Branimir Korać • ponedjeljak, 18.03.2013.

Trebao je to biti derbi večeri, međutim oslabljeni Knicksi nisu bili toliko težak protivnik za Clipperse. Teškog protivnika nije imao niti Miami, barem ne u ključnim trenucima posljednje četvrtine dok je najviše problema imala Oklahoma u Dallasu...

Oslabljeni Knicksi bez šanse protiv Clippersa

Oslabljeni New York Knicksi bez Carmela Anthonyja, Amarea Stoudemirea i Tysona Chandlera nisu imali šanse na gostovanju kod Los Angeles Clippersa. Domaćin je slavio bez problema 93:80.

Pobjeda Clippersa nije uopće dolazila u pitanje, Knicksi su još držali korak u prvom poluvremenu, ali u drugom dijelu domaćin je pritisnuo gas i pobjegao na nedostižnu prednost. Serijom 16:63 Clippersi su se odvojili na 60:44 i New York više nije zaprijetio.

"Znali smo da smo oslabljeni i da možemo pronaći isprike, ali nećemo ih pronalaziti. Ova momčad je ponosna i borit ćemo se svake večeri bez obzira tko je na parketu. Teško je, na početku treće četvrtine smo si pružili priliku i pokazali da se ne predajemo, ali bila je to preteška utakmica protiv preteškog protivnika", rekao je nakon susreta Kenyon Martin.

U domaćim redovima raspoloženi su bili Chris Paul koji je susret završio s 20 poena (6/12) i osam asistencija, Caron Butler s 14 poena (5/9) i pet skokova, Blake Griffin s 12 poena (6/14) i 12 skokova te DeAndre Jordan s deset skokova. Kod Knicksa najefikasniji je bio JR Smith sa 17 poena i šest skokova, ali uz očajan šut 4/20 dok je Raymond Felton dodao 16 poena (7/15) i devet asistencija.

Thunder na krilima Duranta i Westbrooka do pobjede u Dallasu

Oklahoma nije imala lagan posao u Dallasu, ali Kevin Durant se probudio u pravo vrijeme i odveo Thunder do pobjede. Dallas je odigrao dobru utakmicu, međutim nije u završnici uspio okrenuti rezultat te je poražen 107:101.

Durant je u odličnoj posljednjoj četvrtini ubacio čak 19 poena, ponovno je bio nezadrživ i Oklahoma je slavila. Minutu prije kraja bilo je 101:101, vodstvo Oklahomi donio je Westbrook da bi Durant odličnom obranom blokirao pokušaj Mikea Jamesa i ponovno dao loptu Thunderu. 12 sekundi prije kraja Thabo Sefolosha je dovršio priču.

"To je košarka, ovdje se nerijetko odlučuje u posljednjih dvije-tri minute. Moji igrači su psihički bili posve spremni i pokazali su da se u to vrijeme na njih može računati. Mislim da smo među boljim momčadima lige kada govorimo o završnicama utakmica", komplimentirao je svojim igračima Scott Brooks.

Westbrook je utakmicu završio s 35 poena (13/23) te po šest skokova i šest asistencija, Durant je dodao 31 poen (10/19) i devet skokova, a Serge Ibaka 18 poena (7/11) i 16 skokova. Kod poraženih Dirk Nowitzki je ubacio 23 poena (8/10) uz sedam skokova, a Vince Carter 18 poena (6/12).

Miami uhvatio Rocketse na povijesnoj ljestvici

Miami je ubilježio čak 22. uzastopnu pobjedu svladavši u Torontu Raptorse 108:91. Ova glatka pobjeda ih je izjednačila s Houston Rocketsima koji su ubilježili 22 uzastopne pobjede u sezoni 2007/2008 i sada su ispred njih samo LA Lakersi s 33 uzastopne pobjede iz sezone 1971/1972.

Raptorsi su učinili sve kako bi zaustavili seriju Miamija, međutim bili su kratki i u posljednjoj četvrtini nisu imali odgovora. Uspjeli su izjednačiti na 77:77, no još se nisu niti snašli, a Miami je već bio na 105:81 odjurivši na kraju do pobjede. Posebno dobro u toj posljednjoj četvrtini odigrao je Ray Allen koji je u tom razdoblju ubacio 16 poena od čega četiri trice.

"Slijedi nam težak dvoboj protiv vrlo motiviranih Celticsa koji su momčad koja najviše želi zaustaviti našu seriju. Ne samo zbog zaustavljanja niza, Celticsi su naš rival i naši susreti imaju povijest. Dobit će naš respekt, bez obzira s kojim sastavom će nastupiti. Međutim bit ćemo spremni, odmorit ćemo se i dobro pripremiti za pobjedu kojom bi nastavili niz", najavio je Erik Spoelstra.

Protiv Raptorsa su se istaknuli Dwyane Wade s 24 poena (10/15) i devet asistencija, LeBron James s 22 poena (6/12), 12 skokova i osam asistencija te Allen s 20 poena (7/10). U domaćem sastavu Rudy Gay je ubacio 27 poena (11/20) uz osam skokova, a Amir Johnson 18 poena (9/18) uz 18 skokova.

Hawksi odličnom četvrtom četvrtinom slavili u New Yorku

Atlanta Hawksi su upisali novu vrijednu pobjedu, ovaj put na gostovanju kod Brooklyn Netsa što im daje prednost u međusobnoj seriji i dovodi ih na poziciju više u slučaju istog omjera. Atlanta je slavila 105:93 u susretu koji je odlučen u posljednjih 12 minuta.

Brooklyn je odradio dobrih skoro 40 minuta, imao je i većim dijelom prednost, međutim Hawksi su u presudnim trenucima ipak bili bolji i kompaktniji. Imali su veću podršku igrača s klupe i to se pokazalo presudnim.

"Jedino pozitivno je to što je ovo NBA, imamo jako puno utakmica i već sa sljedećom pobjedom ovaj poraz ćemo zaboraviti. Ali ostaje gorak okus, trebali smo pobijediti, još ćemo razmišljati o ovoj utakmici", rekao je Reggie Evans koji je odigrao jednu od najboljih utakmica u karijeri.

Evans je utakmicu završio s 14 poena (6/7) i čak 22 skoka dok su efikasniji kod Netsa bili Joe Johnson s 18 poena (7/16) te Deron Williams s istim učinkom (7/14) uz osam asistencija. Kod Hawksa Al Horford je potvrdio sjajnu formu s 22 poena (11/21) i 11 skokova, Josh Smith je dodao 21 poen (9/14), sedam skokova i pet asistencija, a Jeff Teague 11 poena (4/14), 15 asistencija i pet skokova.

Velika završnica Bucksa, Lakersi slavili bez Bryanta

Milwaukee je ugostio Orlando i uoči posljednje četvrtine zaostajao 83:70. Bucksi nisu izgledali posebno dobro, no onda su eksplodirali i za 12 minuta ubacili čak 45 poena i uzeli pobjedu 115:109. Orlando je imao sve u svojim rukama, ali serija 20:2 u zadnjih šest i pol minuta je presudila. Briljirao je Monta Ellis s 39 poena (13/22, 5/6 za tri), šest skokova i pet asistencija, Ersan Ilyasova je dodao 20 poena (7/13) i 11 skokova, Brandon Jennings 15 poena (4/15) i 14 asistencija, a Larry Sanders 13 poena (6/13) i 11 skokova. Kod poraženih najefikasniji je bio Arron Afflalo s 24 poena (11/20), Moe Harkless je dodao 23 poena (9/17) uz devet skokova, a Nikola Vučević 20 poena (10/16) uz 15 skokova.

Houston Rocketsi su još jednom ove sezone vrlo loše krenuli u utakmicu, međutim ovaj put nisu uspjeli napraviti preokret. Warriorsi su znali završiti posao i na kraju odjuriti do visoke pobjede 108:78 na gostovanju. U jednom trenutku domaćin je zaprijetio povratkom, spustio se od 22 razlike na minus pet, ali Golden State je odgovorio i završio priču. Stephen Curry je ubacio 29 poena (12/22, 5/11 trica) uz 11 asistencija i pet skokova, Klay Thompson je dodao 26 poena (10/18, 6/9 za tri), Andrew Bogut 12 poena (4/8) i 12 skokova, a David Lee deset poena (4/13) i deset skokova. Kod poraženih James Harden je ubacio 21 poen (6/16) uz deset skokova i osam asistencija, 21 poen je dodao i Jeremy Lin (9/16), a Omer Asik je uhvatio 11 skokova.

Najviše neizvjesnosti donio je dvoboj momčadi koje neće vidjeti doigravanje. Minnesota je na svom parketu stigla do pobjede protiv New Orleans Hornetsa 97:95 zahvaljujući odličnoj igri u obrani Andreja Kirilenka u završnici susreta. Minnesotu su predvodili Derrick Williams s 28 poena (9/16) i sedam skokova te Ricky Rubio sa 16 poena (7/11) i šest asistencija. Kod poraženih Greivis Vasquez je ubacio 24 poena (10/25) uz sedam skokova i pet asistencija dok je Robin Lopez dodao 20 poena (8/14) i 11 skokova.

I bez Kobea Bryanta Los Angeles Lakersi rutinski su riješili Sacramento Kingse. Bila je to glatka pobjeda Lakersa koji su u posljednjoj četvrtini zaigrali nešto agresivnije i odvojili se te na kraju slavili 113:102. Mike D'Antoni je koristio samo sedmoricu igrača, a najistaknutiji su bili Antawn Jamison s 27 poena (8/14, trica 5/8) i devet skokova, Metta World Peace s 22 poena (10/13), Steve Nash s 19 poena (7/12) i 12 asistencija te Dwight Howard s 12 poena (4/6) i 17 skokova. Kod Kingsa najefikasniji je bio Isaiah Thomas s 26 poena (9/20) i šest asistencija, a Patrick Patterson je dodao 22 poena (9/12) i pet skokova.

• Obrisan korisnik19.03.2013. u 11:43
    Smith je previše šutiral stvarno nije trebal kad je vidio da nejde.Ali se previše vidilo da knicksima fali “najbolja trojka“, a ni Kid nije odigral neku utakmicu(makar nije bil loš),dobro je gađo trice,ali samo jedan asist,falila mu je ekipa kojoj inače dodaje,a Smith se zaigral i odlučio riješiti... [više na forumu]
  • balaspo18.03.2013. u 14:27
    ja se opet vracan na JR SMITHA. pa sta ga ne potiraju u 3 pm. 4/20 sut. jedino sto uspije je zakucat. knicksi padaju a ovi ce ih dotuc