Caja potučena u Moskvi poslije obećavajućeg otvaranja

Ante Zovko • petak, 12.04.2013.

CSKA je poveo 2-0 protiv Caje Laboral Žana Tabaka u četvrtfinalnoj seriji Eurolige pobijedivši u Moskvi 90:68. Gosti su odlično startali, ali do poluvremena su se našli u minusu koji je samo rastao do kraja susreta.

Moskovljani idu s meč-loptom u Španjolsku pokazavši da su objektivno mnogo kvalitetniji. Nadskočili su goste i poneima iz reketa stvorili razliku. Miloš Teodosić odigrao je još jednu nadahnutu predstavu, kao i u prvom ogledu.

Nocioni sa sedam i Lampe s devet poena držali su španjolsku momčad u vodstvu tijekom prve četvrtine koja završava prilično dobro za CSKA s obzirom na veliki broj izgubljenih lopti (20:26).

Serijom 6:0 domaći odmah prelaze u vodstvo. Tabak je pozvao minutu odmora i spriječiti odvajanje. Ne samo to, Caja je vratila prednost, no s Teodosićeva vezana ubačaja i pogotkom Krstića CSKA vraća vodstvo (40:33 u 18. minuti). Španjolci su ušli u crno razdoblje i zaredali s nekoliko promašenih šuteva, što je CSKA iskoristio kako bi na odmor otišao s 44:37.

Hrjapa sredinom trećeg perioda s poludistance donosi dvoznamenkastu prednost Moskovljanima (53:43) koja se počela povećavati. Bio je to začetak serije 13:2 kojom se CSKA pobjegao na 65:45 na ulasku u posljednju minutu treće četvrtine koja završava sa 69:50.

Domaći su lakoćom održavali prednost na dvadesetak razlike i već tada riješili susret u svoju korist. Sredinom zadnje četvrtine Teodosić je tricom odveo CSKA na 25 razlike (83:58).

Rusi su potukli Španjolce u skokovima (35-24), iz čega proizlazi i velika razlika u postotku šuta za dva (72-52).

Teodosić je opet briljirao s 14 poena, šest skokova i sedam asistencija, a najefikasniji kod CSKA bili su Erceg, Kaun i Krstić sa 16 poena. Lampe je završio susret s 19 poena i šest (obrambenih) skokova, San Emeterio s 13, a Causeur s 12 poena i četiri asistencije. Nocioni se zaustavio poslije prve četvrtine. Upisao je sedam poena, četiri skoka i dvije blokade.

• Master Yoda13.04.2013. u 10:48
    zaboravio si na kauna i khryapu koji drže cijelu obranu, i weemsa i jacksona. krstić najbolji centar europe, a teodosić najbolji play????? ovo samo luđak može izjavit, krstić još kako tako može proć, ali reć da je teodosić najbolji pored farmara, spanoulisa, diamantidisa ili sergio rodrigueza je... [više na forumu]