Ivor Krapac • petak, 08.03.2013.

U noći s četvrtka na petak po našem vremenu odigrane su dvije utakmice na NBA parketima, s po jednom pobjedom i porazom domaćih momčadi. Bez pomoći Carmela Anthonyja, kojeg nije bilo zbog ozljede koljena, New York Knicksi su u Madison Square Gardenu izgubili od Oklahoma City Thundera, dok su Denver Nuggetsi pred svojim navijačima bili bolji od Los Angeles Clippersa...

J.R. Smith pokušao nadomjestiti Anthonyja, Thunder ipak jači

U drugoj uzastopnoj utakmici bez Carmela Anthonyja, koji pauzira zbog bolnog koljena, New York Knicksi (37-22) ostali su praznih ruku u domaćem ogledu s Oklahoma City Thunderom (45-16). Gostujuća momčad slavila je s 95:94, a posljednji poeni na utakmici pali su nešto više od minutu i pol do kraja, kada je Kevin Durant s dva pogođena slobodna bacanja donio Thunderu +1.

Knicksi su u završnici susreta propustili svoju posljednju priliku sekundu prije kraja, kada je dotad vrlo raspoloženi J.R. Smith u ogledu s Russellom Westbrookom promašio dvicu iz okreta za njihovu pobjedu.

"Gubili smo utakmice s posljednjim šutom nekoliko puta ove sezone, nismo željeli da nam se to dogodi ponovno", opisao je Kevin Durant poslije pobjede: "Potrudili smo se biti čvrsti u obrani i zaustaviti taj njihov napad."

Durant je bio najraspoloženiji u dresu Thundera, završivši s 34 poena, osam skokova i šest asistencija, dok je Russell Westbrook ovog puta dodao 21 poen, šest skokova i pet asistencija. Kevin Martin imao je 16 poena, a Serge Ibaka 12 poena, devet skokova i pet blokada.

J.R. Smith je s 36 poena vodio Knickse, ali za to je potrošio dosta lopti, s 14/29 iz igre, 6/13 za tricu. Inspiracija mu je presušila u posljednjoj četvrtini, u kojoj mu je šut bio 2/9, uz 1/5 za tri poena. Amar'e Stoudemire i Raymond Felton pridružili su se s po 16 poena, Stoudemire uz osam skokova.

"Bila je ovo prava borba. Mislim da smo se jako dobro nosili s njima", opisao je Amar'e iza utakmice: "U obrani smo odigrali odlično, a napadački smo bili dobri, lopta nam je išla dobro, pa možemo biti zadovoljni kako smo igrali, ali i malo razočarani što smo izgubili u završnici."

Nuggetsi ponovno "vrući", nadigrali Clipperse u Denveru

Denver Nuggetsi (41-22) ponovno su pokazali kvalitetu na domaćem terenu. Momčad Georgea Karla je pred svojim navijačima sa 107:92 bila bolja od Los Angeles Clippersa (44-20), odmaknuvši gostima u drugom poluvremenu, osobito u napadački kvalitetnoj trećoj četvrtini, koju su dobili s 36:26.

Poslije egala na kraju prvog poluvremena (49:49), Nuggetsi su uoči završnih 12 minuta stekli vrijednu prednost, a u posljednjoj četvrtini su je i povećali.

Momčad iz Denvera ovime je popravila vlastiti omjer pobjeda i poraza na domaćem parketu na 27-3, čime su se izjednačili s Miami Heatom na prvom mjestu u ligi. Ovo im je bila sveukupno sedma uzastopna pobjeda.

"Oni su iskusna momčad s dugom klupom, a mi smo mlada momčad s dugom klupom", osvrnuo se George Karl poslije utakmice: "Na poluvremenu sam rekao igračima da ne smiju izgubiti glavu, da smo se sreli s prvom momčadi koja nas je poslije puno vremena pomalo usporila i zbunila i poručio im da nisu loši kao što misle."

"Srećom, izvukla nas je trica. Znam da ćemo na pregledu snimke vidjeti stvari na kojima ćemo trebati raditi, ali bez obzira na to, svejedno smo zabili 107 poena i mislim da smo se izborili za puno toga u napadu svojim dobrim potezima u obrani", zaključio je trener Nuggetsa priču o susretu u kojem je njegova momčad imala 11/23 za tricu.

Ty Lawson bio je najraspoloženiji među Nuggetsima, s 21 poenom, 11 asistencija i šest skokova. Danilo Gallinari dodao je 20 poena, šest asistencija i pet skokova.

Clippersima je zbog ozljede gležnja nedostajao Jamal Crawford, njihov glavni adut s klupe, a vodili su ih Matt Barnes (19 poena), Blake Griffin (17 poena) i Chris Paul (16 poena, 10 asistencija).

• maxi08.03.2013. u 14:15
    14-19 u gostima nije uopce lose s obzirom da su na pocetku sezone igrali 17 od 23 utakmice u gostima, ali da slazem se da bi mogli i bolje u gostima
    maxi
  • Obrisan korisnik08.03.2013. u 13:38
    Još da nuggetsi bar približno ovak dobro igraju u gostima, di bi im bio kraj?
  • Obrisan korisnik08.03.2013. u 13:34
    Nuggetsi imaju odličan postotak šuta u posljednje vrijeme, sve bolji u slobodnim bacanjima. Bilo bi dobro kada bi izborili barem 4. mjesto na Zapadu zbog prednosti domaćeg terena u doigravanju.
  • Obrisan korisnik08.03.2013. u 11:40
    jr je odigra sinoc vrlo dobru utakmicu,zato i tolika ovlast zadnjeg suta al westbrook ga je jos bolje cuva i nije bilo zgodno zabit...samo tu je mozda mala woodsonova greska,svi su znali da ce lopta na nj,mozda su mogli ic na nekog drugoga pa iznenadit okc i cak tuc..
  • balaspo08.03.2013. u 11:27
    ja se uvik iznenadin koliki je kreten ovi JR SMITH. samo mi nije nikako jasno kako mu New York i zašto mu daje tolike ovlasti