Branimir Korać • petak, 08.02.2013.

Standardno četvrtkom navečer u NBA ligi na rasporedu su tek dva susreta koji uoči sezone izgledaju kao oni najviše klase. Međutim ovaj put je nedostajalo rezultatske neizvjesnosti jer su Boston i Denver bili predobri za Lakerse i Bullse...

Nuggetsi u naletu, Bullsi pregaženi u Denveru

Denver Nuggetsi su upisali osmu uzastopnu pobjedu, a žrtva je ovaj put bio Chicago. Bullsi su poraženi sa 128:96 u susretu u kojem nisu mogli držati korak s napadački izuzetno raspoloženim domaćinom.

Gosti su se još nekako držali u prvih 24 minute, zaostajali su na poluvremenu prihvatljivih 63:58, a onda je uslijedio uragan u nastavku. Napad Chicaga nije držao korak s domaćinom, prednost je iz trenutka u trenutak sve više rasla i već uoči posljednjih 12 minuta sve je bilo riješeno.

Nuggetsi su pokazali repertoar atraktivnosti, poglavito Kenneth Faried koji je želio pokazati zbog čega je postao prvi igrač Denvera nakon JR Smitha koji je izabran za natjecanje u zakucavanjima tijekom All Stars vikenda.

Bullsima se u momčad vratio Joakim Noah no nije pomogao, odradio je skromnu utakmicu i posve je nadigran od strane protivnika.

"Chicago ima problema, nedostaju mu neki igrači, no mi smo samo radili što smo morali. Bilo je zabavno gledati sva ta zakucavanja i trice koje su ulazile, Kenneth je igrao s velikom energijom i nosio momčad. On i Wilson su odigrali nevjerojatnu utakmicu, ubacili su 45 poena iz 19 pokušaja, potpisujem da svaku večer igraju tako", rekao je trener Nuggetsa George Karl.

Wilson Chandler ubacio je 24 poena (šut 8/9, 5/5 za tricu), a Faried 21 poen (šut 9/10) uz 12 skokova. Sa 16 poena i 12 asistencija pridružio se Ty Lawson. Kod Bullsa Daequan Cook je ubacio 19 poena, a Carlos Boozer 18.

Vratio se Howard, Lakersima lekcija u Bostonu

Los Angeles Lakersi su se slično proveli na gostovanju u Bostonu. Kao i Bullsi u Denveru, Lakersi su potpuno nadigrani, nisu imali nikakve šanse protiv razigranog domaćina i ubilježili su visok poraz 116:95.

Tek treći put u povijesti Lakersi su nakon 50 odigranih utakmica u sezoni ispod 50-postotnog učinka. Omjer 23-27 im je drugi najlošiji u klupskoj povijesti, još uvijek je najlošiji onaj iz sezone 1993/1994 kada su nakon 50 utakmica bili na 19-31.

Cijelim tijekom susreta u Bostonu Celticsi su dominirali, bili su bolji i već na poluvremenu Los Angeles je prilično zaostajao 58:44. U trećoj dionici Lakersi su se uspjeli malo približiti i smanjiti na 72:61 nakon čega slijedi konačna serija Bostona 23:8 koja je riješila pitanje pobjednika.

Završilo je 116:95 što je ujedno i najviša pobjeda Celticsa ove sezone.

"U nekoliko navrata sam osjetio bol, ali pokušavao sam da se ne obazirem na to", rekao je Dwight Howard koji se vratio nakon problema s ramenom, no nije spasio svoju momčad. Njegovim izlaskom zbog četvrte osobne pogreške Lakersi su dodatno pali i Boston je odradio ključno odvajanje.

Prvo ime utakmice bio je Paul Pierce s 24 poena, sedam skokova i šest asistencija, a 19 poena je dodao Jeff Green. Kevin Garnett se priključio s 15 poena čime je prešao granicu od 25 tisuća poena u karijeri kao 16. igrač u povijesti lige.

Kod Lakersa Kobe Bryant je ubacio 27 poena uz sedam skokova, a 13 poena je dodao Jodie Meeks.