Branimir Korać • nedjelja, 27.01.2013.

Niz neizvjesnih dvoboja odigrano je noćas u NBA ligi, a u četiri susreta pobjednika je odlučivao praktički zadnji šut. Blazersi su uspjeli velikom serijom u završnici svladati Clipperse, Spursi i dalje pobjeđuju, a Knicksima nije pomogao povratak Raymonda Feltona. Jrue Holiday je bio izuzetno raspoložen...

Četvrti uzastopni poraz Clippersa, Batum triple-double

Portland Trail Blazersi su furioznom završnicom uručili Los Angeles Clippersima četvrti uzastopni poraz. Pobjedom 101:100 potvrdili su kako polako izlaze iz krize u koju su zapali te su uspjeli nakon šest uzastopnih poraza upisati drugu uzastopnu pobjedu.

Junak susreta bio je Nicolas Batum koji je stigao do triple-double učinka (20 poena, 12 asistencija, deset skokova) i to drugog u karijeri. Zanimljivo, Batum je prvi ostvario prije dvije utakmice.

Mogli su Blazersi i lakše do pobjede, imali su vodstvo gotovo cijelim tijekom susreta, u nekim trenucima i 14 poena razlike, međutim Clippersi su se u posljednjoj dionici vratili.

Dvije i pol minute prije kraja bilo je 100:91 za LA Clipperse, no onda Portland radi seriju 10:0 i potpuni preokret te dolazi na kraju do pobjede. U završnici je bivši igrač Portlanda Jamal Crawford u dva navrata pokušao donijeti pobjedu Clippersima, međutim oba puta je bio neprecizan. Posljednji promašaj 0.9 sekundi prije kraja je komentirao: "Od deset ovakvih šuteva, devet bih pogodio." Ovaj put nije, narednih devet valjda hoće.

Osim sjajnog Batuma u domaćim redovima su se istaknuli Damian Lillard s 20 poena i Wesley Matthews s 18 poena. Kod poraženih koji su ponovno igrali bez Chrisa Paula, Blake Griffin je ubacio 24 poena uz deset asistencija i osam skokova, a 19 poena je dodao Jamal Crawford.

Parker predvodio Spurse do osme pobjede u nizu

U velikom naletu su San Antonio Spursi koji su ubilježili osmu uzastopnu pobjedu od čega čak 16. uzastopnu na domaćem parketu. Phoenix Sunsi su bili čvrst protivnik koji je slomljen tek u završnoj četvrtini kada je domaćin napravio seriju 10:0 i odvojio se na 96:88. Gosti više nisu imali odgovora i na kraju su poraženi 108:99.

Vođa Spursa bio je Tony Parker koji je predvodio momčad u odsustvu Tima Duncana zbog problema s koljenom te bolesnog trenera Gregga Popovicha. Odlični Francuz bio je ključni igrač u posljednjoj četvrtini kada su Spursi uspjeli nadigrati Sunse i otići do pobjede.

Utakmicu je ranije zbog isključenja napustio Shannon Brown koji je u završnici treće četvrtini ružno faulirao Manua Ginobilija i dobio je isključenje.

"Vidio sam slobodan prostor i krenuo sam u prodor razmišljajući kako ću položioti loptu u koš, no osjetio sam udarac u glavu i nisam bio svjestan što se dogodilo. Znao sam da je nesportski prekršaj, ali nisam isprva shvatio što se događa i što je Brown napravio", komentirao je Ginobili nespretni prekršaj braniča Sunsa koji ga je pokušao blokirati, ali nije bio niti blizu i udario ga je u glavu.

Parker je bio najbolji pojedinac susreta s 31 poenom i sedam asistencija, a Ginobili je dodao 20 poena. U gostujućim redovima Michael Beasley je ubacio 25 poena uz šest skokova, Jared Dudley 23 poena uz pet skokova i pet asistencija, PJ Tucker s 11 powena i deset skokova, Marcin Gortat je ubilježio 12 skokova, a Goran Dragić deset asistencija.

Jazzeri prokockali prednost pa slavili u produžetku

Jazzeri su si protiv Pacersa nepotrebno zakomplicirali završnicu utakmice, ali onda su ipak u produžetku slavili 114:110. Imali su prednost i mogli su sve riješiti u 48 minuta, međutim Paul George, David West i George Hill vratili su Indianu u igru.

Nekih minutu i pol prije kraja susreta imli su Jazzeri vodsto 97:89 i napad za odlazak na dvoznamenkastu prednost, međutim redom su gubili lopte jednom Paul Millsap i čak triput Gordon Hayward i skoro ih je to stajalo pobjede.

Ipak, u produžetku su uspjeli vratiti prednost na svoju stranu, vodili su od samog početka i na kraju slavili. Osam sekundi prije kraja produžetka Hayward je blokirao Paula Georgea na trici, nakon toga je Randy Foye ubacio slobodna bacanja za 112:107 i priči je bio kraj.

Al Jefferson je predvodio domaćina s 25 poena i šest skokova, a 21 poen i pet ukradenih lopti upisao je Paul Millsap. Kod Pacersa 24 poena i sedam skokova ubilježio je David West, 23 poena i pet skokova Paul George, 22 poena, devet skokova i osam asistencija George Hill, a 14 poena i 12 skokova Roy Hibbert.

Rocketsi nastavili seriju protiv Netsa, 12. pobjeda zaredom u međusobnim dvobojima

Brooklyn Netsi su nastavili tamo gdje su bili New Jersey Netsi. Upisali su novi poraz od Houston Rocketsa što je 12. uzastopni poraz u međusobnim susretima, ovaj put je bilo 119:106 i pobjeda je imala okus rutinske.

Netsi su izdržali jednu četvrtinu, a onda se Houston odvojio i lagano slavio. Rocketsi su tijekom susreta imali i 20 poena prednosti, a maksimalan domet Netsa bila su smanjenja na devet poena zaostatka. Niti jednom nisu ozbiljnije zaprijetili nekim povratkom u utakmicu.

"Sami smo se doveli u probleme jer smo igrali jako lošu obranu i u ključnom razdoblju nismo mogli baš ništa pogoditi. Ovo je za nas vrlo neugodan protivnik, serija to pokazuje, ali nisu nepobjedivi, sami smo se uvalili u probleme. Moramo igrati puno bolje od ovoga", govorio je PJ Carlesimo.

Prvo ime utakmice bio je ponovno James Harden s 29 poena i sedam asistencija, Omer Asik je također bio sjajan s 20 poena i 16 skokova, Chandler Parsons je ubilježio 16 poena, 11 asistencija i šest skokova, a Marcus Morris je dodao deset skokova. Kod Netsa Deron Williams je imao 27 poena (5/9 trica) i 11 asistencija, a Brook Lopez 21 poen, sedam skokova i pet blokada.

Jrue Holiday uništio Knickse na povratku Feltona

Cavsi su slavili na gostovanju kod Raptorsa 99:98 tricom Kyriea Irvinga 0.7 sekundi prije kraja susreta. Raptorsi su kontrolirali utakmicu do posljednje četvrtine kada su se uvalili u probleme i na kraju upisali poraz. Irving je utakmicu završio s 35 poena i pet asistencija, Marreese Speights je dodao 17 poena i pet skokova, a Tyler Zeller je uhvatio 12 skokova. Kod Raptorsa 18 poena i 12 skokova upisao je Amir Johnson, a 17 poena Alan Anderson.

New York Knicksi su upisali poraz 97:80 na gostovanju u Philadelphiji u briljantnoj večeri Jruea Holidaya koji ih je uništio s učinkom karijere od 35 poena. Knicksima nije pomogao niti povratnik nakon ozljede Raymond Felton, nisu bili u utakmici i plesali su na rubu zaostatka od čak 30 poena tijekom drugog poluvremena. Osim Holidaya odličan je bio i Evan Turner s 20 poena i šest skokova dok je 20 poena dodao i Nick Young. Kod Knicksa Carmelo Anthony je ubacio 25 poena (9/28 iz igre) uz devet skokova, a 20 poena je dodao Amar'e Stoudamire. JR Smith je ostao bez poena uz šut 0/8.

Washington Wizardsi su se probudili povratkom Johna Walla i upisali su sedmu pobjedu u posljednjih deset utakmica. Ovaj put su stradali Bullsi koji su u jednoj od svojih lošijih napadačkih predstava upisali uvjerljiv poraz 86:73. Najefikasniji kod pobjednika sa 16 poena bio je Nene Hilario koji je tome dodao šest skokova, odličnu utakmicu odigrao je s 15 poena i 16 skokova Emeka Okafor, a 15 poena i sedam asistencija upisao je John Wall. Kod Bullsa Nate Robinson je ubacio 19 poena, a Joakim Noah je stao na korak od triple-doublea s devet poena, 17 skokova i deset asistencija.

Tricom Geralda Hendersona četiri sekunde prije kraja Charlotte Bobcatsi su upisali domaću pobjedu protiv Minnesote 102:101. Ovom pobjedom prekinuli su katastrofalan niz od 16 uzastopnih domaćih poraza, a Wolvesi imaju za čim žaliti jer su tijekom susreta vodili i 18 poena razlike. Kemba Walker je još jednom predvodio pobjednika s 25 poena, osam skokova i osam asistencija, Ramon Sessions je dodao 23 poena, a Bismack Biyombo deset poena i 13 skokova. Kod Minnesote Luke Ridnour je ubacio 22 poena uz sedam skokova i sedam asistencija, a JJ Barea je dodao 19 poena i pet skokova.

Golden State Warriorsi zaustavljeni su na gostovanju kod Bucksa koji su odličnim drugim poluvremenom stigli do pobjede 109:102. Svakoj momčadi pripalo je po jedno poluvrijeme, međutim loše otvaranje drugog dijela za Warriorse bilo je ključno i nakon toga se više nisu oporavili. Po 20 poena upisali su braniči Brandon Jennings (sedam asistencija i šest skokova) i Monta Ellis, Ersan Ilyasova je dodao 18 poena i 12 skokova, a Larry Sanders 16 poena i 11 skokova. Kod poraženih Stephen Curry je ubacio 26 poena (5/9 trica) uz sedam skokova, Klay Thompson je dodao 19 poena, Carl Landry 13 poena i 14 skokova, Jarret Jack 13 poena i deset asistencija, a David Lee 12 poena i 15 skokova.

Najuvjerljiviji su bili Denver Nuggetsi koji su sa 71 poenom u prvom poluvremenu otvorili put prema pobjedi protiv Sacramento Kingsa, a na kraju su slavili s visokih 121:93. Napadački raspoloženi Nuggetsi u svim elementima igre nadigrali su protivnika i tako nastavili s dobrim igrama. 26 poena i šest asistencija ubilježio je Ty Lawson, a 20 poena i sedam asistencija Andre Iguodala. Kod Kingsa 16 poena je ubacio Aaron Brooks, 15 poena Tyreke Evans, a deset poena i deset skokova Thomas Robinson. Potpuno je podbacio DeMarcus Cousins koji je stao na tri poena i dva skoka nakon šest uzastopnih double-double učinaka.

• Obrisan korisnik27.01.2013. u 15:03
    kako ocajna obrana knicksa..kriminalno..holiday ko da je na korzu bio..samo se setao..ko da je MJ na drugoj strani bio a ne on..jedina svjetla tocka iz poraza je STAT..iz tekme u tekmu sve bolji..samo tako nastavi care