Europski košarkaški prvak pobjedom otvorio četvrtfinalnu seriju

Mišo Gulić • srijeda, 10.04.2013.

Aktualni europski prvak Olympiacos pobjedom je otvorio četvrtfinalnu seriju Eurolige protiv Efesa. Gotovo cijeli susret protekao je u izjednačenoj igri, no u samoj završnici više koncentracije bilo je na strani domaćih...

Vrlo izjednačena bila je prva četvrtina u kojoj su se obje momčadi konstantno izmjenjivale u vodstvu, domaće je vukao Printezis, goste Lucas, no ostatak društva i nije bio pretjerano raspoložen pa se po jednakom obrascu nastavilo sve do odlaska na odmor na koji su domaćini odnijeli tek koš viška (33:32).

Efes je bolje ušao u drugi dio utakmice, ostvario četiri koša viška (36:40), međutim, ostatak četvrtine otišao je na stranu domaćih koji su pred odlučujućih deset minuta ostvarili prednost od 50:46.

Koš za koš nastavilo se sve do pred sam kraj, a minutu i 40 sekundi prije kraja Papanikolaou diže prednost domaćih na 65:58, ali uzvraćaju i gosti serijom 5-0, no više od toga nije išlo pa su do vodstva u seriji, rezultatom 67:62, ipak došli domaći.

Prvo ime u redovima pobjedniče momčadi bio je Printezis koji se na kraju zaustavio na 26 koševa, dok je prvi do njega bio Spanoulis s tek devet ubačaja, ali i osam asistencija i šest skokova. Kod Efesa najraspoloženiji bio je Gonlum sa 17 koševa i pet skokova, dok je deset koševa uz šest asistencija upisao Lucas, veći dio u prvom dijelu.

Stanko Barać je za goste odigrao nešto više od 15 minuta, a za to vrijeme hrvatski centar upisao je šest koševa (šut 3/7), ostvario pet skokova, dvije lopte je izgubio, a jednu osvojio.