Real Madrid "trokorakom" preko Tel Aviva u London

Mišo Gulić • utorak, 16.04.2013.

Real Madrid je i treći put u svega sedam dana, na prilično bezbolan način, svladao izraelski Maccabi, čime je prvi od kandidata izborio završni turnir najbolje četvorice koji će se održati u Londonu...

Ponos Izraela ipak nije uspio seriju produžiti do četvrte utakmice, no sudeći po razvoju događaja i sjajnu igru koju je Real prikazivao u posljednje vrijeme, takvo što nije bilo ni za očekivati.

Španjolci su odlično izgledali u uvodnim minutama, obrana je besprijekorno funkcionirala, o čemu najbolje svjedoči tek deset primljenih koševa nakon prvih deset minuta igre.

No, Maccabi je u drugom periodu ipak bitno pojačao i dvije minute prije odlaska na odmor izjednačio rezultat, da bi na odmor otišao s tri koša manjka (30:33).

U nastavku su domaći na krilima Logana stigli i do četiri koša viška (42:38), ali nakon toga je se u redovima Reala raspucao Llull (serija 10-0), što je bio početak kraja za Maccabi.

Španjolci stečenu prednost nisu ispuštali do kraja, dok s druge strane domaći nisu imali snage za novi povratak.

Prvo ime u domaćim redovima bio je James s 18 koševa i šest skokova, dok su Logan, Hickman i Ohayon dodali po 11. Španjolsku momčad predvodio je Carroll sa 16 ubačaja, 13 je zabio Llull, koš manje ubacio je Rodriguez.

• Obrisan korisnik17.04.2013. u 11:16
    Baj baj Maccabi !! Bolje bi bilo da se mjesto njih dalje ugurao Himki. Ili Montepaschi.