Branimir Korać • ponedjeljak, 04.03.2013.

Nedjelja je bila tradicionalno bogat dan u NBA ligi, a u ranom terminu igrane su one najjače utakmice. Prvo je Miami nastavio seriju pobjeda svladavši u gostima New York Knickse, a zatim su do pobjede stigli i igrači Oklahome City Thundera u gostima kod Clippersa...

Oklahoma izdržala završni nalet Clippersa

Veliki dvoboj u Los Angelesu između Clippersa i Thundera otišao je na stranu Thundera koji je bio bolji 108:104. U vrlo dobroj utakmici Oklahoma je kontrolirala rezultat sve do završnice susreta kada se domaćin vratio, ali nije uspio i doći do pobjede.

Gosti su tijekom susreta imali 19 poena razlike, vodili su i u zadnjoj četvrtini s plus 12, međutim Clippersi su serijom 10:0 smanjili na 87:85, a minutu i pol prije kraja tricom Jamala Crawforda i poveli 100:99. Ipak u samoj završnici Russell Westbrook je preuzeo stvari u svoje ruke, prvo je vratio prednost na stranu gostiju, a zatim asistirao Ibaki za 104:100. Pokušaji domaćina za novim preokretom bili su neuspješni.

"Kada igramo protiv Thundera, uvijek su to teške i neizvjesne utakmice jer i jedna i druga momčad igraju fizičku košarku. Sucima je teško u takvim utakmicama, ali mislim da su ovdje znali kako trebaju suditi. Bili smo već u ovoj situaciji, hvatali veliki zaostatak i ne želimo to ponavljati. Jednostavno moramo biti puno bolji od početka utakmice da bi svladali ovakvu momčad", rekao je nakon susreta Blake Griffin.

Thunder su predvodili Kevin Durant s 35 poena (10/25) i devet skokova te Russell Westbrook s 29 poena (11/20), deset asistencija i šest skokova. Kod domaćina Chris Paul je ubacio 26 poena (8/21) uz šest skokova i osam asistencija, Blake Griffin 20 poena (8/14) uz devet skokova i pet asistencija te Jamal Crawford 20 poena (7/13).

Miami slavio u MSG-u, 14. pobjeda u nizu

Miami je izjednačio klupski rekord upisavši čak 14. pobjedu u nizu. Iako je New York odigrao briljantnu drugu četvrtinu sa 74 posto ubačaja iz igre i 37 ubačenih poena, nije uspio zaustaviti Miami koji je otišao do nove pobjede.

Presudio je kraj treće i početak četvrte četvrtine kada su gosti uspjeli napraviti seriju 14:3 i preokrenuti rezultat u svoju korist. Bilo je neizvjesno do same završnice, pet i pol minuta prije kraja New York je vodio 87:85, međutim onda su Wade, James i Bosh napravili 6:0, a kada su u zadnje dvije minute JR Smith i Raymond Felton promašivali i gubili lopte, Miami se odmaknuo i završio priču.

"LeBron je neumoran. Ne želim to olako uzimati i računati da će igrati stalno više od 40 minuta, ali on je to činio na obje strane. Nisam ga mogao izvaditi iz igre uz takav nastup, da sam pokušao vjerojatno bi me zadavio. Bio je odličan i najbolji nakon što je proveo više od 40 minuta u igri", hvalio je svog najboljeg igrača Erik Spoelstra.

James je utakmicu završio s 29 poena (12/23), 11 skokova i sedam asistencija, a Dwyane Wade je dodao 20 poena (8/16), osam skokova i osam asistencija. Kod Knicksa Carmelo Anthony je ubacio 32 poena (9/19), Jason Kidd 14 (5/7) uz osam skokova i šest asistencija, a JR Smith 13 poena (5/18) uz 12 skokova.

Pacersi igraju u velikoj formi, svladani i Bullsi

Indiana igra pravu play off košarku i to pokazuje iz utakmice u utakmicu. Nova pobjeda upisana je protiv Bullsa 97:92 izborena na krilima raspoloženog Davida Westa.

Imali su Pacersi kontrolu nad utakmicom najvećim dijelom, međutim u završnici su Bullsi zaprijetili, došli su na 90:89, ali George Hill i David West rade 5:0 i odmiču domaćina. 19 sekundi prije kraja Jimmy Butler je tricom smanjio na 95:92, na drugoj strani Hill je promašio oba bacanja, no pokušaj Belinellija za produžetak nije bio uspješan.

"Jako smo se borili da se vratimo u igru za pobjedu i da si pružimo priliku. Puno smo puta bili u sličnoj situaciji i ponekad uspjeli okrenuti, međutim u Indianapolisu je bilo preteško. Jednostavno nismo imali dovoljno snage protiv ovakvog protivnika", rekao je Luol Deng.

Sjajni David West predvodio je Pacerse s 31 poenom (11/18) i sedam skokova, George Hill je dodao 21 poen (6/6) uz šest skokova i pet asistencija, Roy Hibbert 18 poena (7/14) uz deset skokova, a Paul George deset poena (4/14) uz deset skokova i šest asistencija. Kod poraženih Marco Belinelli je upisao 20 poena (8/17) i pet asistencija, 20 poena (6/11) je dodao i Jimmy Butler, a Joakim Noah je bio na 14 poena (6/13), deset skokova i pet asistencija.

Nema Parkera? Spursima niti to nije problem

Iako su ostali na mjesec dana bez Tonyja Parkera, Spursi igraju i dalje odlično. Ugostili su u svojoj dvorani Detroit Pistonse i slavili više nego uvjerljivo 114:75.

Bio je to potpuno jednosmjeran susret u kojem su Spursi od prve minute bili u prednosti i njihovo vodstvo je samo raslo. Gregg Popovich je rano shvatio kako će u ovom susretu moći odmoriti one najkorištenije, ali unatoč tome rezultat nije patio, čak štoviše.

"Igrali smo jako dobru obranu, upravo onakvu kakvu igramo većinom sezone. Igrači su bili jako usredotočeni i posebno bih istaknuo Curtisa Josepha kojeg smo vratili iz Torosa, a odigrao je jako dobro. U obrani je pokazao veliku energiju, bio je agresivan i baš onakav kakvog trebamo", rekao je Popovich.

Manu Ginobili je predvodio strijelce Spursa sa 17 poena (6/8), Tim Duncan je dodao 16 poena (7/14), 11 skokova, šest asistencija i pet blokada, a isti broj poena ubacio je Danny Green (6/12). Kod Pistonsa Greg Monroe je ubacio 16 poena (6/13) uz osam skokova, Jose Calderon je dodao 14 poena (6/10), a Charlie Villanueva deset poena (4/11) i deset skokova.

Nevjerojatan napad Rocketsa, Lakersi na 50 posto

Sve bolje igra Memphis koji je na gostovanju kod Orlanda glatko slavio 108:82. Grizzliesi su stigli do devete pobjede u posljednjih deset susreta i protivniku koji ima negativan omjer nisu dali nikakvu šansu. Vrlo brzo su stigli do dvoznamenkaste prednosti i lakoćom otišli do pobjede. Predvodili su ih Tayshaun Prince s 14 poena (6/12), Mike Conley s 13 poena (5/9), Tony Allen s 13 poena (6/13) i pet skokova, Marc Gasol s 12 poena (5/6), 11 asistencija i pet skokova te Ed Davis s deset poena (5/6) i deset skokova. Kod Magica 12 poena ubacio je E'Twaun Moore (4/10), a tome je dodao šest asistencija i pet skokova, dok su 12 poena dodali i Andrew Nicholson (4/6) i Arron Afflalo (2/6).

I Kingsi su pronašli protivnika kojeg mogu razbiti i protiv kojeg mogu tijekom susreta biti i na više od 40 poena razlike. Ugostili su Bobcatse koji nisu imali nikakve šanse i na kraju su ih pregazili sa 119:83. Šuterski raspoložen bio je John Salmons koji je ubacio 22 poena (6/13, 5/10 trica), Jason Thompson je dodao 18 poena (6/8) i 14 skokova, isto toliko je ubacio i Marcus Thornton (7/11), a Chuck Hayes je uhvatio 12 skokova. Kod slabih Bobcatsa po 12 poena ubacili su Byron Mullens (5/11) te Gerald Henderson (4/9).

S lošim gostujućim nastupima nastavila je Philadelphia koja je ubilježila poraz na gostovanju kod Washingtona 90:87. Imali su Sixersi priliku, vodili su 87:84, a onda je John Wall napravio 6:0 i donio Washingtonu pobjedu. Dorell Wright je pokušao na kraju zabiti tricu za produžetak, ali nije bio precizan. Wall je utakmicu završio sa 16 poena (7/11), šest asistencija i pet skokova, isti broj poena ubacio je Martell Webster (4/10), a Emeka Okafor je dodao 12 poena (4/9) uz 16 skokova. Kod Sixersa Dorell Wright je ubacio 15 poena (5/10), Spencer Hawes 14 (6/11) uz 11 skokova, Jrue Holiday 14 (4/19) uz šest asistencija, Thaddeus Young 14 (5/12) uz šest skokova te Evan Turner 11 (4/13) uz deset skokova.

Dallas je u završnici prvog poluvremena u Houstonu vodio 52:43 da bi na kraju treće četvrtine zaostajao 108:78. Nevjerojatan napad Rocketsa sredinom susreta potpuno je uništio Maverickse koji nisu imali nikakvog odgovora na ovu igru. Na kraju su visoko poraženi 136:103. Vrlo raspoložen bio je Chandler Parsons koji je ubacio 32 poena (12/13, trica 6/7), a slijedili su ga Jeremy Lin s 21 poenom (8/14) i devet asistencija, James Harden s 21 poenom (5/10) i sedam asistencija te Omer Asik s deset poena (4/6) i deset skokova te pet ukradenih lopti. Kod Dallasa OJ Mayo je upisao 18 poena (6/9), a Shawn Marion 14 (6/13) uz osam skokova.

Veliku borbu vodili su Lakersi tijekom cijelog susreta s Hawksima. Na kraju su slavili 99:98 zahvaljujući polaganju Kobea Bryanta devet sekundi prije kraja susreta. Hawksi su loše odigrali zadnji napad, izgubili su loptu bez šuta na koš i Los Angeles je napokon došao do pedesetpostotnog omjera. Bryant je predvodio Lakerse s 34 poena (13/27) i šest skokova, Steve Nash je dodao 15 poena (6/12) i deset asistencija, a Dwight Howard 11 poena (5/12) i 15 skokova. Kod Hawksa Al Horford je bio najbolji s 24 poena (12/20) i pet skokova, a Josh Smith je dodao 19 poena (9/16), sedam skokova i sedam asistencija.

• Obrisan korisnik05.03.2013. u 02:02
    Nisam siguran jesi li uopće gledao čitavu tekmu ili si dječak neki, knicksi su pucali 10 više slobodnih, svaki kontakt na melu u prvom poluvremenu su bila slobodna, pa čovjek je pucao 13 slobodnih u prvom poluvremenu samo, knicski su izgubili samo zato što je u drugom poluvremenu mela čuvao james... [više na forumu]
  • nido04.03.2013. u 19:07
    Uhh kako smo se ispuhali na Pistonsima i bez Parkera...strava :-)))))
    nido
  • gangrena04.03.2013. u 16:33
    nije samo jr smith kriv za poraz knicksa, suci su odlično sudili do trenutka kad se utakmica lomila, 4 minute do kraja rezultat pola koša razlike i lebron radi čisti faul na chandleru suci nisu vidjeli (ili nisu htijeli vidjeti) odma poslije toga lebron opet radi faul na j. kiddu suci opet ostali... [više na forumu]
    gangrena
  • Obrisan korisnik04.03.2013. u 14:12
    gledao sam sinoć NYK i miami te OKC i LAC...NYK na poluvremenu 59-45 i sve useru zahvaljujući j.r. i melu... očekivo sam da će zadnje dvije minute s pauzama potrajati 10-ak min ali j.r. se briljantnom igrom pobrinuo da u zadnjoj minuti ne bude skoro time outa...OKC-LAC je bila druga priča a sličan... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik04.03.2013. u 14:08
    Najgore što se desilo Clippersima je povratak svih ozljeđenih igrača, jučer se trener neuspješno borio sa željom da svima da dovoljno minuta. Još kad sam jučer čuo od komentatora da će Jordan za ovu godinu dobiti preko 10 mil dolara... Mislim da su zreli za ozbiljan trade. Fino pošalju njega i par... [više na forumu]