Branimir Korać • ponedjeljak, 01.04.2013.

Utakmica noći u NBA ligi igrana je u San Antoniju gdje su Spursi dočekali Miami. Pobjedu je odnio Heat iako je nastupio bez trojice važnih igrača, a do glatke pobjede stigli su New York Knicksi na svom parketu protiv Bostona io tako nastavili seriju pobjeda...

Bosh tricom srušio Spurse

Veliki derbi između San Antonija i Miamija bio je okrnjen neigranjem Manua Ginobilija s jedne te LeBrona Jamesa, Dwyanea Wadea i Marija Chalmersa s druge strane, ali to nije odnijelo dramu. Miami je na kraju bez dvojice najboljih igrača slavio 88:86.

Pobjedu je donijela treća zvijezda Heata Chris Bosh koji je 1.1 sekundu prije kraja susreta ubacio tricu za konačnih 88:86. Nakon toga je pokušao Tony Parker, ali iz nije pogodio.

Miami je sjajno otvorio drugo poluvrijeme i s 31:18 u trećoj dionici stigao je do preokreta i vodstva. Na ulasku u posljednju četvrtinu imao je najviših 74:64, ali Spursi su se vratili, no u dramatičnoj završnici nisu mogli do pobjede.

"Miami je odigrao sjajnu utakmicu. Nisu igrali James, Wade i Mario Chalmers, ali ostali igrači su reagirali sjajno i trener ih je na najbolji način pripremio za ovu utakmicu", komentirao je nakon susreta Kawhi Leonard.

Bosh je utakmicu završio s 23 poena (9/15) i devet skokova, a Ray Allen je dodao 14 poena (6/12) i pet skokova. Kod domaćina Tim Duncan je ubacio 17 poena (8/15) uz 12 skokova, Kawhi Leonard 17 poena (8/13) uz 11 skokova, a Tiago Splitter je dodao deset skokova.

Knicksi do osme uzastopne pobjede

U velikom naletu su New York Knicksi koji su stigli do osmog uzastopnog slavlja. Ovaj put su stradali Boston Celticsi i to s visokih 108:89 u susretu koji je rano odlučen.

New York je od početka krenuo motivirano i angažirano, brzo je bacio Boston u probleme i već na poluvremenu je bilo 65:48. U nastavku susreta domaćin je mirno kontrolirao situaciju na parketu i otišao do nove pobjede.

"Znali smo da će ovo biti jako težak mjesec, ali smo igrali kao da želimo nešto dokazati i ostvariti i na kraju smo osvojili diviziju i osigurali drugu poziciju. Nemojte misliti da je ovo bila lagana utakmica, igrali smo protiv Celticsa, to su naši najveći rivali, to ne može biti lagana utakmica", rekao je Mike Woodson.

New York su predvodili Carmelo Anthony s 24 poena (9/19) i deset skokova, Chris Copeland s 22 poena (6/10) i pet skokova te JR Smith s 15 poena (4/12) i 12 skokova. Kod Bostona Jeff Green je upisao 27 poena (10/14), a Paul Pierce 24 poena (6/16), 15 skokova i pet asistencija.

Bullsi se vratili iz zaostatka i svladali Pistonse

Chicago Bullsi uz sve probleme koje imaju upisali su novu pobjedu protiv Pistonsa i to tijesnih 95:94. Uspjeli su se Bullsi vratili iz minusa u kojem su bili najvećim dijelom susreta i preokretom svladati starog rivala.

Poveo je Chicago 1:0, a nakon toga nije imao vodstvo sve do polaganja Denga za 80:78. Nakon toga je domaćin pobjegao na 91:84, Detroit se približio na 94:91 i imao napad za poravnanje, ali Charlie Villanueva šest sekundi prije kraja promašuje tricu. Slobodno bacanje na drugoj strani ubacio Daequan Cook i završio priču.

"Odigrali smo nekoliko stvari na obje strane parketa koje bi htjeli zaboraviti, ali smo si ipak dali priliku za razliku od susreta protiv Toronta ili Minnesote. Imamo još osam utakmica da pokažemo da možemo rasti kao ekipa", tvrdi Lawrence Frank.

Odličnu utakmicu odigrao je Luol Deng koji je ubacio 28 poena (7/18) uz devet skokova, a po 16 poena dodali su Jimmy Butler (4/7, pet ukradenih lopti) i Nate Robinson (7/18). Kod Pistonsa Rodney Stuckey je ubacio 25 poena (10/19), Greg Monroe 18 poena (7/12) uz deset skokova, a Andre Drummond je uhvatio 14 skokova.

Glatke pobjede Washingtona i New Orleansa

Nakon što je propustio pet utakmica, u sastavu Washingtona ponovno je bio odlični rookie Bradley Beal i odmah je pokazao koliko mu je nedostajao. "Ostavljali su me otvorenog i suigrači su me samo punili loptama. Ubacio sam neke šuteve, imao sam samopouzdanja i zadovoljan sam šuterskom dionicom", rekao je kasnije Beal.

Beal je ubacio 24 poena (8/14, 6/9 trica), Emeka Okafor je dodao 19 poena (7/14) i deset skokova, a John Wall 18 poena (7/15), deset asistencija i šest skokova. Kod Raptorsa koji su poraženi 109:92 Jonas Valančiunas je upisao 18 poena (5/9) i deset skokova, po 15 poena su dodali DeMar DeRozan (6/18, šest skokova) i Kyle Lowry (4/10, sedam asistencija) dok je Amir Johnson uhvatio 12 skokova.

Cleveland je na gostovanju kod New Orleansa odradio dobro prvo poluvrijeme i imao lagano vodstvo na odmoru, ali u nastavku se domaćin probudio i na kraju upisao visoku pobjedu 112:92. U drugom dijelu je "poludio" Greivis Vasquez koji je utakmicu završio s 25 poena (10/14) i devet asistencija, Ryan Anderson je dodao 23 poena (9/14) i šest skokova, a Anthony Davis 17 poena (5/11) i 13 skokova. Kod Cavsa ponovno je u sastavu bio Kyrie Irving koji je ubacio 31 poen (11/20) uz šest asistencija, a Tristan Thompson je dodao 12 poena (6/10) i deset asistencija.

• Obrisan korisnik02.04.2013. u 20:23
    Malo ih taktički odmara,a i treba mu kompletna razigrana ekipa za doigravanje.Nisu uspjeli srušiti rekord kaj im je naravno bila želja i malo su se sigurno više potrošili,a ove fore sa "lakšim ozljedama" i bolovima to su klasici.,a i da Spursi i ostale ekipe vide da Miami može dobro... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik01.04.2013. u 17:29
    lebron nije igrao zadnju cetvrtinu protiv hornetsa, chalmers uopce nije igrao tu utakmicu, a wade je propustio cini mi se 2 ili 3 utakmice prije chicaga tako da miami ima nekakvu 'pozadinu' zasto nisu igrali. Posto vise ne ganjaju rekord mislim da je to svojevrsno vracanje spursima ali opet... [više na forumu]
  • nido01.04.2013. u 16:40