Ivor Krapac • petak, 04.01.2013.

Poslije dva uzastopna poraza, a tri u posljednje četiri utakmice, New York Knicksi vratili su se na uspješnije staze u noći s četvrtka na petak po našem vremenu. Knicksi su na domaćem parketu prekinuli sedam utakmica dugi pobjednički niz San Antonio Spursa, koji su bili u akciji četvrti put u posljednjih pet večeri. Minnesota Timberwolvesi došli su do pobjede u Denveru, u susretu u kojem su bili bez Rickyja Rubija, a u završnici i bez Kevina Lovea...

Knicksi pobjegli u četvrtoj četvrtini

Iako su igrali četvrtu utakmicu u posljednjih pet dana, Gregg Popovich je na gostovanje San Antonio Spursa (26-9) u Madison Square Gardenu doveo sve adute s kojima trenutno raspolaže, ne ponavljajući potez iz ranijeg dijela sezone uoči gostovanja kod Miami Heata, o kojem se puno pričalo, a Spursi su zbog toga bili i kažnjeni. Ovog puta, u akciji su bili i Tim Duncan, Tony Parker i Manu Ginobili, ali bez obzira na to, Spursi su pali sa 100:83 u korist New York Knicksa (22-10), za prekid njihove sedam utakmica duge serije pobjeda.

Prije četvrtka, Popovicheva momčad je svoj posljednji poraz imala 18. prosinca u Denveru, sa 112:106 u korist Nuggetsa.

Jackson sletio na konobaricu i ozlijedio gležanj

Osim poraza, Spurse je u New Yorku pogodila i ozljeda Stephena Jacksona, koji je odigrao samo tri minute prije nego je prisilno okončao svoj nastup. Prilikom jednog šuta iz kuta terena, Jacksonu je stradao desni gležanj nakon što je u doskoku "prizemljio" na konobaricu koja je radila svoj posao uz teren, u blizini newyorškog gradonačelnika Michaela Bloomberga.

Jacksonu se nezgoda dogodila tri i pol minute do kraja prve četvrtine, a nakon što je odveden u svlačionicu, više se nije vraćao u igru.

Utakmica u New Yorku bila je zanimljiva u prve tri četvrtine, no ta zanimljivost nestala je rano u četvrtoj. Knicksi su u toj dionici krenuli s 10:0 i rano pobjegli do 17 poena prednosti (77:60), a nakon što je Popovich povukao svoje glavne adute na klupu, bilo je jasno da će gosti teško do povratka.

Knickse je još jednom vodio Carmelo Anthony, ovog puta s 23 poena (9/20 iz igre) i osam skokova. No, bilo je prostora i za suigrače, s čime je Anthony bio zadovoljan, izdvajajući uloge Stevea Novaka, J.R.-a Smitha i Pabla Prigionija, koji je dobio više minuta u izostanku ozlijeđenog Raymonda Feltona.

"Cilj im je bio da me izbace iz igre", opisao je Carmelo: "Bitno je da pogađamo šuteve nakon što lopta krene u napadu, a Novak ih je pogađao, J.R. je nastavio svoj niz dobrih nastupa, dok je Pablo ušao i vodio momčad na poziciji organizatora igre. Svatko je pomogao na svoj način."

S druge strane, Gregg Popovich priznao je da su Knicksi pokazali više. "Šut im je bio vraški dobar, vidio sam da se neće dogoditi ništa dobro za nas", osvrnuo se trener gostiju: "Imali smo premalo 'goriva', a njihova obrana bila je jako dobra. Bila je to loša kombinacija, a onda su još počeli ubacivati šuteve, što je dodatno otežalo stvar."

J.R. Smith završio je s 20 poena i pet skokova, Steve Novak s 15 poena, a Pablo Prigioni sa šest poena i devet asistencija za Knickse, dok je Amar'e Stoudemire, ponovno poslije ulaska s klupe, pridodao 10 poena. Isto toliko imao je Tyson Chandler, uz 14 skokova i četiri asistencije.

Spurse je s 12 poena vodio Gary Neal, a Tim Duncan i Tony Parker priključili su se s po 11 poena. Duncan je imao i šest skokova, a Parker šest asistencija. Manu Ginobili završio je s osam poena, uz 2/10 iz igre.

Timberwolvesi uspješni i poslije ozljede Lovea

Bez obzira što su u Denver došli bez Rickyja Rubija, kojeg muči bol u leđima, a u trećoj četvrtini ostali su i bez Kevina Lovea, Minnesota Timberwolvesi (15-14) svejedno su pronašli put do 101:97 protiv domaćih Nuggetsa (18-16). Odluka je pala u drugoj polovici posljednje četvrtine, a glavnu ulogu imao je Jose Juan Barea.

Miller došao do 15 tisuća

Ubačajem u prvoj četvrtini, Andre Miller došao je do 15 tisuća poena u NBA karijeri, čime se pridružio sedmorici igrača koji su imali barem toliko, a tome dodali i najmanje 7.500 asistencija. Uz Millera, u tom su društvu Oscar Robertson, Gary Payton, John Stockton, Isiah Thomas, Magic Johnson, Jason Kidd i Steve Nash.

Miller, koji je započeo utakmicu u petorci Nuggetsa, a završio je s 11 poena i 10 asistencija, nije previše isticao vlastiti jubilej: "Nisam uopće razmišljao o tome. Dobro je što sam to ostavio za sobom."

Nakon što su šest minuta do kraja gosti bili u minusu (87:85), Portorikanac u momčadi iz Minneapolisa je u nastavku utakmice zabio 10 od svojih 17 poena, predvodeći Timberwolvese do 99:93 na ulasku u posljednju minutu. Nuggetsi su se tri sekunde do kraja približili na 100:97, da bi Barea potom zapečatio stvar s pogođenim slobodnim bacanjem.

Kevin Love završio je svoj nastup četiri minute do kraja treće četvrtine, kada je morao iz igre zbog ozljede prsta desne ruke, a dotad je ubilježio 12 poena i 17 skokova. Uz poene, Barea je imao i pet asistencija i četiri skoka, dok se Aleksej Šved pridružio sa 17 poena i također pet asistencija i četiri skoka. Andrej Kirilenko i Luke Ridnour dodali su po 14 poena.

Domaće su s po 16 poena vodili Kosta Koufos i Ty Lawson, koji je poslije oporavka od ozljede počeo utakmicu na klupi. Koufos je imao i sedam skokova, a Andre Iguodala priključio se s 14 poena, sedam skokova i šest asistencija.

• nikola121204.01.2013. u 15:34
    ali di ce onda jack nicholson,spike lee,kim kardashian i ostali ljudi sjediti???
    nikola1212
  • Obrisan korisnik04.01.2013. u 12:29
    ove stolice uz teren deifnitivno treba odmaknut dalje.. pa svako malo se desi da se neko ozljedi (nasrecu najcesce samo lakse) zato jer je u padu naskocio na nekog ko je ispod kosa uz teren ili u ovom slucaju sa strane..
  • Obrisan korisnik04.01.2013. u 10:08
    rapsodija knicksa sinoc..svaki igrac je dao sve od sebe i odigrao vrhunski..i tako se igra obrana momci..samo tako nastavite!
  • Obrisan korisnik04.01.2013. u 09:50
    Umornih Sunsa...WTF?? Kaj su Knicksi odmarali, a ovi igrali svaki dan zadnjih tjedan dana?? Kakav preglup naslov nedostojan Sportneta...
  • balaspo04.01.2013. u 09:28