonsi su imali ugodnih 72:58, međutim uporni Bucksi se nisu predavali, uspjeli su posve dostići domaćina i doći do poravnanja.

Minutu prije kraja susreta gosti su nakon ubačaja Ellisa imali i prvo i jedino vodstvo na susretu, 94:92, no onda Tayshaun Prince prvo poravnava iz igre, a onda deset sekundi prije kraja vraća prednost domaćinu s linije slobodnih bacanja.

"Imali smo više nego loš ulazak u utakmicu, igrali smo jako loše tri i pol četvrtine. Potpuno su nas nadigrali osim možda nekih šest-sedam minuta utakmice", rekao je Scott Skiles, trener Bucksa.

Prvo ime u pobjedničkom sastavu bio je Tayshaun Prince s 20 poena, 14 poena i deset skokova dodao je Greg Monroe, a deset poena i deset skokova Jason Maxiell. Kod poraženih Monta Ellis je ubacio 30 poena uz devet asistencija, a Ersan Ilyasova 24 poena uz pet skokova.

Boston teško stradao kod Kingsa

Boston Celticsi su upisali vrlo visok poraz 118:96 na gostovanju kod Sacramento Kingsa. Niti čvrste obrane, a niti kvalitetnog napada, ničeg nije bilo u igri Celticsa da bi mogli odgovoriti na vrlo raspoložene Kingse.

U posljednja tri susreta Boston je upisao tri visoka poraza i ušao je u neočekivane probleme spustivši se na omjer 14-16.

Susret je riješen krajem treće dionice kada je Sacramento prvo s 3+1 Jamesa Johnsona odmaknuo na 63:57 da bi tricom raspoloženog Isaiaha Thomasa poveo 84:73.

Prvi triple-double u karijeri ostvario je DeMarcus Cousins koji je ubacio 12 poena uz po deset skokova i asistencija. "Sjajan osjećaj, zahvalan sam suigračima što su mi omogućili da dođem do tog dosega", govorio je nakon susreta raspoloženi Cousins.

Osim njega odličan je bio Thomas s 27 poena i pet asistencija, 23 poena i šest skokova dodao je John Salmons, a 20 poena i šest skokova Jason Thompson. Kod Bostona po 20 poena ubacili su Paul Pierce i Jason Terry, 16 poena, 12 skokova i šest asistencija ubilježio je Kevin Garnett, a deset asistencija Rajon Rondo.

• Charlie Harper31.12.2012. u 12:49
    Spursi odlični,želio bih da osvoje naslov.Samo trebaju dozirati minutažu i sačuvati svježinu za playoff i bit će nezgodni svima
    Charlie Harper
  • Obrisan korisnik31.12.2012. u 12:27
    doc nije vrhunski trener:(
  • nikola121231.12.2012. u 11:42
    ne znam kaj se dešava ali izgledaju stvarno neorganizirano,bezvoljno,sto je cudno jer je doc vrhunski trener. nadam se da je samo trenutno. ne vjerujem da baš ciljaju na to 8. mjesto pa odma na miami
    nikola1212
  • Obrisan korisnik31.12.2012. u 11:11
    Cs jednostavno ne mogu ovak igrat. Moraju igrat puno bolju obranu...to je njihov identitet kak bi reko doc. Unatoč svemu i dalje su 8. na istoku, al po prvi put sam malo zabrinut. Izgubit 20 razlike od kingsa u kojima je već godinama totalno rasulo je jako loše......