Branimir Korać • srijeda, 27.03.2013.

Od tri noćašnja NBA susreta, samo je onaj u Dallasu ponudio neizvjesnost. Domaćin je u produžetku svladao Clipperse dok su u preostala dva susreta do uvjerljivih pobjeda stigli Knicksi i Timberwolvesi u Bostonu i Detroitu...

Dallas do vrijedne pobjede u produžetku protiv Clippersa

Dallas je napokon uspio skinuti jednu od vodećih momčadi Zapada i upisati vrijednu pobjedu u borbi za doigravanje. Na svom parketu je u produžetku bio bolji od Clippersa 109:102.

U vrlo dobrom dvoboju Clippersi su više vremena proveli u vodstvu, međutim završnica je pripala Dallasu. U produžetku je nezadrživ bio Dirk Nowitzki za kojeg gosti nisu imali lijek.

U završnim trenucima regularnog dijela Clippersi su poveli 97:95 ubačajem Chrisa Paula, međutim 0.6 sekundi prije kraja OJ Mayo polaže za 97:97 i produžetak.

U dodatnih pet minuta Clippersi su poveli ubačajem Paula da bi nakon toga više od četiri minute ostali bez ubačaja iz igre što je Dallas iskoristio za bijeg na 107:100 i rješenje pitanja pobjednika.

"Morao sam odigrati bolju obranu, dopustio sam Mayu odlazak na polaganje, morali smo ih natjerati da teže dođu do pobjede", kratko je prokomentirao nakon susreta Paul.

Upravo on je predvodio Clipperse s 33 poena (12/15), šest skokova i pet asistencija, po 14 poena dodali su Blake Griffin (4/12 i devet skokova) i Caron Butler (5/14) dok je DeAndre Jordan uhvatio 11 skokova.

U redovima Dallasa Dirk Nowitzki je poput Paula ubacio 33 poena (12/21) i uhvatio devet skokova, a Vince Carter je ubacio 14 poena (3/9) uz pet skokova.

Knicksima peta pobjeda, a Celticsima pet poraz zaredom

New York Knicksi predvođeni JR Smithom i Carmelom Anthonyjem bili su nezadrživi za oslabljene Celticse. Bez Kevina Garnetta, Rajona Ronda, Jareda Sullingera i Courtneya Leea ovo je sasvim druga momčad i ne čudi pobjeda Knicksa 100:85.

Boston se držao do sredine druge četvrtine kada je bio na 35:35, ali nakon toga New York radi 14:0 i stvara zalihu. Najviše što se Boston uspio približiti u nastavku susreta bilo je na minus sedam u dva navrata.

"Garnett nije igrao, ali nije me to zabrinulo. Mi smo jednostavno igrali užasnu utakmicu, Kevin nema ništa s tim. Nitko nije odigrao dobro, previše toga je bilo loše u našoj igri", nezadovoljan je bio Doc Rivers koji se nije htio vaditi na izostanke.

JR Smith je bio prvi strijelac susreta s 32 poena (13/24), a tome je dodao i sedam skokova dok ga je slijedio Carmelo Anthony s 29 poena (10/30) i osam skokova. Kod poraženih Jeff Green je ubacio 19 poena (6/14) uz deset skokova i šest asistencija, a Paul Pierce 16 poena (5/10) uz šest skokova i šest asistencija.

Timberwolvesi tricama slavili u Detroitu

Iako Minnesota nije poznata kao šuterski snažna momčad već je poznatija po jakoj igri u reketu, Detroit Pistonse je svladala na krilima vanjskoj šuta. Timberwolvesi su ubacili 14 trica i odnijeli glatku pobjedu 105:82.

Bio je to dvoboj momčadi kojima, koliko god to ružno zvučalo, zbog drafta u ovom trenutku više donose porazi nego pobjede. Međutim i jedni i drugi žele pobijediti, a uspješnija je bila Minnesota.

Dvoboj je bio, kako rezultat i pokazuje, posve izvjestan, Detroit je još bio u igri u prvom poluvremenu, međutim nakon što je treću četvrtinu izgubio s čak 38:16, pitanje pobjednika i definitivno je riješeno.

"Od tih 14 ubačenih trica, na koliko smo izašli? Ne baš previše. Imali smo toliko obrambenih padova da je to nevjerojatno. Dopustili smo im da kao na treningu šutiraju, podignu samopouzdanje, a nakon toga smo ih ostavljali otvorene da pune naš koš. Sve što nam se dogodilo, zaslužili smo. Imamo samo 24 pobjede, malo je utakmica do kraja i oni koji su došli na ovu utakmicu, to su naši najlojalniji navijači. Moramo im dati puno više, zaslužili smo itekako njihovo negodovanje", govorio je trener Pistonsa Lawrence Frank.

U pobjedničkom sastavu JJ Barea je ubacio 21 poen (8/11, 5/7 trica), a Nikola Peković 18 poena (7/10) uz 11 skokova. Kod Detroita Jose Manuel Calderon je ubacio 14 poena (5/9), a Greg Monroe 11 poena (5/13) uz 12 skokova.

• vlacng27.03.2013. u 12:45
    Ma naravno da treba navesti bez koga su igrali, inace bi rezultat bio +15 za Kelte, kao sto ce i biti u playoffu
    vlacng
  • Obrisan korisnik27.03.2013. u 10:37
    Ne razumijem ovo...za Celticse nabrajate sve koji fale pa su oslabljeni i kao to je razlog za poraz...onda napišite i da su Knicksi bez Chandlera i Amarea pa će se vidjet da su zapravo jedni i drugi oslabljeni...hebeno novinarstvo...Btw. respect Riversu za izjavu...
  • Obrisan korisnik27.03.2013. u 09:43
    Inače odlična tekma u Dallasu i baš bi mi bilo drago da se mavsi uguraju u playoff umjesto lakersa
  • Obrisan korisnik27.03.2013. u 09:41
    Opet moram ove debilne suce spominjat...više mi ih je pun k**c! Ono kaj je Mayo napravil u kontri (scepal Griffina) je čisti ejection i bar 1 ili 2 tekme kazne, a ne flagrant 1. I kaj je još gore tak nekaj dosude nakon gledanja snimki....pa to moraš bit retardiran!