Olympiacos lakoćom do druge pobjede u seriji

Mišo Gulić • petak, 12.04.2013.

Olympiacos je na svom parketu u dvorani Mira i prijateljstva došao i do druge pobjede u svega tri dana nad turskim Anadolu Efesom, čime je stigao na korak od plasmana među četiri najbolje momčadi Europe.

Grci su prilično loše otvorili susret, već nakon tri minute zaostajali osam koševa (2:10), no kako je vrijeme odmicalo prednost Turaka se topila. Nakon što je početkom druge četvrtine Olympiacos prešao u vodstvo, više ga do kraja nije ni ispuštao, a na odmor je, zahvaljujući odličnoj obrani, odnio devet koševa viška (35:26).

Aktualni europski prvaci vrlo dobro su otvorili i nastavak susreta, na sigurnoj distanci držali svoje protivnike, da bi potom ubacili u brzinu više i bez problema ostvarili 21 koš viška (62:41), koliko je bilo u 27. minuti.

Grci su u jednakoj brzini nastavili i do kraja, a 2-0 u četvrtfinalnoj seriji izborili su rezultatom 71:53. Serija se sada seli u Tursku, a treća utakmica na rasporedu je 17. travnja.

Prvo ime u domaćim redovima bio je Spanoulis s 15 koševa i osam asistencija, a vrlo dobar posao odradili su i Hines te Antić koji su zabili 12, odnosno 11 koševa. Tursku momčad predvodio je Gonlum s 13 koševa i 14 skokova, dok je hrvatski centar Stanko Barać zabio devet koševa te usto ostvario i pet skokova.